Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Problemy z Zasięgiem/WiFi po zmianie na C1505_11.3.A.2.33_CE.ftf


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   Basu

Basu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 49m

Posted 28 March 2015 - 11:18

Witajcie, Koledzy!

 

Po pierwszym dniu, użytkowania C1505_11.3.A.2.33_CE.ftf, muszę stwierdzić, że coś jest nie tak, ze sklepem play, przymulaniem (Nawet zainstalowałem Task Killera, którego ustawienia zaznaczyłem na agresywne (Po zablokowaniu tel i odblokowaniu - Zamyka wszystkie otwarte aplikacje)) i niekiedy z zasięgiem sieci, oraz WiFi. Telefon niby odbrandowany (Myślałem, że będzie lepiej). Ogólnie nie wymagam od tego telefonu, jakichś specjalnych rzeczy (Przy takich parametrach). Ale jest gorzej, pomimo usunięcia, aż 1 strony w menu ..Aplikacji. Jak myślicie, warto spróbować wgrać to firmware jeszcze raz? Czy lepiej, przesiąść się na starszą wersje? Ewentualnie, czy są jakieś artykuły na temat przyspieszenia smartfona?

 

Pozdrawiam, Basu..


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 March 2015 - 12:54

Task killera usuń. Jedyne co bym zrobił na Twoim miejscu to zrootował telefon, usunął niepotrzebne śmieci i jak nadal telefon będzie przymulał - zainstalował z Google Play aplikację Seeder. Co do zasięgu i wifi - jeśli telefon jest na gwarancji, to oddaj opisując problem dokładnie. Wgraj przed oddaniem oryginalne firmware operatora.


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Basu

Basu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 49m

Posted 28 March 2015 - 13:56

Witaj, JuriJ! :)

 

Task killera usuń. Jedyne co bym zrobił na Twoim miejscu to zrootował telefon, usunął niepotrzebne śmieci i jak nadal telefon będzie przymulał - zainstalował z Google Play aplikację Seeder.

 

Tylko wiesz, bez task killera ten telefon będzie strasznie chodził. Mogę zrootować tel. ale z tych śmieci, co zostały, to jedynie kiosk play, czasopisma play itp. itd. Jest ich ok. 2/3 nie wiem, czy pozbycie się tych aplikacji coś da..

 

Co do zasięgu i wifi - jeśli telefon jest na gwarancji, to oddaj opisując problem dokładnie. Wgraj przed oddaniem oryginalne firmware operatora.

 

Co do zasięgu, to problemu nie było na starym oprogramowaniu, dopiero po przejściu na te nowsze zaczęły się problemy. Może wgrałbym te o jeden numerek do tyłu? Tak, posiadam gwarancje na tel. więc w razie braku poprawy po wgraniu starszej wersji, udam się do sony center w OLN.

 

---------------------------------

Co do wgrywania starszego firmware tzw. downgrade (Poprawcie mnie jeśli się mylę).

Mogę wgrywać śmiało, czy to już jakaś inna metoda wgrywania, niż soft przez flashtool'a?... :-)

 

Pozdrawiam, Basu..


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 March 2015 - 14:14

Dokładnie taka sama metoda, wgrywasz tylko starsze oprogramowanie.

 

 

Tylko wiesz, bez task killera ten telefon będzie strasznie chodził.

 

Ale task killery nic nie dają, a jest to tylko kolejna aplikacja która działa w tle i wcina baterię. To już lepiej zainstalować Seedera, który eliminuje lagi Androida.

 

 

Co do zasięgu, to problemu nie było na starym oprogramowaniu, dopiero po przejściu na te nowsze zaczęły się problemy.

 

Moim zdaniem telefon powinien śmigać dobrze na najnowszym oprogramowaniu. Jeśli tak się nie dzieje - niech go naprawiają lub dadzą Ci sprawny egzemplarz.


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Basu

Basu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 49m

Posted 28 March 2015 - 14:30

Ale task killery nic nie dają, a jest to tylko kolejna aplikacja która działa w tle i wcina baterię. To już lepiej zainstalować Seedera, który eliminuje lagi Androida.

 

Sprawdzę tą aplikacje i zdam rezultat między task killerem, a seeder'em..
To jest ta aplikacja, która kosztuje w google play 6.99zł?

 

Dokładnie taka sama metoda, wgrywasz tylko starsze oprogramowanie.

 

Okey, czyli pod wieczór przejde na starszą wersje i zobaczę..

 

Moim zdaniem telefon powinien śmigać dobrze na najnowszym oprogramowaniu. Jeśli tak się nie dzieje - niech go naprawiają lub dadzą Ci sprawny egzemplarz.

 

Ja również myślałem, że powinno być lepiej ...tym bardziej, że nie tylko nowsza (Czyli lepsza i usprawiona wersja) ale także i niebrandowana.

Jak wersja oprogramowania nic nie zmieni, to zaniosę telefon, tam gdzie trzeba..

 

Dodam tylko tyle, że telefon zaczyna wariować, jak włączam WiFi..

 

A co z Tymi Artykułami? Jest coś, o przyspieszeniu tel? Jakieś modyfikacje, albo room'y?

 

Pozdrawiam, Basu..


Edited by Basu, 28 March 2015 - 14:34.

  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 March 2015 - 14:43

 

To jest ta aplikacja, która kosztuje w google play 6.99zł?

 

 

Na XDA jest za darmo.

 

 

A co z Tymi Artykułami? Jest coś, o przyspieszeniu tel? Jakieś modyfikacje, albo room'y?

 

Jakimi artykułami?


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Basu

Basu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 49m

Posted 02 April 2015 - 14:57

Jurij, aby aplikacja seeder działała poprawnie, należy zrootować tel. ? Tzn czy trzeba mieć SuperUser'a?

A co do tych artykułów, to chodzi mi o to, czy istnieją jakieś artykuły, którę przyspieszą tel? Np: Podkręcenie procesora, czy tym podobne?

 

Pozdrawiam, Basu..


  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 April 2015 - 15:31

 

Jurij, aby aplikacja seeder działała poprawnie, należy zrootować tel. ? Tzn czy trzeba mieć SuperUser'a?

 

Tak. Seeder wymaga roota.

 

 

A co do tych artykułów, to chodzi mi o to, czy istnieją jakieś artykuły, którę przyspieszą tel? Np: Podkręcenie procesora, czy tym podobne?

 

Trzeba by wgrać np. CyanogenModa który ma w opcjach możliwość podkręcania procesora. Ale to wymaga odblokowania bootloadera.


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Basu

Basu

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 8h 49m

Posted 02 April 2015 - 15:54

Okey, śmiało muszę stwierdzić, że program seeder przeważa nad task killer'em.

Co do zasięgu GSM, jak i WiFi - Problem zniknął, gdy wgrałem oprogramowanie jeszcze raz..

 

Natopmiast jeżeli chodzi o CyanogenModa, to zastanowie się nad jego wgraniem..

Tymczasem, temat można uznać, jako zamnkięty. Dziękuje, za wszystkie odpowiedzi!

 

Pozdrawiam, Basu..


  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 April 2015 - 15:55

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic