Jump to content


Photo

Mój pierwszy kontakt z... Sony Xperia Z1 Compact D5503

Sony Xperia Z1 Compact D5503

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 May 2014 - 23:10

Był początek lutego, niespełna miesiąc po prezentacji Sony na targach CES w Las Vegas. Przechadzałem się po jednym z marketów z elektroniką użytkową i jak zwykle wylądowałem na dziale z komórkami. Tego typu wycieczki zawsze są okazją do pobawienia się nowymi modelami, porównaniem różnych modeli i zawsze kontakt fizyczny z telefonem da nam lepszy obraz o produkcie, niż suche fakty z internetu. Podczas jednej z takich wycieczek miałem okazję porównać sobie najnowsze 5-calowe wynalazki min. Xperię Z oraz Xperię Z1 i doszedłem do wniosku, że 5" to zdecydowanie za dużo. Dlatego tym razem byłem bardzo zaskoczony, albowiem gdy wziąłem Xperię Z1 po raz kolejny do ręki, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Telefon leżał w ręce idealnie! Jak to możliwe? Skurczył się? To przecież nie możliwe, żeby raptem miesiąc po premierze Z1 Compact pojawiła się na sklepowych półkach... A jednak, pojawiła się :)

 

Attached File  1.JPG   100.03K   0 downloads

 

Muszę przyznać, że zmniejszenie najlepszego na rynku smartphone'a do rozmiarów używalności było strzałem w dziesiątkę. Telefon znakomicie leży w dłoni, ma optymalną wagę (nie jest za lekki, ale też nie za ciężki) oraz sprawia wrażenie solidnie wykonanego.

 

Attached File  2.JPG   88.74K   0 downloads

 

Attached File  3.JPG   91.42K   0 downloads

 

Wszystkie przyciski (włącznik, klawisze głośności) znajdują się z prawej strony aparatu, nie zabrakło też spustu migawki, co z pewnością ucieszy amatorów fotografii mobilnej. Niestety sklepowe zabezpieczenia oraz folia fabryczna skutecznie uniemożliwiają przetestowanie telefonu pod kątem fotograficznym. Specyfikacja techniczna jest zapewne wszystkim doskonale znana: http://sony.yt/topic...cja-techniczna/ , a więc nie będę się nad nią rozpisywał i przejdę do porównania Xperii Z1 Compact z innymi modelami. Zacznę naturalnie od większej i starszej siostry, czyli Xperii Z1.

 

Attached File  4.JPG   73.81K   0 downloads

 

Attached File  5.JPG   136.24K   0 downloads

 

Jak widzimy rozmiar Xperii Z1 Compact jest znacznie, znacznie mniejszy. Co prawda ekran jest tylko (a może aż ;) ) 0,7" cala mniejszy, ale ogólne wymiary 127 mm × 65 mm × 9,4 mm w porównaniu do wymiarów Xperii Z1 144 x 74 x 8.5 mm sprawiają, że telefon znacznie lepiej leży w dłoni. Oprócz rozmiarów zmniejszyła się także waga urządzenia ze 170 do 137 gram.

 

Attached File  6.JPG   65.64K   0 downloads

 

Niespełna milimetrowa różnica w grubości nie jest w ogóle odczuwalna. Dzięki temu że długość telefonu jest mniejsza, rozłożenie guzików jest bardziej przyjazne dla użytkownika, co sprawia że wygodniej się obsługuje telefon.

 

Attached File  7.JPG   110.99K   0 downloads

 

W porównaniu z Xperią Z różnica w wielkości nie jest aż tak kolosalna, co nie zmienia faktu że Xperia Z1 Compact znacznie lepiej leży w ręce niż Z-ka.

 

Attached File  8.JPG   71.88K   0 downloads

 

Na koniec pamiątkowe zdjęcie z 4" Xperią L. Z1 Compact jest nieco większa, ale za to oferuje o wiele większe możliwości. Można śmiało powiedzieć, że jeśli potrzebujecie najlepszego smartphone'a na rynku, który świetnie leży w dłoni, to Xperia Z1 Compact z pewnością spełni Wasze oczekiwania ;) Byłem niedawno sprawdzić jak bardzo zdewastowana jest Z1 Compact po 2 miesiącach obmacywania przez klientów i muszę przyznać, że poza jedną ryską z boku telefon nadal prezentuje się świetnie.

 

Attached File  9.JPG   70.55K   0 downloads

 

A Wy jak wspominacie Wasz pierwszy kontakt z Xperią Z1 Compact? Zapraszam do dyskusji :)


  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...



Also tagged with one or more of these keywords: Sony, Xperia, Z1 Compact, D5503

0 user(s) are reading this topic