Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Uszkodzone gniazdo micro usb w Xperi Neo


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 02 November 2012 - 20:54

Witam
Niestety nie wiem jakim cudem ale przestało mi działać gniazdo micro usb pomimo że wygląda na całe no i co za tym idzie nie mogę teraz ładować telefonu. Wcześniej podłączałem kabel hosta i jeszcze wszystko działało a ponowym podłączeniu hosta już nie. I teraz pytanie ile taka wymiana może kosztować? Z góry jestem już przygotowany na koszt 150-200 zł jednak co będzie jak dam tyle a po miesiącu złącze będzie do wymiany ? No i nawet nie wiedziałem że gniazdo micro usb w Neo jest takie słabe, jak już bym miał odłożone pieniądze na nowy telefon to Neo poleciała by na ścianę z impetem...
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 02 November 2012 - 21:08

Jak nie masz gwarancji to mysle ze w kazdym serwisie za 30-50 PLN Ci to zrobią... No może trochę więcej ale na pewno nie więcej jak 80 PLN :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 02 November 2012 - 21:41

Dla mnie w Vivazie Pro wymienili za 50zł, dla kolegi w HTC Desire HD za 40zł. Także więcej to nie powinno kosztować, szczególnie, że jest to dość chodliwy model :)
  • 1

DENON DJ


#4 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 03 November 2012 - 08:36

No czyli jak widać nie jest tak źle, tylko najbardziej martwi mnie czy zrobią to dobrze i że gniazdo np. nie odmówi posłuszeństwa np. po miesiącu, ale i tak dzięki za odpowiedzi
  • 0

#5 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 03 November 2012 - 09:10

Jeśli tylko naderwały się luty, to wlutują nowe i będzie działać jak oryginalne. Jak wyrwane jest z płyty, będą musieli łapać jakimś klejem, a wtedy po prostu trzeba będzie się z nim delikatniej obchodzić. Z resztą jakąś gwarancję serwis (o ile jakiś porządny) daje na wykonaną usługę, także jak siądzie po 2 tygodniach to możesz zanieść i powinni naprawić za darmo :)
  • 0

DENON DJ


#6 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 03 November 2012 - 09:53

Gniazdo wygląda na całe, jednak wydaje mi się że oderwał się jeden pin z tej plastikowej części i przypuszczalnie mógłby to być pin od + zasilania lub od masy. A co do serwisu to sprawdzę ten

Please Login or Register to see this Hidden Content

może akurat uda im się to w miarę tanio i porządnie zrobić
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 03 November 2012 - 10:29

Na samej Piotrkowskiej powinieneś znaleźć co najmniej kilka dobrych serwisów... Wystarczy się przejść, popytać, oddać telefon, zapłacić - problem solved :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 03 November 2012 - 11:24

Wymiana gniazda micro usb jest dużo łatwiejsza od wymiany np Fast Port :) Sam robiłem jakieś 2-3 i chodzą do dziś.
  • 0

#9 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 03 November 2012 - 11:39

O dziwo telefon podłączony do komputera normalnie ładuję się tylko oczywiście nie wykrywa go jako pamięć masową itp., więc jeszcze nie ma tragedii z tym złączem no ale i tak trzeba będzie wymienić je całe i dzięki za słowa otuchy Bartq :D . Jak tylko jakieś pieniądze wpadną mi do kieszeni to lecę wymienić to gniazdo. Prosiłbym póki co o nie zamykanie tematu gdyż jeszcze się tutaj odezwę
  • 0

#10 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 16 January 2013 - 19:03

Więc tak telefon oddałem dopiero po nowym roku, bo wcześniej nie mogłem z powodu braku funduszy, a był to punkt partnerski w-support w Łodzi przy Piotrkowskiej 141. Telefon został oddany 4 stycznia i został wysłany do Wrocławia do w-support. Natomiast 10 stycznia dostałem info o potwierdzeniu lub zrezygnowaniu z naprawy. Dzisiaj odebrałem telefon, a za naprawę zapłaciłem dokładnie 74 zł więc na szczęście cena nie przekroczyła 80 zł. Jednak przed oddaniem zalecam zrobić kopię zapasową danych telefonu ponieważ wgrywają od nowa soft i za tym idzie traci się wszystkie dane. Ja na szczęście pomyślałem o zrobieniu kopii. Temat uważam za zamknięty :)
  • 0

#11 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 16 January 2013 - 19:35

Cieszę się, że telefon został naprawiony ;)

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic