Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Sony Ericsson LIVE with Walkman - fastboot, a 'zamulanie'


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   Lewy_PL

Lewy_PL

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 1h 8m

Posted 28 May 2014 - 20:11

Witam,
Znalazłem w sumie nie dawno telefon: SEX WT19i (Live with Walkman)
Bootloader status: NO 
Simlock: Orange
Typ zabezpieczenia: 12W20

Da radę coś z tym zrobić? Mam nadzieję, że coś się w tej kwestii od tamtego czasu zmieniło C: 

Chciałbym też zaznaczyć, że nie robiłbym tego kłopotu i całego zamieszania gdyby nie fakt że Orange przepuściło aktualizację tego telefonu do 4.0.4 ICS - wtedy jakoś jeszcze bym żył z tym faktem. Dodam także, że nie mogę go flaszować dzięki .ftf (nie mam pojęcia dlaczego). Smartfon wydaje mi się strasznie powolny w porównaniu do m.in.. XPERIA Play (stock 2.3.7), LG E460 (stock 4.1.2) które posiadam, przecież mają takie same parametry (1GhZ, 512RAM) - włączając w to XPERIA Play posiadającą identycznie podzespoły włącznie z GPU Adreno 205. Głównym moim zamierzeniem wobec tego telefonu jest AKTUALIZACJA softu. Znalazłem sposób na CWM przy zablokowanym bootloaderze lecz po 'zaflaszowaniu' .zip przez CWM i reboocie telefon łapał bootloopa i pozostawał mi flash razem z powrotem do brandu Orange. Dziś powtórzyłem całą akcję tyle że z debrandingiem i sytuacja się powtarza - innymi słowy - nie idzie tego wytzymać.

Nie wiem co robić, rozmawiałem ze znajomymi, byłem w dwóch tutejszych serwisach z czego jeden zajmuje się tylko blokadami simlock, a w drugim (wiem z doświadczenia) czekałbym dłużej niż miesiąc na wykonanie żądanej operacji po czym pewnie zapłaciłbym a status BL byłby nienaruszony. 

Jeśli nie jest możliwe odblokowanie Bootloadera na 'moim' modelu (zabezpieczenie) to jakie znacie inne sposoby na przyśpieszenie urządzenia? Niekoniecznie ROOT, bo ROOT wbija bez problemu. Potrzebne mi są jakieś praktyczne przykłady, polecenia bo jest to bardzo dobry telefon, wystarczy że poświęcę 50zł na ściągnięcie simlock'a.

Jeszcze raz przepraszam za kłopot, myślę że wystarczająco opisałem mój problem. 


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 May 2014 - 20:26

Witaj,

 

O odblokowaniu bootloadera w tym egzemplarzu możesz zapomnieć. Taką możliwość ma tylko serwis Sony, trzeba by mieć dojścia u kogoś kto ma dostęp do Emmy i nie boi się, że Sony go zwolni z pracy za nieautoryzowaną usługę. A oto co można zrobić:

 

1. Wgrać czyste niebrandowane oprogramowanie z forumowego downloadu za pomocą:

 

a) S1toola: http://sony.yt/topic...sm7227-msm8255/

lub

b) Flashtoola: http://sony.yt/topic...stemem-android/

 

Warto wypróbować zarówno ICS jak i Gingerbreada, zależy co kto lubi.

 

2. Następnym krokiem jest root telefonu: http://sony.yt/topic...esorem-msm8260/

 

3. Kiedy telefon jest zrootowany, usuwamy z niego jak najwięcej zbędnych śmieci typu facebook, timescape i innych, które działając w tle zużywają procesor, pamięć RAM a co za tym idzie baterie. Można to zrobić za pomocą Total Commandera z Google Play lub innego managera plików.

 

4. Kiedy telefon jest wyczyszczony i zrootowany, możemy zainstalowac sobie Seedera:

Please Login or Register to see this Hidden Content

 

Dzięki temu telefon nie powinien lagować. Należy też pamiętać o zamykaniu nieużywanych aplikacji :)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Lewy_PL

Lewy_PL

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 1h 8m

Posted 28 May 2014 - 20:34

Dzięki zbawco! :D 
Niebrandowany GB już mam, zrobiłem ROOT jak kazałeś (Kingoo ROOT - polecam, ROOT w 2 minuty) i ten Seeder też sporo dał.. 
Naprawdę, wielkie dzięki. Laaaaaaaaggggiiii są znacznie mniejsze, nadal zauważalne ale teraz mogę w spokoju korzystać z tego fona :D 


Jeszcze jedno pytanko. Dlaczego (nadal mowa o WT19i) mając wbudowane rzekomo 512MB RAM dostępne dla mnie jest jedynie 300MB?


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 May 2014 - 20:47

Jak się usunie zbędne aplikacje to ten telefon nie ma prawa się ciąć nawet i bez seedera. A co do ramu to jest 512 MB, z czego około 200-250 jest używanych przez system Android (ta pamięć jest niewidoczna, wykorzystywana przez procesy systemowe). U mnie na Xperii pro przeważnie jest 200-220 MB wolnego RAM i to w zupełności wystarcza, aby telefon działał płynnie :)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Lewy_PL

Lewy_PL

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 1h 8m

Posted 28 May 2014 - 21:04

No nic :P to tylko ściągnąć SIM i obudowę wymienić :P dzięki wielkie :3 a poleciłbyś coś do zamrażania aplikacji i wywalania tych pre-instalowanych?
Clean Master, Titanium Backup, coś jeszcze? C: 


  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 May 2014 - 21:14

No napisałem już, ja do tego celu preferuję Total Commandera. Wchodzisz sobie w pamięć telefonu do system/apps i usuwasz co zbędne. Wszystkie task killery sobie daruj, po prostu zamykaj aplikacje i będzie dobrze. Od czasu do czasu można też zrestartować telefon.


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Lewy_PL

Lewy_PL

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 1h 8m

Posted 28 May 2014 - 21:22

Podziękował... To już chyba wszystko co chciałbym wiedzieć, w razie czego się odezwę gdyby coś szło nie tak. :) 


  • 0

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 28 May 2014 - 22:10

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.
  • 0


0 user(s) are reading this topic