Jump to content


Photo

Problem z USB Sony Xperia U


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   MrBoyAfro

MrBoyAfro

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 38m

Posted 05 October 2012 - 21:26

Ok to tak, podłączam USB do kompa, po czym komputer odczytuje mi telefon jako aparat.
Nie mogę nic wgrać. Próbowałem zainstalować Sony PC Companion, tylko że wtedy nie łączy mi USB z komputerem.
Robie wszystko co w pomocy jest czyli: odłącz i podłącz USB, zmień port USB, wyłącz i włącz telefon i komputer, odinstaluj PC Companion
Ale nic nie działa, prosze o dokładną pomoc.
USB łączy mi z ładowarką.

Jurij: Poprawiłem literówki.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 07 October 2012 - 04:37

Znalazłem rozwiązanie tego problemu na blogu Sony Mobile:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Tutaj jest odpowiedź:

i had the same problem and fixed it. This is my solution. My computer thought it was a camera. i pluged in phone went to device manager found it as a camera and clicked on driver, go to update driver, check the advanced box. hit the don't search i choose. then just click the item in the box. sounds strange as i'm no computer guy but it worked. I just did this on my work computer as well and it works, so that is 2 out of 2.


A tutaj moje skromne tłumaczenie rozwiązania problemu:

Należy podłączyć telefon do komputera i gdy zostanie wykryty jako kamera uruchomić menadżer urządzeń (prawym na mój komputer => właściwości => menadżer urządzeń) => znaleźć tę "kamerę" => kliknąć prawym i zaktualizować sterownik => w zaawansowanych nie wyszukiwać tylko wybrać samemu i zainstalować sterownik własnoręcznie.

Mam nadzieję, że to pomoże ;)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   MrBoyAfro

MrBoyAfro

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 38m

Posted 11 October 2012 - 19:11

Gdy podłącze telefon do komputera, nie wyszukuje go jako telefonu, tylko jako kamere.
Gdy chce zainstalować Sony PC Comation, przy wyszukiwaniu nie łączy telefon.
Próbowałem aktualizować sterowniki, ale gdy aktualizuje, nie łączy jakiś plik INF (czy coś) i nie moge aktualizować.
Prosze o wyjaśnienie:
-Dlaczego nie moge aktualizować tego i wysakakuje ten błąd INF
-Dlaczego nie łączy przy Sony PC Compation
-Jaki rodzaj aktualizacji zrobić nośnik danych/stacja dysków a może coś innego.

P.S. Mam windowsa XP
  • 0

#4 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 11 October 2012 - 19:16

Identyczny problem pojawił się w tym temacie, spróbuj zastosować poradę Jurija:
http://sony.yt/topic...-sony-xperia-u/ ;)
Posted Image

#5 OFFLINE   MrBoyAfro

MrBoyAfro

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 38m

Posted 12 October 2012 - 13:17

OMFG.
Zobacz sobie że to ja pisałęm, i pisze bo nie moge aktalizować tych sterowników !!!
Podczas instalowania mam problem INF.
I jako co mam zainstalować sterowniki ? Dysk czy nośnik dancyh czy co ?


dante: Po co tworzysz kolejny temat o tym samym problemie ? ... scaliłem oba.

Edited by dante, 12 October 2012 - 14:58.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 12 October 2012 - 15:59

Aż chce się napisać: OMFG. Nie Comation, nie Compation tylko PC Companion <_<

1. Wejdź do managera urządzeń, usuń tę kamerę z listy urządzeń, odłącz telefon.

2. Odinstaluj PC Companiona, antywirusy, wyłącz firewalla i zrestartuj komputer.

3. Pobierz ze strony Sony najnowszą wersję PC Companiona i zainstaluj. Następnie podłącz telefon.

4. Jak to nie pomoże, to zainstaluj sterownik ręcznie z lokalizacji Programy => Sony => PC Companion => Drivers.

5. Jak to nie pomoże, zainstaluj to: go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=71641&/umdf.exe .

Jak to nie pomoże daj znać w tym temacie, będziemy myśleć dalej :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   agados

agados

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 1 posts
    • Time Online: 9m

Posted 10 March 2013 - 19:42

Panowie pomocy! zrobiłam wszystko tak jak jest wyżej wymienione i NIC. Telefon to sony xperia j, system windows xp. Telefonu w PC Companion nie wyszukuje, nie chce się zainstalować, a gdy wszystko zamykam wyskakuje mi powiadomienie z programu PC Companion, że telefon null jest podłączony :( Ano i nie mam karty pamięci, telefon jest nowy.

Edited by agados, 10 March 2013 - 19:44.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 11 March 2013 - 06:08

Pobaw się opcją usb debugging, jeśli telefon jest sprawny to go musi wykryć. Podłącz włączony telefon, włącz usb debugging, kliknij prawym na mój komputer w windowsie, właściwości, manager urządzeń i sprawdź czy masz zainstalowane sterowniki telefonu. Jeśli tak, to do komunikacji z komputerem polecam My Phone Explorer. Pobierasz wersję 1.84 z sieci, instalujesz na telefonie aplikację z marketu i możesz przesyłać pliki po usb, wifi i bluetooth oraz robić backupy wiadomości, terminarza, ksiązki telefonicznej i tak dalej :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 11 March 2013 - 23:40

Dodam od siebie, iż zauważyłem, że ten problem powtarza się wszystkim użytkownikom Win XP. Powiem tyle - najprościej zmienić system na Win 7, bo z tego co mi nauczyciel od infy mówił Win XP nie obsługuje trybu MTP.

Pozdrawiam.

#10 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 12 March 2013 - 09:16

Obsługuje Windows XP. Trzeba mieć SP2 lub nowszy i Windows Media Player 10 lub nowszy.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#11 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 12 March 2013 - 22:26

Miałem Win XP SP3 i WMP 10, nie chciało za Chiny komunistyczne ruszyć. Problem minął, jak dostałem nowy komputer z Win 7 ;)


0 user(s) are reading this topic