Jump to content


Photo

xperia z nie włącza sie.


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 00:08

Kupiłem telefon jako uszkodzony, Telefon ma wszystkie białe testy szczelności, wydawał się nie otwierany.

Podczas podłączanie telefonu do ładowania pojawia sie czerwona dioda na jakieś 20s po czym znika.

Telefon nie reaguje na zada kombinajce przycisków komputer go nie wykrywa.

 

Zgodnie z poradnikiem próbowałem ożywić zetke, jednak program S1tool po podpieciu teestpinu do gnd i podłączeniu telefonu do usb nie wykrywa telefonu, cały czas wainting for phone. 

 

Czy jest jeszcze szansa na ożywienie zetki w jakims serwisie ew. na własna reke np. wymianą baterii?


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 September 2015 - 02:22

Jakie urządzenie pojawia się w menadżerze urządzeń kiedy łączysz testpoint z GND i podpinasz kabel usb? Najnowsze sterowniki flash zainstalowane: Attached File  ggsetup-3.0.0.7.exe   3.58MB   14083 downloads ?


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 03:01

Niestety w menadzerze nic się nie pojawia przy próbie połączenia testpinu z uziemieniem. Telefon oczywiście podpiety pod pc. Pin zaznaczony (ten najwyzej) łącze spinaczem do np. wejścia sim. Zero reakcji
  • 0

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 12 September 2015 - 08:21

Skoro już masz telefon rozebrany to pierwsze co sprawdź czy bateria ma prąd, jeśli nie to naładuj zewnętrzną ładowarką/zasilaczem bądź na "krótko"  najprościej ładowarką od noki i dwoma kabelkami. 


  • 0

#5 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 11:46

Narazie nie posiadam miernika ale załozyłem ze bateria jest rozładowana. Dobrze podłączyłem baterie do kabelków?

 

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 September 2015 - 14:39

 

Niestety w menadzerze nic się nie pojawia przy próbie połączenia testpinu z uziemieniem.

 

Jeśli nic się nie pojawia, to albo źle podpinasz albo telefon jest kompletnie martwy. Bateria nie ma znaczenia bo przy testpoincie telefon powinien zostać wykryty bez baterii. Zmień spinacz / kabel / drut na coś co dobrze przewodzi prąd, połącz poprawnie testpoint z GND i podłącz kabel USB.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 15:50

no nic nie wyskakuje w menadzerze ani s1tool nie odpowiada. telefon próbowałem podłączyć na różnych portach usb,  testpoint z GND też różnymi przewodnikami łączyłem.

 

robie to tak:

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 September 2015 - 17:56

Spróbuj użyć zwykłego metalowego spinacza do papieru i zamiast czytnika jako GND użyj tej metalowej osłony z naklejką KING...

 

P.S.

 

Mam idiotyczne wrażenie, że trafił Ci się jakiś chińczyk...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 18:30

próbowałem, nic to nie daje, prawdopodobnie to wersja z japonii tylnia klapka nie wyglada na wersje eu, telefon kupiłem za stówke myślałem ze coś zdziałam z pomocą poradnika ew. naprawie telefon w serwisie.

 

zdjecie tylniej klapki

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 September 2015 - 18:41

Owszem, to japońska wersja Xperii Z SO-02E. No to próbuj wszystkie złote punkty po kolei podpinać do GND i podłączaj kabel USB, moze któryś zadziała. Aczkolwiek obawiam się że S1Tool sobie nie poradzi z tym wariantem z powodu braku S1 Emergency Loadera dla SO-02E. Np. wariant C6603 jest obsługiwany, a C6602 już nie. Ja bym jeszcze spróbował skołować naładowaną baterię i sprawdzić z VOL- czy jest wykrywana, ewentualnie wykonać jej deep hw reset przez 120 sekund...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 19:08

podczas próby łączenia wszystkich złotych punktów po kolei z GND przy jednym z połączeń zrobiło się zwarcie, przy wejsciu usb zaczeło świecić i coś sie palić :D teraz już nawet diody czerwonej nie pokazuje podczas podłączania telefonu do usb

 

chyba kaplica xdd

 

zdjęcie troche wyjaśnia.

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 September 2015 - 19:40

To jest odłączona bateria? Jak usmażyłeś płytę główną, no to faktycznie nic już nie pomoże. Kup sprawną C6603 z rozbitym LCD i podmień płytę.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 19:49

tak, bateria odłączona była. rozważałem tą opcje z kupnem kolejnej uszkodzonej zetki i poskładaniem w jedną, ale chyba odpuszczę i sprzedam telefon


  • 0

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 September 2015 - 21:44

Ja bym ją sprawdził z inną sprawną Z-ką, podmienił części i dopiero... Bo jak LCD też jest trefny, to lepiej od razu kupić sprawny telefon :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#15 OFFLINE   Mich4x

Mich4x

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 53m

Posted 12 September 2015 - 23:00

Niestety nie mam dostępu do drugiej zetki musiałbym kupić takową z zepsutym ekranem i nie wiadomo na co trafie tym razem budżet mam ograniczony a szczęścia niewiele. Przemyśle jeszcze to, poszukam jakiejś sensownej oferty w sieci.
  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 12 September 2015 - 23:16

No to zanieś do serwisu gdzie mają Z-ki i niech Ci sprawdzą...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic