Jump to content


Photo

ST25i Prototyp


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   Ananiash

Ananiash

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 24m

Posted 08 January 2013 - 14:07

Na załączonym obrazku naklejka z st25i.
Nie mogę się z nią uporać. Sprzedawca nie wiedział nawet co sprzedaje, a jest to xperia u brandowana jeszcze jako sony ericsson, miała na sobie GB 2.3.7, SUS nie chciał go upgradować do ICS więc zrobiłem to sam, niestety backup nie zachował się w pamięci telefonu. Schody zaczęły się już z chwilą włączenia telefonu, dochodził do ekranu początkowego, i zwieszał się na przygotowaniu karty sd. wyciągnięcie baterii i od nowa. Jakimś sposobem uruchomił się po podładowaniu baterii przez zewnętrzną ładowarkę.
Niestety bateria którą kupiłem nie jest oryginalna ( nie chciałem inwestować w coś lepszego nie mając pewności że telefon w ogóle działa ). Ale uruchomił się w końcu po flaszowaniu któregoś tam ftf z xda. Tyle że nie ma wifi, gsm, ( jest bluetooth ), aparatu, dźwięku, czyli lipa... W menu serwisowym nie było zaznaczone czy bootloader jest odblokowany czy nie, mimo wszystko telefon wszedł w fastboot, wprowadziłem do niego CWM ale nie miałem jak skopiować innych romów w zip'ach bo komputer nie wykrywał go jako napęd zewnętrzny.
Ponieważ działał bluetooth, skopiowałem kilka romów tą drogą i telefon dalej miał problemy z rozruchem ale za którymś razem wstał, był dźwięk, aparat włączył się i zwiesił telefon,
wifi nie działało, i nie będę już napominał ile dni spędziłem nad tym małym g.. które w sumie nie jest najgorsze. Poprostu nie mam już pomysłu co zrobić. Wyrzucać go nie chcę.
Może któś wie w które drzwi zapukać żeby dostać soft właśnie pod ten model.

Dzięki z góry za uwagę.Attached File  IMAG0158.jpg   66.25K   13 downloads

bartolinio3: Witam na forum. Przeniosłem do odpowiedniego działu. Proszę stosować się do reguły - jeden problem - jeden temat. Dla LT26i proszę założyć nowy temat.

Edited by bartolinio3, 08 January 2013 - 16:54.

  • 0

#2 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 08 January 2013 - 16:12

Miałem kilka prototypow i zaden nie chodził jak nalezy i pewnie ten tez nie bedzie chyba ze juz z tymi nowymi jest ok. Moze jak hw ma takie samo i soft przejdzie to simlocka on line boxem.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#3 OFFLINE   Ananiash

Ananiash

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 24m

Posted 08 January 2013 - 16:48

Simlocka już nie było, nie odrzucił żadnej z kart których wcześniej próbowałem ( irladzkiej trójki i tesco ). Mój model wywracał się na youtubie, po minucie pokazywał błąd aplikacji. Nie pomogła aktualizacja przez playstore i dlatego go zaflaszowałem. Mam wrażenie że właśnie coś z pamięcią jest nie tak bo zachowuje się tak jakby jej brakowało, zamraża ekran i przechodzi do crash screenu, robi zczyt i zapisuje go jako duży plik w crash folderze.

flashowałem też różne kernele flashtoolem i za żadnym razem nie bootował, ale różne romy korzystają z różnych kerneli i zazwyczaj odpalał gdy go flashowałem jakimś generikiem.
Romem który go do tej pory najbardziej ożywił to firedroid bazujący na CM9. Nawet aparat się włączył, ale odrazu zamroził wszystko.
Wczoraj po kablu kopiowałem inne romy i prędkość przesyłu osiągnęła oszałamiające 68 kb/s. 400mb romów kopiowało się przez około 4 godziny.
Na romach generycznych telefon w ogóle nie był rozpoznawany przez komputer. CM9 dał radę, od razu wyświetlił opcję napędu zewnętrznego. Tylko kopiował strasznie długo.
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 09 January 2013 - 00:53

