Jump to content


Photo

Pomoc - Wgranie Roma


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 09 January 2013 - 18:28

Witam!

Mam pytanie... Otóż wgrałem sobie ten soft ogólno światowy i wszystko ok, później wyczytałem na forum.android, że najlepszy jest czeski O2 i teraz jest moje pytanie... Mogę sobie go wgrać i wszystko będzie normalnie działać? Jak wgrywam GB to mogę mieć tylko tą opcje Wipe Cachce zaznaczoną, czy musze mieć te wszystkie 3? Wipe data i log? Wgrałem ten czeski i mialem tylko zaznaczoną opcję Wipe Cachce i wszystko jest ok, ale te stare aplikacje co miałem zainstalowane, jak i ustawienia zostały, to tak ma być? Doszła oszczędność w smsach i aplikacje, które wcześniej odinstalowałem, ale boje się, że coś źle robię... Przy instalacji ICS trzeba zaznaczyć, date, wipe cache i no final ... Przy GB tego nie trzeba? Bardzo proszę o wyjaśnienie tego i tego czy ten czeski soft będzie normalnie działał tak jak ten światowy, cze te od Play, Plus itp ?
  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 January 2013 - 19:03

W czym może być lepszy ten czeski?
Raczej gorszy, bo dodatek sieci o2 - syf operatora.

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 09 January 2013 - 19:13

No wlaśnie nie...

a ja polecam soft najlepszy moim zdaniem ze wszystkich tu oferowanych - czyli z czeskiego O2 - gdyż:
1 - jest po polsku
2 - jest nie brandowany (nie zawiera żadnych oznak ze to z O2)
3 - zawiera te same aplikacje co generic world plus dwie z O2 ( można je swobodnie odinstalować-bez kombinowania)
4 - posiada funkcje "oszczędność" w smsach, czego nie ma np. generic world , a ma za to soft od play i plusa
5 - posiada usuwalna poprzez "wyczyść" ikonke na pasku powiadomień informująca iz "Transfer danych wyłączony" Posted Image
reasumując - to powinien być soft - generic world Posted Image


Muszę się z tobą zgodzić, korzystałem z niego miesiąc i aż zapomniałem że to czeskie O2. Myślałem że jadę na Generic World Posted Image Po usunięciu tych dwóch (mi się zdawało że jednej) aplikacji od O2 zero oznak że to czeski soft i do tego brandowany. Problemów też z nim nie miałem Posted Image Przesiadłem się teraz na bezbrandowaną wersje ale ze względu na brak oszczędności w sms'ach przesiadam się na dniach z powrotem do O2. Dlatego ja także polecam ten soft. Z resztą gdzieś na XDA widziałem że też najbardziej są zadowoleni z tej wersji (co prawda nie wiem czy chodzi tu akurat o XU czy o któryś z mocniejszych modeli tej generacji, ale jednak).


Na XDA też w którymś wątku pisali, że ten im działa najlepeij, to się właśnie pytam tu ;)
  • 0

#4 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 09 January 2013 - 19:29

Oo przecież "generic" też jest czysty więc o co ci chodzi? czechy nie mają jakiś poukrywanych bajerów w androidzie które przyśpieszają telefon itp... taka sztuka dla sztuki

4 - posiada funkcje "oszczędność" w smsach, czego nie ma np. generic world , a ma za to soft od play i plusa


może mi ktoś wytłumaczyć co to ta oszczędnosć? bo jeśli komuś tne sms na kilka części to instaluje się handcent sms (

Please Login or Register to see this Hidden Content

) i blokuje polskie znaki. et viola! mamy oszczędność w sms

5 - posiada usuwalna poprzez "wyczyść" ikonke na pasku powiadomień informująca iz "Transfer danych wyłączony" Posted Image


nie wiem jak jest na gingerze ale w takim LWW na ICS wystarczy posunąć palcem (hah, jak ładnie to brzmi) powiadomienie o tym transferze i ono znika więc chyba miałem coś nie tak z softem
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#5 OFFLINE   FluFlu

FluFlu

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 57 posts
    • Time Online: 16h 29m

Posted 09 January 2013 - 19:35

W ustawieniach wiadomości jest dodatkowa opcja "Oszczędność" polega ona na konwertowaniu znaków specjalnych, aby wysyłać więcej tekstu w każdej wiadomości (zamiast 70, to 160) a w tym światowym tej opcji nie ma. Miałem oryginalnego ICS z Plusa, to powiadomienie na pasku stanu o zablokowanym transferze danych było cały czas, nawet jak kliklem w "Wyczysc", to ikona zostawała, a na tym O2 czeskim nie, jak klikne wyczyść, to znika z paska stanu, tak jest też w innych nietórych softach.
  • 0

#6 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 09 January 2013 - 19:55

Bo plus zablokował możliwość skasowania powiadomienia o tym transferze danych. Oszczędność można samemu dodać przez plik xml z tego co wiem
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#7 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 09 January 2013 - 20:13

W ustawieniach wiadomości jest dodatkowa opcja "Oszczędność" polega ona na konwertowaniu znaków specjalnych, aby wysyłać więcej tekstu w każdej wiadomości (zamiast 70, to 160) a w tym światowym tej opcji nie ma.


popatrz na post wyżej - wystarczy zainstalować jedną apkę i po problemie

Miałem oryginalnego ICS z Plusa, to powiadomienie na pasku stanu o zablokowanym transferze danych było cały czas, nawet jak kliklem w "Wyczysc"


to wgraj niebrandowany soft i wtedy sprawdź. gwarantuję ci - czaski czy inny, niebrandowany soft najlepszy bo bez zbędnego syfu od operatorów.
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 January 2013 - 20:41

To lekko zmodyfikowany generic ;)
Punkt 2 wyklucza 3. Nie ma aplikacji z o2, ale ma dwie..
A generic nie jest po polsku?

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 09 January 2013 - 22:45

Wszystkie wersje firmware od Sony mają język polski. Nawet Chińskie czy Tajwańskie.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 10 January 2013 - 09:55

Ten czeski rom z o2 to pewnie coś takiego jak u nas z T-mobile, niby branding jest, jednak nie jest zauważalny na pierwszy rzut oka. A co do Wipe to jeśli zaznaczysz "Wipe user data" czy coś takiego (nie wiem jak jest w tym nowszym flashtoolu) to stracisz dane. Ja akurat gdy kilka razy stawiałem systemu po nieudanej modyfikacji to nie zaznaczałem żadnego Wipe i było dobrze, ale gdybyś miał Roota i CWM to mógłbyś sobie zrobić kopię aktualnego Romu i już nie musiałbyś się o nic martwić w razie czego

Edited by jack79, 10 January 2013 - 09:55.

  • 0


0 user(s) are reading this topic