Jump to content


Photo

Sony Ericsson Xperia pro MK16i unboxing / ?????????? [photo and video]


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 OFFLINE   piotrekk6

piotrekk6

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 2h 31m

Posted 31 January 2013 - 20:56

Nie miałem na myśli konkretnie neo, bo już gadałem ze to lekki crap i jedyne co w niej ładne to wygląd. trzeba się tego pozbyć jak najprędzej.

Androida można kupić. Przecież google zrobiło to bodajże w 2005 roku :0
  • 0

#22 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 31 July 2013 - 22:29

Jak dla mnie telefon niezbyt piękny, mogę wręcz powiedzieć, że brzydki. Arc S zdecydowanie lepiej się prezentuje. Android jest w moich oczach przegrany ;)
Zdecydowanie wolę Yari, niż jakikolwiek tel z Androidem. :)

#23 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 04 November 2014 - 17:51

Wideo z unboxingu Sony Ericssona Xperia pro MK16 zaktualizowane w pierwszym poście, zapraszam do oglądania :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#24 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 04 November 2014 - 20:52

Szkoda, że nie ma następcy pro i mniejszej mini pro,mogli chociaż im "życie przedłużyć" w postaci dłuższego wsparcia jak nie chcieli tworzyc następcy, a te z qwerty były chętnie kupowane i by sprzedali to co zostało.Ogólnie to fajna jest ta seria 2011 mimo ze wiekowa :)Nwm czemu ale czuje jakby były mniej zawodne niż te nowsze.


Edited by timmi, 04 November 2014 - 20:52.

  • 0

#25 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 05 November 2014 - 02:48

Niby szkoda, ale jak już masz Xperię pro dwa lata lub dłużej to brak następcy potrafi cieszyć. Bo zdajesz sobie sprawę, że kupiłeś produkt idealny i nie jesteś zrobiony przez producenta w balona jak ci, którzy wydali ciężkie pieniądze na Xperię Z1, żeby za chwilę się pojawiła Xperia Z2 a pół roku później Xperia Z3 :D Po tych dwóch latach użytkowania oprócz odłażącego samoczynnie lakieru nie mam temu modelowi niczego do zarzucenia. Nadal robi doskonałe zdjęcia, nadal świetnie odtwarza filmy, nadal można na niej pograć, posurforwać, świetnie nadaje się jako router czy modem HSPA, w możliwościach komunikacyjnych jest nie do przebicia i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych klonów ajfona. Jedyne co by mnie przekonało chyba do zakupu nowszego modelu to LTE, bo po dołożeniu większej karty pamięci ten telefon ma wszystko, czego trzeba.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#26 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 25 October 2016 - 18:46

Nadal masz Xperie Pro ?Powiesz coś po +- 4 latach użytkowania ? Tak wiem mam tytuł górnika ;)


  • 0

#27 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 26 October 2016 - 18:04

Nadal mam Xperie pro i to się już nigdy mam nadzieję nie zmieni, no chyba że kiedyś wyzionie ducha (odpukać) to nadal będę ją miał. Wszak to najlepszy i najbardziej wszechstronny Sony Ericsson w historii...

 

Cóż, po czterech latach użytkowania mogę napisać, że nadal spisuje się doskonale, aczkolwiek czasy się zmieniły i niestety bardzo często jest to odczuwalne.

 

Największe bolączki codzienności, to:

 

  • Zbyt mała pamięć wewnętrzna. To zdecydowanie największa wada, bo niewiele aplikacji możemy pomieścić, a niestety producent systemu - Google - skutecznie utrudnia nam życie swoimi praktykami. Mam na myśli aplikację Google Services która potrafi pożreć całą wolną pamięć wewnętrzną na swoje dane, co skutkuje notorycznym wyświetlaniem się ikonki powiadamiającej o zbyt małej ilości miejsca w pamięci telefonu. Co zatrzymuje działanie niektórych przydatnych aplikacji. Niestety 512 MB kość flash, to wada numer jeden.
  • Przestarzały Android 2.3.4 Gingerbread. Świetny system, ale zupełnie nie nadający się do użytku we współczesności, bo jakąkolwiek aplikację chcielibyśmy ściągnąć z marketu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie działać, bo wymaga co najmniej Kit Kata, albo Jelly Beana. Także gdybyś chciał upolować Snorlaxa na Xperii pro MK16i, to mam złe wieści, nie uda Ci się to. Do tego wbudowana przeglądarka www notorycznie pluje irytującymi komunikatami o certyfikatach, co może zniechęcić niejedną osobę do surfowania po sieci, na szczęście da się to obejść instalując Firefoxa (o ile pozwoli na to wada numer jeden - zbyt mała pamięć wewnętrzna).