Zrobiłeś błąd - przeflashowałeś telefon. Tym sposobem zamieniłeś go w nieprzydatną do niczego cegiełkę. Prototypy mają to do siebie, że wymagają specjalnego firmware dla prototypów. Po wgraniu firmware z telefonów przeznaczonych dla sprzedaży zamieniają się w 90% w cegiełkę. Nie ma szans na naprawę tego urządzenia, gdyż nie ma szans na zdobycie prototypowego firmware dla tej wersji prototypu. Ja bym się kłócił na Twoim miejscu o zwrot pieniędzy. Sprzedaż prototypów to przestępstwo, posiadanie prototypów to także przestępstwo, znane potocznie jako paserstwo. Jeśli urządzenie jest prototypem i ma napisane PROTOTYPE NOT FOR SALE to znaczy że jest to własność firmy, która go wyprodukowała nie na sprzedaż. A skoro nie na sprzedaż - jeśli nie jesteś pracownikiem firmy Sony Mobile Communications - nie masz praw do posiadania tego urządzenia.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Ananiash

Ananiash

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 4h 24m

Posted 10 January 2013 - 21:58

oczywiście nie jestem w stanie się nie zgodzić z Tobą Jurij, ale zanim przylepisz do mnie łątkę pasera chcę wytłumaczyć w jaki sposób stałem się posiadaczem tego urządzenia. Mieszkam w Irlandii, jestem tutaj zalogowany na stronie gdzie każdy może kupić- sprzedać mydło-powidło. Sprzedający nie wiedział, miał prawo bo wszystkie pozostałe produkty dotyczyły włosów itego co na głowie, nie wiedział co to za model bo nie było tam żadnego kodu, z opisu wynikało że dostał go w rozliczeniu co jest wielce prawdopodobne bo ludzie są tu trochę podobni jak w Polsce i lubią robić zamiany, tyle że trzeba przyznać że są uczciwsi. Zdjęcia naklejki też nie pokazał, w dodatku nie był pewny czy działa bo nie miał do niego baterii, na samej ładowarce telefon się nie włączał.
Kupiłem go w ciemno za 30 euro i nie mam żadnych dylematów natury etycznej, zostawiam je tym którzy lubią je mieć. Sony ich na pewno nie ma ich gdy spławia swoich klientów, posiadaczy wadliwych produktów, łudzących się że ta marka to jeszcze ta sama firma z lat 70-80-90-ch. Rozmawiałem z człowiekiem z obsługi klienta do spraw produktów i był to typowy człowiek którego pracą jest mówienie nie. Nie, niestety, nie mogę, nie można. Wychodzi na to że jeśli chce się rozwiązać problem to trzeba zainwestować w nowe urządzenie czyli totalny nonsens, i to nie jest opis mojego beznadziejnego przypadku ale generalnie tych którzy kupili ich elektronikę. Bo sony bardziej skupiło się nad udoskonalaniem błędów konstrukcyjnych i kombinatoryjnym marketingiem niż na rozwoju technologii.
To nawet widać na xda bo wiarusy z forów sony idą tam gdzie łatwiej jest dewelopować i gdzie atmosfera jest jakby żywsza czyli do samsunga czy htc i innych.
Ale to pawi spiew.
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 10 January 2013 - 23:41

Co do kupna - no ładna historia, co nie zmienia stanu rzeczy takiego, jakim on jest. Jak to mawiają, kradzione nie tuczy.

Jeśli chodzi o prototyp - spróbuj wgrać do niego najstarszą możliwą wersję firmware. Tutaj masz wykaz:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Te na dole są najstarsze. Jak na nich nie będzie działać, to w ogóle nie będzie działać.

To nawet widać na xda bo wiarusy z forów sony idą tam gdzie łatwiej jest dewelopować i gdzie atmosfera jest jakby żywsza czyli do samsunga czy htc i innych.


No tu się nie zgodzę, bo gdyby tak było to Sony nie zdobyłoby tytułu firmy najbardziej przyjaznej developerom. Ale fakt, z tymi zabezpieczeniami Sony przesadziło, dla porównania produkty Samsunga w ogóle nie mają zabezpieczeń. Przynajmniej tak twierdzi człowiek, który się na tym zna.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic