Jump to content


Photo

Sony Ericsson Xperia pro MK16i unboxing / ?????????? [photo and video]


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 07 December 2012 - 21:41

Hello,

Today I would like to present you unboxing of brand new Sony Ericsson Xperia pro MK16i red.

??????,

? ??????? ????? ?? ???????? ??? ?????????? ?????? ???????? Sony Ericsson Xperia pro MK16i ???????? ?????.

Witajcie,

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć i filmu z rozpakowania nowego Sony Ericssona Xperia pro MK16i w kolorze czerwonym.


Sony Ericsson Xperia pro MK16i box contains:

  • Sony Ericsson Xperia pro MK16i smartphone,
  • :gh: case,
  • BA700 1500 mAh battery pack,
  • EC600L usb cable,
  • EP800 charger,
  • MH650 headphones,
  • 8GB microSD memory card inside the smartphone,
  • leaflets, instructions and warranty card

1. Box.



Attached File  Xperia pro 1.jpg   71.55K   1 downloads


Attached File  Xperia pro 2.jpg   68.1K   1 downloads


Attached File  Xperia pro 3.jpg   81K   1 downloads



2. Sony Ericsson Xperia pro MK16i red.



Attached File  Xperia pro 4.jpg   78.24K   1 downloads


Attached File  Xperia pro 5.jpg   69.93K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 6.jpg   77.43K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 7.jpg   64.06K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 8.jpg   56.28K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 9.jpg   55.97K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 10.jpg   59.83K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 11.jpg   59.7K   0 downloads


3. MH650 headphones.



Attached File  Xperia pro 12.jpg   61.33K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 13.jpg   63.61K   0 downloads


4. BA700 1500mAh battery pack.



Attached File  Xperia pro 14.jpg   52.99K   0 downloads


5. USB cable EC600L and EP800 charger.



Attached File  Xperia pro 15.jpg   67.33K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 16.jpg   56.32K   1 downloads


Attached File  Xperia pro 17.jpg   63.4K   0 downloads


6. 8GB microSD memory card.



Attached File  Xperia pro 18.jpg   74.52K   0 downloads


7. Final overview.




Attached File  Xperia pro 19.jpg   77.3K   0 downloads


Attached File  Xperia pro 20.jpg   80.82K   0 downloads




Unboxing video:

 

 

Thank You for watching! ??????? ?? ????????! Dziękuję za uwagę!

Jurij


  • 6
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 08 December 2012 - 10:07

I właśnie żałuję że rok temu nie dołożyłem tych 200-300 zł więcej do Xperi pro, bo jak teraz tak na nią patrzę to fizyczna QWERTY przydałaby się w Neo

PS: Twój nowy nabytek ?
  • 0

#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 08 December 2012 - 11:42

PS: Twój nowy nabytek ?


Jurij i telefon z Androidem?
Wątpię ;P

edit. Chociaż w 0:51 widać kogoś ;P

____

Miałem kupować ten telefon, ale jak widać ( a raczej nie widać ), nie ma go za bardzo w Polsce.

Edited by phillix, 08 December 2012 - 11:44.

  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 08 December 2012 - 12:23

Nowy cały czas spokojnie można dostać np. na Allegro. Cały czas ponad 10 auckji jest wystawionych. Używane też się zdarzają, chociaż rzadziej.
Również posiadam ten sprzęcik, jednak w czarnej wersji, która imo jest ładniejsza ;)
Jeszcze jakaś recenzja by się przydała :P
  • 0

DENON DJ


#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 08 December 2012 - 14:22

Jurij i telefon z Androidem?
Wątpię ;P


A jednak :)

Miałem kupować ten telefon, ale jak widać ( a raczej nie widać ), nie ma go za bardzo w Polsce.


No właśnie niedawno się pojawił i to w dosyć atrakcyjnej cenie. Nowe neo V w podobnej cenie wystawiają, a różnica w sprzęcie jest kolosalna :) A zależało mi na nowym telefonie z pełną dwuletnią gwarancją producenta :)

Również posiadam ten sprzęcik, jednak w czarnej wersji, która imo jest ładniejsza ;)


Ja od dnia prezentacji tego modelu zakochany byłem w wersji red :wub:

Jeszcze jakaś recenzja by się przydała :P


Na recenzję przyjdzie czas za jakieś dwa tygodnie. Trzeba najpierw poznać sprzęt :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 08 December 2012 - 14:32

No fakt w komisach ciężko dostać MK16i, więc pozostaje tylko allegro gdzie nowe egzemplarze stoją w całkiem niezłych cenach, a rok temu w sklepie Sonego trzeba było dać grubo ponad 1600 zł. Gratuluję zakupu

PS: A co do recenzji to mam nadzieję że będzie tak samo świetna jak recenzja Sakury ;)
  • 0

#7 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 08 December 2012 - 14:51

Zupełnie zapomniałem o takim modelu jak Xperia Pro ;) Dobra robota. Gratuluję zakupu i życzę udanego użytkowania :slonko:
Dołączona grafika

#8 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 08 December 2012 - 20:42

Również życzę miłego użytkowania ;).Na pocieszenie mam mini pro,bo jakby nie było problemu z dostępnością jej u mnie w okolicy to bym ją wziął :).W szkole na pewno by rzucała się w oczy.

Edited by timmi, 19 February 2013 - 11:41.

  • 0

#9 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 December 2012 - 11:58

Co się stało Marcin, że nabyłeś telefon z Androidem? ;P
Odkąd pamiętam, to nie przepadałeś za systemem Google'a ;)
  • 0
Posted Image

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 09 December 2012 - 16:39

Dzięki za życzenia, mam nadzieję że będzie się spisywać równie dobrze jak i pozostałe :se: :)

Co się stało Marcin, że nabyłeś telefon z Androidem? ;P
Odkąd pamiętam, to nie przepadałeś za systemem Google'a ;)


Dalej za nim nie przepadam. Niby system operacyjny powinien dać użytkownikowi pełną kontrolę nad urządzeniem, a de facto tak prosta czynność jak usunięcie facebooka jest niemożliwa do wykonania bez zaniżania oprogramowania, rootowania telefonu i utraty gwarancji, potem aktualizacji, ściągania aplikacji do usunięcia facebooka... Niesamowicie to irytuje, ale co zrobić?

A dlaczego kupiłem Xperię pro? Początkowo chciałem kupić coś z większym ekranem, wifi, systemem operacyjnym i qwerty żeby dało się wygodnie surfować po sieci z dala od komputera, oglądać filmy itd. Dlatego na celowniku miałem X1, ale odstraszał mnie procesor MSM7200A z 2006 roku o dosyć słabym taktowaniu i dosyć mała ilość RAM. Potem zacząłem dochodzić do wniosku, że lepsza byłaby Xperia mini pro i jak już wydawać tyle kasy na sprzęt, to żeby był nowy z 2-letnią gwarancją producenta. Sęk w tym, że mini pro podoba mi się jedynie w wersji białej, a na allegro były tylko wersje czarne i jedna różowa za 7 stów... Potem odkryłem, że niewiele dopłacając można kupić Xperię pro, która znacznie potaniała (początkowo 1600, potem przez długi okres 1200 PLN) i to w wersji najładniejszej - czerwono srebrnej. A jak się jeszcze okazało, że wyjdzie GTA Vice City na Androida, no to już nie było na co czekać :D Lepszego smartphone'a z qwerty od Sony Ericssona już się niestety nie doczekamy, od Sony z resztą też nie. Więc na co tu czekać? :rolleyes:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 09 December 2012 - 17:29

Dzięki za życzenia, mam nadzieję że będzie się spisywać równie dobrze jak i pozostałe :se: :)



Dalej za nim nie przepadam. Niby system operacyjny powinien dać użytkownikowi pełną kontrolę nad urządzeniem, a de facto tak prosta czynność jak usunięcie facebooka jest niemożliwa do wykonania bez zaniżania oprogramowania, rootowania telefonu i utraty gwarancji, potem aktualizacji, ściągania aplikacji do usunięcia facebooka... Niesamowicie to irytuje, ale co zrobić?


Facebooka to ty możesz usunąc bez problemu jeżeli roota posiadasz w telefonie lub masz inny kernel.
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 09 December 2012 - 18:14

No właśnie, a to powinno być możliwe od ręki. Mam firmware .062 z załatanymi zabezpieczeniami, więc musiałbym zrobić downgrade na .042, rootować, aktualizować przez OTA (bo chcę mieć najnowszego Gingerbread'a) i dopiero usuwać albo aktualizować do ICS, czego póki co nie chcę robić. Ja sobie z tym poradzę, ale taki zwykły Kowalski, który kupuje nowy telefon i chce go sobie zoptymalizować pod swoje upodobania, nie może tego zrobić bez wyżej opisanych kombinacji ;) Co jest swego rodzaju dosyć przykrą niedogodnością.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 09 December 2012 - 19:43

Facebook aż tak nie przeszkadza póki się go nie używa, bo nie jest w aktywnych procesach. Ale fakt jest mnóstwo niepotrzebnych rzeczy w firmware Sony dlatego najlepiej mieć czystego CM9/10 :D
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#14 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 09 December 2012 - 20:31

Mi przeszkadza aplikacja Facebooka. Nawet jak zrestartuje telefon, to włącza się ZAWSZE przy starcie i zabiera nieco ponad 20mb ramu.
W dodatku długo się ładuje. Wg mnie lepiej przez przeglądarkę wlazic tam.

PS. Zapomniałem.. Gratuluję zakupu ;)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 10 December 2012 - 20:11

Dlatego takiego czegoś jak facebook i inne nie mają czyste oprogramowania od google ;)
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#16 OFFLINE   piotrekk6

piotrekk6

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 2h 31m

Posted 31 January 2013 - 11:48

A ile dokładnie zapłaciłeś za ta xperie jeśli można wiedzieć? Ogólnie to fizyczna qwerty przyda ci się jedynie do grania, bo sms'y na ekranie się super pisze przynajmniej w neo. Tylko nie wyskocz ze na fizycznej klawiaturze się szybiej pisze bo to nie prawda :) szybkość porównywalna, a możliwe że nawet na korzysc dotyku, bo od razu masz dostęp do poprawek i nie trzeba gimnastykować kciuków.


Co do telefonu, to nie jest zla maszynka, ale mnie już neo zaczyna wkurzać, gdyż daje mi się we znaki jego mułowatość. Dlatego zamierzem sprzedać to ścierwo i kupić sgs2 :)

PS. Jak narazie najbardziej dumny jestem z C901, najlepszy fon jaki miałem.
  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 31 January 2013 - 18:57

Zapłaciłem dokładnie tyle, ile sprzedawca sobie zażyczył :)

Ogólnie to fizyczna qwerty przyda ci się jedynie do grania, bo sms'y na ekranie się super pisze przynajmniej w neo. Tylko nie wyskocz ze na fizycznej klawiaturze się szybiej pisze bo to nie prawda :) szybkość porównywalna, a możliwe że nawet na korzysc dotyku, bo od razu masz dostęp do poprawek i nie trzeba gimnastykować kciuków.


Już Ty mnie nie pouczaj do czego fizyczna qwerty się przydaje, skoro sam jej nie masz ;) Granie to jedno, a codzienne użytkowanie to drugie. Ekranowa qwerty przydaje się jedynie kiedy trzeba wpisać krótkie zapytanie czy jednozdaniowa odpowiedz. W przypadku smsa, wpisania loginu i hasla (zwlaszcza do banku gdzie jak sie pomylisz to blokuja dostep) czy tez pisania dluzszych wypowiedzi - qwerty jest niezbedna. Poza tym jak sobie jedziesz autem, busem czy innym srodkiem lokomocji i wszystko sie telepie - napisanie czegokolwiek bez fizycznych klawiszy to horror. Poza tym jest to alternatywny sposób sterowania smartphone'm, przemieszczania się po menu itd. Dla mnie to podstawa i gdyby SEX PRO nie miała qwerty to bym jej nie kupił ;)

Co do telefonu, to nie jest zla maszynka, ale mnie już neo zaczyna wkurzać, gdyż daje mi się we znaki jego mułowatość. Dlatego zamierzem sprzedać to ścierwo i kupić sgs2 :)


Zrootuj, wywal śmieci, zainstaluj seedera a tego typu epitety zachowaj dla siebie przed lustrem :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 31 January 2013 - 19:08

Co do telefonu, to nie jest zla maszynka, ale mnie już neo zaczyna wkurzać, gdyż daje mi się we znaki jego mułowatość. Dlatego zamierzem sprzedać to ścierwo i kupić sgs2 :)


zgadzam się z Jurijem. nie używam seedera, ale z NightElfem 10.1 wiem co to szybkość ;) 270-290mb ramu przy starcie systemu. przy normalnym codziennym uzytkowaniu 230-250mb wolnego ramu ;)
wyłącz animacje w ustawieniach, to zobaczysz prawdziwą szybkość telefonu.
  • 0
Posted Image

#19 OFFLINE   piotrekk6

piotrekk6

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 2h 31m

Posted 31 January 2013 - 19:43

@jurij Miałem roota zanim kupiłeś androida. Modyfikowanie to moje drugie ja. Co do fizycznej "kuwerty" fakt smsa w busie na polskich drogach nie napiszesz. Ale i tak nie chciałbym grubszego telefonu tylko po to żeby sobie pomacać wypukłości :)

@philix Kernela nightelfa używam od początku. A romy zmieniałem jak rękawiczki i powróciłem do Gamera, z tym że w najbliższych dniach telefon wystawiam na allegro :) PS. wolny ram to zmarnowany ram


Miałem kiedyś x8 to był przymuł. W xperiach 2011 jest dużo lepiej, ale po 9 miesiącach z neo zaczynam odczuwać że to jeszcze nie to :) Jak powiedziałem: dziękuje SE za C901 :)

Edited by piotrekk6, 31 January 2013 - 19:47.

  • 0

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 31 January 2013 - 20:11

@jurij Miałem roota zanim kupiłeś androida. Modyfikowanie to moje drugie ja.


No to powinieneś wiedzieć, że Androida nie można kupić gdyż jest to system oparty na systemie Open Source Linux, każdy ma do niego bezpłatny dostęp i każdy może go dowolnie modyfikować :)

Ale i tak nie chciałbym grubszego telefonu tylko po to żeby sobie pomacać wypukłości


No to chyba nie wiesz o czym mówisz i w życiu nie miałeś Xperii pro w rękach... Grubość tego telefonu to 13,5 mm, w najgrubszym miejscu nie przekracza 15mm. Twoja neo w najcieńszym miejscu ma 13 mm grubości... Faktycznie 0,5 mm to tragedia :sarcasm:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic