Jump to content


Photo

Xperia S - Pytania i odpowiedzi


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 31 March 2012 - 11:38

tlis - mój błąd ;)

Co do Aktualizacji do ICS Xperii S to o będzie dopiero w maju albo czerwcu a szkoda. Zapewne lepiej ją dopracują
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#22 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 02 April 2012 - 11:52

Mam prośbę,wyciągnął byś mi plik .apk od radia za pomocą aplikacji AndroZip którą można robić kopię wszystkich aplikacji (do pobrania za darmo w google play),bo pobrałem ostatnio z ciekawości instrukcję obsługi Xperii S i zobaczyłem że ma trochę ładniejszy wygląd radia ,dlatego chcę zobaczyć jak to będzie wyglądać na żywo

Jurij: Post użytkownika phillix został usunięty - brak związku z tematem.
  • 0

#23 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 02 April 2012 - 19:25

Zgodnie z prośbą podsyłam ci plik od radia :)

Attached Files


  • 1
Ambasador marki XPERIA

#24 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 09 April 2012 - 07:55

W takim razie mam jeszcze jedno pytanie czy Xperia S obsługuje Wi-fi direct ?

PS:Przy okazji dzięki za plik od radia który niestety nie działa ,bo wywala błąd,natomiast odtwarzacz działa normalnie tylko jest nieco okrojony
  • 0

#25 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 10 April 2012 - 17:53

Niestety Xperia S nie posiada na dzień dzisiejszy takiej możliwości. Duże prawdopodobieństwo, że poprawią to w ICS. Co do pliku radia to innego nie ma póki co. Jedne aplikacje mogą działać bez problemu a inne nie :)
  • 1
Ambasador marki XPERIA

#26 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 12 April 2012 - 11:56

Aha,a wyciągnąłbyś mi jeszcze aplikację ,,Podłączone urządzenia" ? Bo często korzystam z tej funkcji ,a w tej standardowej w Neo brakuje możliwości odtwarzania plików multimedialnych z innych urządzeń.A przeglądając ostatnio jedną recenzję Xperi S widziałem że już dodali taką możliwość.

EDIT:Nie chodzi mi o menedżer Live Ware bo i tak mam go w standardzie.Chodzi mi po prostu o aplikację ,,Podłączone urządzenia"

Edited by jack79, 12 April 2012 - 12:34.

  • 0

#27 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 12 April 2012 - 12:06

Pobierz z Google play menadżer live ware. To jest to samo. I tło jak w xperii s.
A czy ja mógłbym prosić tą szarą tapetę? Mam na myśli ten jakby "piasek". To tło. Wiesz o co chodzi? :) z góry wielkie dzięki.

Edited by phillix, 12 April 2012 - 12:24.

  • 0
Posted Image

#28 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 16 April 2012 - 18:56

W najbliższym czasie postaram się to dla was zrobić. W ostatnich dniach zrobiłem aktualizację do nowszej wersji z końcówką .73. Od razu widać, że lepiej bateria trzyma, GPS działa poprawnie a innych zmian nie zauważyłem. Dziś wsadziłem przejściówkę OTG od Nokii N8 i śmigało bez problemu. Wszystkie pendrive czytało bez problemu natomiast dysk 500GB z wiadomych względów. Brak dostatecznego zasilania.
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#29 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 24 April 2012 - 08:58

A długo można mieć tak podłączonego pendriva ? Bo ja czytałem na jakimś forum androida ,że tylko do 15 minut ponieważ port się nagrzewa co może doprowadzić do uszkodzenia płyty głównej,w dodatku na Xperiach z 2011 roku trzeba mieć roota+specjalną aplikację (płatną) do pobrania z Google play
  • 0

#30 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 24 April 2012 - 18:32

No nie da się ukryć faktu, że telefon z pendrivem nagrzewa się, ale nie popadałbym w paranoje. Jak podłączę penka do kompa to też jest gorący :). Ostatnio trzymałem około 20 minut. Producent raczej dba o to aby urządzenie nie przegrzało się a do tej pory nie odnotowano przypadku spalenia się Xperii S :PPP
  • 1
Ambasador marki XPERIA

#31 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 24 April 2012 - 20:53

A dałbyś radę wyciągnąć dla mnie tą aplikację ,,Podłączone urządzenia" ? Oczywiście jak możesz ;)
A co do USB OTG to czyli nie musisz mieć żadnej aplikacji do tego tylko co najwyżej jakiś menedżer plików i tyle tak ?

PS:Coraz bardziej podoba się ta Xperia ,pomimo że jakoś na początku nie miałem do niej przekonania ,a to głównie z powodu braku slotu kart pamięci.Być może kiedyś w przyszłości stanę się jej posiadaczem
  • 0

#32 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 02 May 2012 - 11:46

Dokładnie. Menedżer plików wystarczy. Na przykład Astro File manager. Co do aplikacji to oczywiście ci ja wyciągnę.

Ostatnio została zaktualizowana aplikacja do Smart Tags. Dodano 2 opcje: Alarm Set oraz Bluetooth Audio Connect Service
  • 0
Ambasador marki XPERIA

#33 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 02 May 2012 - 11:50

Jak z wibracjami na tym telefonie? Są wyczuwalne w kieszeni? Na Neo prawie wcale ich nie czuć, ale za to na K530 słychać nawet :D
I czy te wibracje są takie jakby "bassowe"? Chodzi o to, że jak telefon leży np na stole to dźwięk wibracji jest niski.
  • 0
Posted Image

#34 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 05 May 2012 - 07:32

OK,czekam na aplikację oraz mam do ciebie kolejne pytanie:
Wgrałem sobie odtwarzacz z Xperi S ,ale gdy wysyłam sobie nową piosenkę to automatycznie zamiast nazwy albumu podaje mi nazwę całego folderu z muzyką i przez to robi się straszny bałagan z okładkami albumów.Czy to też tak masz ? a jeśli tak to jak sobie radzisz z tym problemem ?

Edited by jack79, 06 May 2012 - 07:49.

  • 0

#35 OFFLINE   rune

rune

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 77 posts
    • Time Online: 1d 4h 43m

Posted 05 May 2012 - 23:01

1. Wibracja jak wibracja. W kieszeni czuć a na podłożu nie jest to głęboki "bass" jak to określasz.
2. Wszystkie oryginalne aplikacje z XPERIA S zamieszczam pod linkiem. Plik będzie dostępny w ciągu 2 godzin w głównym katalogu. Właśnie się uploaduje. Po nazwie łatwo znajdziecie. Róbcie co z tym chcecie :)

Please Login or Register to see this Hidden Content


3. Co do problemu odnośnie odtwarzacza to szczerze powiem, że nie bardzo wiem do czego zmierzasz :). Możesz to obrazowo pokazać?
  • 1
Ambasador marki XPERIA

#36 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 06 May 2012 - 09:18

Wielkie dzięki za paczkę tych aplikacji na pewno się przydadzą ;) ,a orientujesz się może pod jaką nazwą ukryta jest aplikacja ,,Oszczędzanie energii" bo instalowałem już PowerSaveModule.apk oraz SemcAutoPowerOff.apk ale to jedno i to samo i to są jedynie jakieś ,,dodatki" chroniące przed przegrzaniem.A co do odtwarzacza to tak:
Gdy wysyłam sobie jakąś piosenkę przez Wi-fi to symptomatycznie tworzy się folder ,,Music" i jeśli ta piosenka nie będzie miała w tagach zapisanej nazwy albumu to odtwarzacz dodaje domyślenie ,,Music" czyli nazwę całego folderu.A jeśli zdecyduję się dodać okładkę albumu to gdy inne piosenki w tym folderze mają jako nazwę albumu ,,Music" to również doda tą samą okładkę ,a później trzeba to wszystko zmieniać.A wygląda to tak:
Attached File  screenshot_2012-05-06_0846.png   232.3K   16 downloads
Jak widać okładka albumu nie zgadza się z nazwą piosenki właśnie przez to ,że dodałem do tej jednej piosenki okładkę albumu gdzie zamiast nazwy albumu była nazwa folderu z muzyką czyli ,,Music".Ale już znalazłem na to rozwiązanie... Nie dodawać żadnych okładek albumu ,a jeśli już to już z nazwą albumu tak żeby nie pomieszało
  • 0

#37 OFFLINE   Pabloot

Pabloot

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 5h 58m

Posted 12 May 2012 - 08:26

Mam pytanko do użytkowników "S" macie jakies doswiadczenia z czytnikami kart?? dziś podpiąłem czytnik z satio z karta też z Satio 16GB i nie może go zainstalować niby go widzi i pokazuje model ale dalej nic... :)

Ok juz wiem ze 16GB nie widz przy 2GB nie ma problemu... ale pytanie dalej aktualne jakie czytniki dzialaja bez problemu z S??

Edited by Pabloot, 12 May 2012 - 08:29.

  • 0

#38 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 13 May 2012 - 20:53

Ok juz wiem ze 16GB nie widz przy 2GB nie ma problemu... ale pytanie dalej aktualne jakie czytniki dzialaja bez problemu z S??


Na to pytanie nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi. Generalnie powinien działać każdy czytnik / flashdrive. Ale zawsze może się zdarzyć jakaś czarna owca w rodzinie, do której braknie sterowników etc. i nie zostanie prawidłowo zainstalowana...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


1 user(s) are reading this topic