 

Tak na dobrą sprawę nie ma wielu powodów do narzekań, co bardzo dobrze świadczy o tym, jak bardzo udanym modelem była Xperia pro MK16i. Oczywiście malkontenci znajdą więcej wad, chociaż jak się dobrze przyjrzeć - trudno uznać je za wady:

  • RAM - 512 MB w dzisiejszych czasach szału nie robi, ale w zupełności wystarcza. Właściwie z powodu dwóch wyżej wymienionych wad - większa ilość pamięci RAM nie jest nam potrzebna. Nie zainstalujemy sobie przecież setek zasobożernych aplikacji z Google Play, bo nie mamy na to miejsca ani też wspieranej dzisiaj wersji Androida. A jak wiadomo wolny ram to zmarnowany ram, więc siłą rzeczy 512 MB w tym przypadku jest jak najbardziej okey.
  • Jakość wykonania - cóż, po tylu latach użytkowania trudno odnaleźć na telefonie ślady oryginalnego lakieru na głównej części telefonu. Doszło mi trochę irytujących rys na ekranie, lakier ze srebrnych guzików zaczął się ścierać. Ale co się dziwić, nigdy nie oszczędzałem telefonu i zawsze był intensywnie użytkowany. Chociaż na dobrą sprawę nie ma na co narzekać - telefon upadał wielokrotnie i wszystkie katorgi zniósł bez większych obrażeń. Nie wygina się, nie pęka jak większość współczesnych dotykowców, nie wybucha jak nowe samsungi czy iPhone'y. Poza lakierem (co było wiadome od początku użytkownia, że z czasem zejdzie) telefon na medal :)
  • Brak LTE - tak, to rzeczywiście może być problemem we współczesności, zwłaszcza jeśli używamy telefonu jako swojego głównego źródła łączności ze światem. Przy prędkościach transferu danych oferowanych przez Xperię pro (download do 7,2 Mbps i upload do 3,6 Mbps) transmisja większych ilości danych, powyżej jednego gigabajta, może potrwać. Ale do przeglądania netu, youtube, komunikatorów wystarcza w sam raz.
  • Ekran 3,7" - dla jednych wada, dla innych zaleta. Fakt, przeglądanie internetu czy oglądanie filmów na takim ekranie jest nieco mniej komfortowe niż na standardowych dzisiaj 5,2" ale... Jak się chowa Xperię pro do kieszeni czy bierze do ręki to naprawdę jest różnica. I człowiek oddycha z ulgą, że jednak kiedyś przedmioty codziennego użytku były bardziej poręczne :)

 

Zalety:

 

  • Klawiatura qwerty - nadal niezastąpiona. Chociaż mam inne dotykowe telefony, ten jest moim ulubionym. Nie potrafię po latach się przerzucić na dotyk. Nawet na 5,2" ekranie dotykowym pisanie wiadomości to dla mnie istny koszmar i jeśli muszę coś napisać, to wolę sobie na innej Xperii odpalić tethering wifi i na mojej sex pro wifi, żeby połączyć się z netem i coś napisać lub z kimś porozmawiać, niż męczyć się na dotykowej.
  • Aparat 8,1 MPx - nadal niezastąpiony. Weź dowolny telefon z Androidem. Choćbyś miał aparat 20,1 MPx czy te najnowsze obecnie 23 MPx i choćbyś się dwoił i troił, to jakość zdjęć zrobionych Xperią pro będzie o niebo lepsza. I jeśli mam robić zdjęcie nowszą Xperią albo Xperią pro, wolę Xperię pro. Zdjęcia są ładniejsze i mniej miejsca zajmują. Nowsze Xperie za to lepiej spisują się przy kręceniu filmów i temu nie zaprzeczę. I jedyny powód dla którego tak często nie robię ostatnio zdjęć Xperią pro jest dosyć banalny - do zdjęć używam Satio, który w segmencie fotografii mobilnej zmiata wszelką konkurencję i każdą Xperię :)
  • Wymienialna bateria - To jest po prostu rewelacja. Zwłaszcza w podróży, ale i czasami w życiu codziennym. Zawsze mam przy sobie dwie naładowane zapasowe baterie i nigdy nie muszę się martwić o to, że zostanę bez telefonu, bez aparatu, bez internetu, bez mapy i nawigacji, bez odtwarzacza muzyki i tak dalej. Nowsze Xperie zawiodły mnie wielokrotnie, bo trzeba było gdzieś dotrzeć, coś sprawdzić, zrobić zdjęcie, zadzwonić - ale się nie dało, bo bateria jest pusta, telefon martwy, bateria niewymienialna a możliwości naładowania brak. Wtedy zawsze pałeczkę przejmuje Xperia pro i wygra z każdym współczesnym smartfonem. Pomijając fakt, że bateria trzyma lepiej, niż w nowszych Xperiach, sama świadomość posiadania zapasowych ogniw naprawdę daje nieprawdopodobną swobodę użytkowania telefonu. Możemy sobie bez przeszkód surfować w pociągu czy samolocie po internecie, oglądać filmy, robić zdjęcia i tak dalej - bo wiemy, że jak bateria padnie, to sobie wymienimy na naładowaną i po kłopocie. A w przypadku nowej Xperii? Cofamy się do XIX wieku, bo jedyne co mamy to gustowny kosztowny przycisk do papieru i ciągle musimy się stresować, żeby nie świecić niepotrzebnie ekranem, bo procenty baterii lecą jak szalone, a możliwości podładowania (jeśli nie mamy gniazdek, ładowarek i powerbanka) - brak. A baterie BA 700 są lekkie, poręczne, można wsadzić do kurtki czy plecaka i nie martwić się o brak energii w telefonie.

 

Tak, chyba to tyle takich najważniejszych uwag. Procesor nadal świetnie się spisuje i telefon działa płynnie (kilka lat bez flashowania i właściwie bez restartów), chociaż nie da się ukryć, że nowsze Xperie zwłaszcza ze snapdragonem 801 działają szybciej. Wyjście HDMI - też fantastyczna sprawa, bo niewiele jest modeli na rynku, które można sobie podłączyć od tak do dużego ekranu kabelkiem... Na posiadaczach nowszych telefonów to robi wrażenie. A mogę tak na moim nowym iPhone 7 albo Xperii Z5? Nie. No chyba że masz tę (...) przejściówkę MHL która powinna być w zestawie, ale oczywiście jej (...) nie ma :P Co jeszcze? Hmm, jak masz jakieś pytania dodatkowe to chętnie odpowiem :)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#28 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 31 October 2016 - 20:04

Wadą niewymiennych baterii jest też to, że ładując powerbankiem i majac w kieszeni smartfona z kablem można gniazdko uszkodzić.Teraz to LG we flagowcach stosuje wymienne baterie reszta ten patent stosuje ewentualnie w tańszych modelach.Moim niespełnionym marzeniem jest xperia Neo V.Chciałem ją mieć kilka lat temu ale to wychodziło, że był wildfire s, mini pro i arc s a potem pojawiła się T i koniec przygody z Sony Ericssonem.Kilka lat temu taki Arc S czy SGS II to był ogromny telefon a Note to juz wgle.A teraz Compacty to maleństwa A Note to ciut wiekszy smartfon :)


  • 0

#29 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 November 2016 - 05:03

 No tak, ale przecież Xperia pro ma wymienialną baterię, więc nie wiem skąd Twoje wywody. Jedyna sensowna konkurencja od HTC dla Xperii pro to był HTC Desire Z, a Samsung nie miał niczego ciekawego w swojej ofercie w tym segmencie z tego co mi wiadomo, więc nie rozumiem Twojego wywodu :) Co stoi na przeszkodzie, żebyś sobie spełnił to marzenie? Xperia neo V to prawie bliźniaczy model, nie ma jedynie klawiatury qwerty i ma nieco gorszy 5 Mpx aparat. Jak masz okazję kupić (szczególnie wersję białą albo czerwoną) to bierz bez zastanowienia bo warto :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic