Jump to content


Photo

Martwy Sony z3+


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   Adomazzz

Adomazzz

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 50m

Posted 18 August 2017 - 23:23

Witam,

Mam nietradycyjny problem - chciałem wymienić baterię w Sony Z3+, ale zamiast baterii do Z3+ kupiłem baterię do Z3. Ponieważ złącze niby pasuje, próbowałem tą baterię połączyć z telefonem - udało się, niestety od tego czasu telefon nie daje znaku życia - nie mogę go włączyć ani ze starą, ani też z nową baterią.

Czy może być, że spaliłem jakiś bezpiecznik? Jeśli tak, to gdzie mógłbym go odnaleźć?

Czerwona dioda co jakiś czas się włącza i wyłącza, czasami też telefon wydaje dźwięk ładowania baterii, ostatnio również był dziwny dźwięk szumu głośnika. Ogółem telefon reaguje na ładowanie i również jest wykrywany przez komputer. Próbowałem przeinstalować softa, nie pomogło. Restartowanie z przeróżnymi kombinacjami przycisków również nie pomogły.
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 19 August 2017 - 00:06

Witaj,

 

Rzeczywiście nietradycyjny problem... Nie wnikam czemu kupiłeś baterię do innego modelu. Jedyne co mogę doradzić to kupić baterię do Xperii Z3+ i ją zainstalować. Może będziesz miał więcej szczęścia niż rozumu i telefon zadziała ;) Bateria do Xperii Z3 ma inną konstrukcję, inną pojemność oraz inne parametry. Nie możesz jej używać z Xperią Z3+.

 

Pozdrawiam


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Adomazzz

Adomazzz

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 50m

Posted 19 August 2017 - 18:08

Witam, dzięki za odpowiedź, problem w tym, że ze starą baterią telefon działał, no a po nieudanej instalacji baterii telefonu z3, obecnie i ze starą baterią telefon nie działa... Podejrzewam, że nowa bateria tutaj nic nie pomoże...
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 19 August 2017 - 18:47

No nie wiem, musiał być jakiś powód dla którego zdecydowałeś się ją wymienić. Nowa bateria nie jest droga, można je kupić za 10-20 zł z przesyłką. To dobry telefon i warto go naprawić, dlatego taka inwestycja nie powinna być żadnym problemem. Ale fakt, istnieje spore prawdopodobieństwo, że zrobiłeś jakieś zwarcie w telefonie i coś się spaliło na płycie głównej. Wtedy pozostanie zakup działającej Z3+ z uszkodzonym ekranem i podmiana płyty głównej...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Adomazzz

Adomazzz

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 50m

Posted 20 August 2017 - 12:36

Powód wymiany był taki, że bateria trzymała tylko przez pół dnia, a przez pomyłkę zamówiłem nie ten model... Jak już otrzymałem nową baterię, to pomyślałem, że jeśli złącze jest takie same, to pewnie powinno działać. ???? Jednak nic bardziej mylnego, telefon został niezabezpieczony od głupoty ludzkiej. ? no i teraz nie działa już z żadną baterią. Dzięki za radę.
  • 0


0 user(s) are reading this topic