Jump to content


Photo

Sony Xperia M4 Aqua E3203 wersja 8gb ROM 2 gb RAM

Android 6.0.1 MarshMallow

  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   whitewolf1608

whitewolf1608

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 2h 38m

Posted 08 August 2017 - 10:57

Witam Posiadam Smartphone Sony Xperia M4 Aqua E2303 8 gb ROM 2 gb RAM. 

 

Obecnie wgrany jest firmeware o kompilacji XPERIASITE.PL_M4_Aqua_E2303_6.0_26.3.A.0.131_CentralEurope1 .

 

Próbując odblokować bootlader metodą z tego forum > http://www.xperiasit...a/#entry164439

 

mam komunikat taki jak na screenie który załączam do tego postu.

 

Serdecznie proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam Łukasz

Attached Files


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 August 2017 - 11:42

Zrobiłeś sobie backup trim area? Poza tym ja tu błędu nie widzę, program pokazuje, że się połączył z telefonem. Trzeba teraz wpisać komendę odblokowującą bootloader:

fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY

gdzie KEY to jest klucz który powinieneś dostać od Sony. No i najważniejsze - ja bym się naprawdę zastanowił czy warto odblokowywać bootloader. Jeśli masz telefon po gwarancji, nie szkoda Ci go i chcesz się pobawić we wgrywanie modyfikowanego firmware z xda, to warto. Jeśli nie, to szkoda zachodu ;)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   whitewolf1608

whitewolf1608

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 2h 38m

Posted 08 August 2017 - 11:45

Zrobiłeś sobie backup trim area? Poza tym ja tu błędu nie widzę, program pokazuje, że się połączył z telefonem. Trzeba teraz wpisać komendę odblokowującą bootloader:

fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY

gdzie KEY to jest klucz który powinieneś dostać od Sony. No i najważniejsze - ja bym się naprawdę zastanowił czy warto odblokowywać bootloader. Jeśli masz telefon po gwarancji, nie szkoda Ci go i chcesz się pobawić we wgrywanie modyfikowanego firmware z xda, to warto. Jeśli nie, to szkoda zachodu ;)

Potrzebuję Androida 7 Nugat a innej opcji nie ma aby wgrać siódemkę.


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 08 August 2017 - 14:00

No tak, oficjalnej aktualizacji już nie będzie. To upewnij się że masz backup trim area, wpisz kod i potem działaj z customem :)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   whitewolf1608

whitewolf1608

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 2h 38m

Posted 09 August 2017 - 11:54

No tak, oficjalnej aktualizacji już nie będzie. To upewnij się że masz backup trim area, wpisz kod i potem działaj z customem :)

Mam taką sytuację jak na screenie .

 

Serdecznie proszę o pomoc.

Attached Files


  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 09 August 2017 - 19:24

A w opcjach programistycznych masz włączone debugowanie usb oraz włączone odblokowanie OEM? Jeśli tak a mimo to nie idzie, możesz spróbować tricku z flashtoolem.


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   whitewolf1608

whitewolf1608

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 6 posts
    • Time Online: 2h 38m

Posted 11 August 2017 - 09:21

A w opcjach programistycznych masz włączone debugowanie usb oraz włączone odblokowanie OEM? Jeśli tak a mimo to nie idzie, możesz spróbować tricku z flashtoolem.

Szanowny Juti zwracam się do Ciebie z bardzo serdeczną prośbą o pomoc w udzieleniu mi wsparcia. 

 

Mam trzy foldery na dysku C 

 

1 - minimalADB&fastboot 

 

2 - Falshtool / x10flasher_lib

 

3 - adb 

 

Wszystkie są na dysku C

 

Prawidłowo do którego folderu powinny zostać wrzucone pliki boot.img oraz plik z recovery.img ?


Edited by whitewolf1608, 11 August 2017 - 09:21.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 11 August 2017 - 12:07

Ale co ty konkretnie chcesz zrobić? To jest temat o odblokowaniu bootloadera, napisałem Ci co zrobić.


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic