Jump to content


Photo

Jak polubiłam Sony Xperia S


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   miniwoda

miniwoda

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 3h 16m

Posted 18 September 2012 - 23:09

No i nadszedł czas wymiany mojego starego telefonika, który wyeksploatował się już zupełnie. Od trzech lat miałam nic niemającą Nokię, do której przyzwyczaiłam się i obsługiwałam ją ?w ciemno?. Było mi dobrze, bo wyznawałam zasadę, że przez telefon powinno się przede wszystkim rozmawiać, a do pozostałych zadań służą inne urządzenia.

Proszę, aby młodzi czytelnicy nie uśmiechali się w tym momencie. Ja mam 60 lat i nie lubię zmian, a tu za każdym razem, gdy łączyłam się z BOK odzywała się automatyczna informacja, że przygotowano dla mnie nową ofertę.

Postanowiłam nie czekać na to co ONI mi zaproponują tylko sama pogrzebać w Internecie i znaleźć dla siebie jakiś telefon. No i zaczęło się. Przeleciałam wszystkie możliwe propozycje za 1 zł. i stwierdziłam, że to jakieś badziewie. Potem przeszłam do propozycji niemożliwych za 1 zł. aż zatrzymałam się na Sony Xperia S.

Dlaczego akurat ten model przykuł moją uwagę? Otóż jestem gadżeciarą aparatów fotograficznych. Mam ich cztery, z czego trzy marki Sony i właśnie Xperia S ze swoją matrycą 12 Mega, zainteresowała mnie najbardziej. Może jednak ten telefon, przepraszam ? smartfon nie służy tylko do rozmów?

Dopłaciłam stosowną różnicę do ceny mojego abonamentu i weszłam w posiadanie Sony Xperia S. Zamówiłam go telefonicznie i kurier dostarczył mi paczkę. Było to 5 dni temu.

Na początku nie można mnie było nazwać ?szczęśliwą posiadaczką?. To była tragedia. Nie miałam instrukcji obsługi, a wszystko było inaczej niż w mojej Nokii. Ekran dotykowy reagował nie tak jak ja sobie tego życzyłam, a już największy obciach przeżyłam w sklepie ?Biedronka?, gdy przyszło mi odebrać pierwszą rozmowę przychodzącą. Nie wiedziałam, że trzeba maznąć palcem po ekranie, aby cokolwiek usłyszeć, a aparacik brzęczał strasznie głośno i wszyscy klienci sklepu odwrócili głowy w moim kierunku. Oczywiście nie odebrałam tej rozmowy i musiałam oddzwonić bo to już miałam wtedy opanowane.

Ale dzisiaj jestem zachwycona tym smartfonem. To urządzenie wcale nie jest trudne w obsłudze. Instrukcję ściągnęłam z Internetu, ale okazała się zupełnie niepotrzebna. Ten telefon sam prowadzi użytkownika po wszystkich swoich funkcjach i zaskakuje swoimi możliwościami. To niesłychane ile on potrafi i jak można wspaniale bawić się przy jego pomocy.

Nie zawiódł mnie także aparat fotograficzny, który ma niesłychanie rozbudowane funkcje i robi piękne zdjęcia oraz filmiki w 3D. Brakuje mu tylko zoomu optycznego, ale jest to oczywiście niemożliwe w tak płaskim pudełeczku.

Na szczególną pochwałę zasługuje także odtwarzacz muzyki. Jakość dźwięku jest fantastyczna, a słuchawki naprawdę wysokiej klasy, ale tego to właściwie spodziewałam się od początku. Przecież to jest firma Sony czyli lider sprzętu audio.

Trochę się rozgadałam drogi Panie Administratorze. Jeżeli ten tekst wydaje się Panu za długi to proszę go skrócić. Chciałam tylko wyrazić moje zadowolenie z faktu posiadania Sony Xperia S i przekonać wszystkie starsze osoby, aby nie bały się nowości technicznych bo one są produkowane dla osób w każdym wieku, a obsługa i zabawa nimi ćwiczy szare komórki, co jest bardzo korzystne po sześćdziesiątce.

Pozdrawiam wszystkich uczestników Forum i na koniec mam pytanie.
Czy ktoś orientuje się ile tych smartfonów sprzedano dotychczas w Polsce? Ciekawi mnie ilu nas jest ? szczęśliwych posiadaczy tego cacka.
  • 9

#2 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 19 September 2012 - 17:33

Również witam :) Jak fajnie wiedzieć, że starsi ludzie również używają nowoczesnych telefonów a nie tylko seniorskich myPhonów czy Emporii ;) Życzę udanego i przyjemnego użytkowania :)
Posted Image

#3 OFFLINE   ml13

ml13

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 21h 59m

Posted 20 September 2012 - 18:15

Recenzja ciekawa brak tylko zdjęc czy coś w tym stylu.Życze miłego użytkowania.
  • 0
"Love is changing everythink..." ~ ml13

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 September 2012 - 18:27

Recenzja ciekawa brak tylko zdjęc czy coś w tym stylu.Życze miłego użytkowania.


To nie jest recenzja, tylko opinia o produkcie. Ale jeśli nie wiesz jak wygląda Xperia S, to prosię:

Posted Image

:)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   miniwoda

miniwoda

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 3h 16m

Posted 20 September 2012 - 21:47

Dziękuję Jurij za wzięcie mnie w obronę, ale przyznam, że post zamieszczony przez "ml13" poruszył moją ambicję i postanowiłam coś z tym zrobić. Założyłam konto na You Tube i umieściłam tam filmik zrobiony przy pomocy Sony Xperia S, po to tylko, aby zaprezentować go na tym forum. Oto link do tego filmika. Przedstawia on moją suczkę Ajkę i jej zabawę z piłką.

Nie wiem natomiast jak można zamieścić zdjęcie na forum. Jeżeli ktoś mi podpowie chętnie pokażę moje prace wykonane Xperią S, bo zdjęcie samego smartfona każdy już widział. Pozdrawiam Janina


  • 2

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 20 September 2012 - 21:54

Zdjęcia można dodawać do posta jako załącznik  :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   miniwoda

miniwoda

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 3h 16m

Posted 20 September 2012 - 22:32

No dobrze, udało mi się umieścić dwa zdjęcia w galerii. Tylko dwa bo przecież nie będę was zanudzać. Ciekawe czy będą widoczne? Acha, jeszcze jedno pytanie: Dlaczego ja mam przy mojej "wizytówce" taką przedziwną flagę? Przecież ja nie mieszkam na jakichś antypodach tylko w Sieradzu. Pewnie coś zrobiłam nie tak gdy zakładałam konto. Czy można to teraz odwrócić?
Coś mi się wydaje, że Administracja tego Forum będzie miała ze mną kłopoty, bo nie jestem ze wszystkim taka "oblatana" jak inni i w dodatku, ponieważ nie boję się do tego przyznać, będę często prosiła o pomoc.
 


  • 0

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 21 September 2012 - 08:59

Ja powiem szczerze że flagowa "eska" na początku nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia, a w dodatku brak slotu kart pamięci, złącze na kartę microSIM jeszcze oraz wysoka cena bardziej mnie odpychał od tego modelu. Jednak gdy zobaczyłem ją na żywo na wystawie w jednym z komisów to wtedy to pomyślałem że jest to naprawdę ciekawy i ładnie wykonany model, ale jak się teraz słyszy od Xperi T czy V to model już nie robi takie wrażenia jak to było jeszcze jakieś pół roku temu. Jednak twoja opinia przyda się na pewno tym którzy jeszcze skuszą się na "eskę: ;)
  • 0

#9 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 21 September 2012 - 09:09

Witaj,
proponuję tylko małą poprawkę w pierwszym poście,
otóż telefon NIE ROBI filmów w 3D.
zdjęcia jak najbardziej ;)

pozdrawiam i miłej zabawy z "eSklą" :)
  • 0


0 user(s) are reading this topic