Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Xperia U od Orange


  • This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

#1 OFFLINE   madrad

madrad

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 5h 47m

Posted 02 January 2013 - 01:24

Witam,

Przeczytałem już masę informacji z tego forum, a dalej nie wiem jak sobie poradzić z aktualizacją telefonu (trochę wiem, ale się boję).
Mam xperia u od orange (czyli zablokowany) z Androidem 2.3.4 a moim celem jest uniezależnienie się od operatora w sprawie aktualizacji. I to jest mój główny cel! O ile to możliwe, nie chcę odblokowywać bootloadera, itp...
Z tego co wiem, najpierw muszę podnieść go do ICS, a następnie zrobić debranding.
Tylko proszę powiedzcie mi, jakimi narzędziami i co omijać.
To mój pierwszy telefon sony z androidem i niewiele mówią mi nazwy "PC Companion", "SUS", "OTA". Nie chcę go zwyczajnie w pierwszym dniu zabawy uwalić, a wiem, że wcale to takie trudne nie jest.

Pozdrawiam.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 January 2013 - 01:35

Witaj,

Ewidentnie nie rozumiesz pojęć. Flashowanie to wgranie oprogramowania. Debranding, to usunięcie brandingu operatora (czyli wgranie czystego oprogramowania prosto od producenta). Masz dwa wyjścia:

1. Darmowe wgranie firmware na własną rękę flashtoolem: http://sony.yt/topic...toolem-234-404/

2. Skorzystanie z naszego serwisu online - za niewielką opłatą będziesz miał wgrane najnowsze firmware Central Europe 1 bez śmieci operatora profesjonalnym boxem.

Czyli flashując telefon niebrandowanym softem robisz od razu debranding ;) A którą metodę wybierzesz - wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   madrad

madrad

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 5h 47m

Posted 02 January 2013 - 10:52

Czyli flashując telefon niebrandowanym softem robisz od razu debranding


O ile mi wiadomo, to właśnie nie do końca tak jest.
Na androidzie 2.3.4 nie można wgrać nic, bo nie ma roota, dlatego najpierw trzeba wgrać wersję 4, w której root się pojawia i dopiero wtedy można flashować. Ale też nie wszystkim, tylko softem od orange bądź sony.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę.
  • 0

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 January 2013 - 11:20

Nie :facepalm:

Root a flash oprogramowania nie ma nic do siebie.

Znajdujesz softa z 4.0.4 do flashtoola i wgrywasz przez niego - pozbędziesz się syfu operatora i będziesz miał najnowszy czysty niebrandowany soft.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 January 2013 - 21:32

Na androidzie 2.3.4 nie można wgrać nic, bo nie ma roota, dlatego najpierw trzeba wgrać wersję 4, w której root się pojawia i dopiero wtedy można flashować. Ale też nie wszystkim, tylko softem od orange bądź sony.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę.


Mylisz się. Ale wiem o co Ci chodzi. Aby wgrywać modyfikowane oprogramowanie np. CyanogenMod musisz mieć odblokowany bootloader. Jednak z rootem nie ma to nic wspólnego. Wgraj sobie czyste firmware s1 toolem albo flashtoolem, a jak sobie nie będziesz radził to zapraszam na gg: 1793684 lub czat skype: gen.jurij
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 03 January 2013 - 07:35

Mam pytanie ;) Jest gdzies dokładny poradnik, jak wgrać najnowszy i "czysty: soft? Utrata gwarancji jest pewna? Ostatnie pytanie jest takie:" Jurij, jak coś to pomożesz? Robisz to za free, czy odpłatnie? Ile by coś takiego kosztowało odpłatnie i jka to wygląda?

Ps. Jezeli pomoc wgrania tym boxem jest odpłatna, to czy mozna zrobić to przelwem bankowym?

Edited by FluFlu, 03 January 2013 - 07:36.

  • 0

#7 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 03 January 2013 - 11:03

http://sony.yt/topic...toolem-234-404/ darmowy sposób na flasowanie androida. przez boxa Jurij wgra ci tylko odpłatnie. wgrywanie czystego softu (i tylko softu, bez roota, cwm itp) nie wiąże się z utratą gwarancji
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#8 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 03 January 2013 - 12:12

Jaki jest najnowszy czysty soft dla U? Jest tu na forum?
  • 0

#9 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 03 January 2013 - 15:29

wg strony Sony najnowszy firmware to 6.0.B.3.162, może znajdziesz go na xda
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#10 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 03 January 2013 - 19:16

Pobrałem z xda, ale czemu on ma aż 620mb?

Please Login or Register to see this Hidden Content



Mogę go normalnie wgrać przez flashtoola? Mam telefon z Plusa i nic z nim jeszcze nie robiłem... Prosze o pomoc.
  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 03 January 2013 - 21:36

Ps. Jezeli pomoc wgrania tym boxem jest odpłatna, to czy mozna zrobić to przelwem bankowym?


Cennik serwisu online jest dostępny w mojej sygnaturze i dziale serwisu online. Po to dałem dane kontaktowe na PW, gg i skype żeby się kontaktować ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 04 January 2013 - 20:26

Obecnie próbuję na własną rękę :D Mam mały problem... Mam Windows XP i wszystko robię niby tak jak trzeba, chyba z 10 razy wszystko przeczytałem i w ogóle... Gdy już wszystko ustawie w flashtoolu i kliknę ok i podpinam telefon, to mam dźwięk wykrycia i puszczam klawisz głośności - i świeci zielona tylko dioda, pasek nic nie pokazuje a po chwili rozłącza i zaczyna się ładować bateria... Sterowniki mam zainstalowane te od flashtoola i te jakieś gordons najnowsze. Co może być nie tak? Sterowniki instalowałem te od flashtoola dwa razy.

bartolinio3: Poprawiłem literówki :)

Edited by bartolinio3, 04 January 2013 - 20:29.

  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 January 2013 - 20:40

Wyłącz z traya wszystkie programy od Sony typu PC Companion, odinstaluj programy typu usb over network server / redirector jeśli masz zainstalowane i zrestartuj komputer. To na początek.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 06 January 2013 - 13:15

W trayu nic nie mam włączone od Sony, tylko zegra i avasta ;p A ty ch sterowników nie mam zainstalowanych... Co jeszcze mogę zrobić?
  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 January 2013 - 15:24

Sterowniki gg flash usb zainstalowales? Robisz wszystko jak w poradniku?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 06 January 2013 - 22:45

Sterowniki Gordon's Gate mam zainstalowane te najnowsze ( od Ciebie z któregoś postu) ;) Wszystko robie tak jak w poradniku. Wiem chyba w czym jest problem, ale to już jutro przetestuje ^^ Ja jak w flashtoolu dam ok to od razu podpinam telefon z wciśniętym volume - a chyba mam poczekać, aż program wyświetli, że mam podłączyć telefon? Mam ten przycisk volume - trzymać, aż usłyszę dźwięk podłączenia telefonu do komputera, prawda?

Ps. Proszę podajcie link do najnowszego czystego GB ;) Bradzo proszę ;) 2.3.7 jest najnowsze, prawda? Bardzo prosze o link na hotfile czy jakimś takim podobnym hostingu ^^

Edited by FluFlu, 06 January 2013 - 22:47.

  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 06 January 2013 - 23:33

Dlaczego nie robisz tak jak w poradniku jest napisane krok po kroku? Tutaj masz firmware:

Please Login or Register to see this Hidden Content

;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 07 January 2013 - 06:25

Właśnnie się staram ;( Ani w Twoim poradniku nie pisze, że trzeba coś odczekać, tylko aby podłączyć, to podłączam odrazu i nic ;( Jak będę wgrywał GB, to też mam zaznaczyć wipe user data, wipe cache, no final verification check ? Bardzo proszę Cię o wytłumaczenie tego ;) I jak długo mam trzymać kalwisz volume -? I kiedy dokładnie ten telefon podłączyć ?
  • 0

#19 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 07 January 2013 - 17:35

To nie jest moj poradnik wiec nie do mnie pretensje. Z reguly podpinasz telefon kiedy program o to poprosi a nie kiedy Ci sie podoba. Uruchamiasz program, trzymasz vol- na wylaczonym telefonie, podpinasz kabel usb i tyle.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#20 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 07 January 2013 - 18:14

Ja nie mam pretensji do nikogo. Twój poradnik jest o ICS ;) Dzięki za pomoc, chodź się nie udało nic zrobić, bo nie chce coś puścić to wgrywanie. Szkoda. Z SE Elm'em było sto razy lepiej i łatwiej.
  • 0


0 user(s) are reading this topic