Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Czy warto?


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Diux

Diux

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 2d 9h 26m

Posted 05 June 2013 - 20:56

Witam.
W tym miesiącu kończy mi się umowa w MixPlusie i planuję ją przedłużyć.
Od producenta Sony mam do wyboru tylko XPERIĘ E i J. Właśnie tą drugą planuję wziąść. :) Telefonu będę używał głównie do przeglądania internetu i GG... (Gry i aparat to drugorzędna sprawa) :)
Czy smartfon sprosta moim wymaganiom i nie będzie się zawieszał?
  • 0
Posted Image
T230 > K310 > W715

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 June 2013 - 22:04

Nie będzie się zawieszał. To niezły popularny model, tyle że delikatny. Sporo uszkodzonych modeli na allegro. Jak nie będziesz nim rzucał, to będzie Ci służył a i nawet w gry sobie na nim pograsz :) Jeśli jedynie mogę coś doradzić, to tradycyjnie powiem - nie podpisuj żadnych mixów tylko kup go na wolnym rynku, a numer przenieś do taryfy na kartę. Lepiej na tym wyjdziesz :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 Guest_roger_*

Guest_roger_*
  • Guests

Posted 06 June 2013 - 14:45

Pod jakim względem lepiej? Wyda pieniądze na telefon i do tego doładowania więc co w tym lepszego?
Obecnie w mixPlus mają dosyć dobre warunki. Zależy jeszcze w jakiej taryfie telefon będzie i ile do niego trzeba dopłacić.

#4 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 06 June 2013 - 18:02

Tak przykładowo-" Przykładowo, kupując Sony Xperia Z w abonamencie zawierającym nielimitowane połączenia, sms-y oraz 2GB internetu miesięczna opłata przez 36 miesięcy wyniesie 179 zł (łącznie 6444 zł). Taka sama stawka dotyczy Samsugna Galaxy S4. Nieco taniej wyjdzie nas LG Swift G ? 159 zł miesięcznie (łącznie przez 36 miesięcy 5724 zł)." całość -

Please Login or Register to see this Hidden Content



Oczywiście to abonament, ale podobnie jest w mixach. I wcale nie jest taniej. Bo przez 36miesięcy nie obowiązują Cię obniżki połączeń/internetu. Nawet jak kupimy fona za 1zł to przepłacimy w abonamencie.
  • 1
Od E przez SE do S

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 06 June 2013 - 19:16

Do tego co słusznie napisał giantx, dodam tylko to co zawsze powtarzam. Operator to nie jest instytucja charytatywna. Jeśli coś sprzedaje, to po to żeby zarobić. Jeśli oferuje Wam telefon za złotówkę, to chyba naturalne że sobie odbije wartość telefonu w abonamencie z nawiązką.

Kupując telefon u operatora skazujecie się na:
  • zakup telefonu po wyższej cenie niż rynkowa (po zsumowaniu wydatków wydanych na abonament i telefon wyjdzie drożej niż zakup telefonu na wolnym rynku i zasilenia prepaid),
  • niewolnictwo taryfowe - przez 12/24/26 miesięcy jesteście niewolnikami operatora i jeśli np. na wyjdzie takie nju mobile, to nie możecie sobie zmienić taryfy tylko musicie cierpieć do końca umowy. W telefonie na kartę możesz zmienić taryfę w dowolnym momencie,
  • niewolnictwo finansowe - jeśli np. w lutym macie kasę a w kwietniu jest z nią krucho, to zawsze można zrezygnować z doładowania i nic się nie dzieje. Natomiast jeśli raz nie opłacicie rachunku (w abonamencie) czy doładowania (w mixie) na czas, odetną Wam telefon i będziecie mieli problemy karne, odsetki do zapłacenia i tak dalej.
  • jesteście skazani na zakup telefonu takiego, jaki oferuje operator, a nie takiego jak Wam sie podoba i spełnia Wasze oczekiwania.
Gdybym miał liczyć na operatorów i czekać aż Xperia pro pojawi się u któregokolwiek, to w życiu bym jej nie kupił. A tak mam nowy, niebrandowany i niezablokowany (simlock / status bootloadera) telefon, dokładnie taki jak chcę i mogę:
  • doładowywać kiedy chcę,
  • zmieniać taryfę kiedy chcę,
  • mam taki jak chcę telefon po cenie niższej niż gdybym go kupował w ratach abonamentowych.
:)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 06 June 2013 - 22:18

Please Login or Register to see this Hidden Content


Please Login or Register to see this Hidden Content



Nie wiem czy jest najtaniej, ale tam kupowałem Sony Z za 2tys. I właśnie patrząc z mojego podwórka koszt zetki 2tyś plus doładowania 50zł na miesiąc przez 36 miesięcy to 1800zł. Całość 3800zł to wcześniejszy abonament do pięt mi nie sięga :) Na dzień dobry jestem do przodu nie pisząc co będzie za 20 miesięcy bo pewnie coś stanieje :)

Zaraz ktoś napisze że w tamtym abonamencie mam w cholerę więcej minut/netu..... Tylko pytanie.... Po grzyba mi więcej?

Dodam jeszcze co mam za importera na pudełku napisane :) - Polkomtel s.z.o.o Warszawa Ul Postępu 3 :)
Więc ja się pytam retorycznie ile ta zabawka kosztuje przed polską granicą? :) Może z 1300zł.....

No i jeszcze ulga większa bo nie żebrze / proszę się u operatora o jakiś lepszy model. To operator wydzwania i żebrze abym wszedł w abonament. Telefon mam zarejestrowany ( ewentualne reklamacje) więc mam tak z 2 razy na pół roku telefony z sieci. Ale to ja stawiam warunki a nie oni.

Edited by giantx, 06 June 2013 - 23:15.

  • 2
Od E przez SE do S

#7 OFFLINE   Diux

Diux

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 28 posts
    • Time Online: 2d 9h 26m

Posted 08 June 2013 - 15:56

Wróciłem niedawno z Plusa...

Podpisałem umowę na 30 doładowań po 40zł + 249zł dopłaty. :D
Z telefonu póki co jestem zadowolony :D Spełnia moje oczekiwania :)

Edited by Diux, 08 June 2013 - 17:51.

  • 0
Posted Image
T230 > K310 > W715

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 June 2013 - 18:55

Gratuluję, zrobiłeś interes życia. Wydać 1450 PLN, żeby mieć Xperię J - trzeba mieć szczęście do okazji :sarcasm:

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic