Jump to content


Photo

XPERIA SOLA - brak karty SIM


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   whipser

whipser

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h

Posted 14 October 2012 - 15:45

Hej :)
Błagam o pomoc! Mam nowy telefon z pracy - xperia sola i zgodnie z instrukcją: włożone sim (z Plusa ), ładowanie przez 30min. i włączamy telefon, a tu nie prosi o pin - już coś nie tak. Pokazuje się komunikat że "(brak usługi) brak karty sim". Nic nie daje resetowanie, dociskanie - po prostu karty sim nie wg telefonu ma i koniec. Co więcej, karta nie działa teraz w żadnym innym telefonie.
Wchodzę więc menu>ustawienia>lokalizacja i zabezpieczenia >ustaw blokadę karty sim. Blokada włączona, więc chcę wyłączyć wpisując pin, ale pokazuje się na dole że "Nie można zmienić stanu blokady karty SIM. Prawdopodobnie błędny kod SIM. ". Kod sim jest jak najbardziej poprawny, zapewniam.
Próba z inną kartą sim dała te same rezultaty, ale tamta działa w innych telefonach.
Co się dzieje? Co robić? Służbowy telefon a już zepsuty!
BŁAGAM O POMOC! :)

not found: Witaj na forum :) Temat przeniosłem do właściwego działu.

Edited by not found, 14 October 2012 - 16:01.

  • 0

#2 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 14 October 2012 - 16:04

Bez względu na to jaką kartę wkładasz, telefon jej nie czyta?
WALKMAN?

Posted Image

#3 OFFLINE   whipser

whipser

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h

Posted 14 October 2012 - 16:30

tak :/
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 14 October 2012 - 16:51

Na pewno wkładasz kartę sim tak jak w instrukcji: http://sony.yt/topic...rukcja-obsługi/ ? Widziałem na allegro przypadek nowej Xperii U uszkodzonej w ten sposób, że właścicielka wsadziła kartę sim do slotu kart microSD i tym samym uszkodziła telefon...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   vad3r

vad3r

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 161 posts
    • Time Online: 9d 13h 27m

Posted 14 October 2012 - 17:01

A ja raz włożyłem micro SD do slotu SIM, na szczęście nic się nie stało :D

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#6 OFFLINE   whipser

whipser

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 1h

Posted 15 October 2012 - 15:57

nie no, umiem włożyć kartę sim, spokojnie ;) mam zamiar iść do plusa i sprawdzić czy to nie przez kartę
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 15 October 2012 - 16:28

To też nie zaszkodzi, powinni wymienić od ręki kartę ze względu na jej wadę. A co do telefonu, to ja bym się nie bawił tylko powiedział szefowi że nie działa i trzeba oddać na gwarancję i tyle. Skoro to jest nowy telefon, a producent udziela dwuletniej gwarancji, to wszelkie tego typu usterki należy kierować właśnie do niego ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic