Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Nie wiem co dalej po roocie SE LIVE


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 10 May 2014 - 11:58

Witam. Posiadam telefon SE Live z sieci orange z androidem 2.3.4 w kompilacji 0.62. Użyłem tego poradnika do zrootowania swojego SE http://sony.yt/topic...esorem-msm8260/. Pojawiła się ikonka Superuser zaktualizowałem ją przez google play i wyskoczył komunikat o zaktualizowaniu plików binarnych. Daję instaluj i po chwili wyskakuje komunikat "Wystąpił błąd podczas instalacji. Proszę wysłać raport błędu do developera". Jeśli ma to jakieś znaczenie to za pierwszym razem przez przypadek dałem tą drugą opcję "Zainstaluj przez recovery" i nie wiem czy sam teraz czegoś nie zepsułem. Proszę o pomoc.
 
Pozdrawiam RDCX

Jurij: Przeniosłem do właściwego działu.


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 10 May 2014 - 13:30

Tym komunikatem, że pliki binarne są nieaktualne, się nie przejmuj. Root jest w porządku, programy uzyskują uprawnienia Super Usera - nie masz się czym przejmować, tylko bez obaw korzystaj z telefonu ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 10 May 2014 - 13:35

Dziękuję za rozwianie moich obaw. Mam jednak jeszcze kilka pytań jeśli można... Skoro udało mi się zrobić roota, co teraz muszę zrobić, aby usunąć te wszystkie śmieci obciążające pamięć oraz jak wyłączyć autostart niepotrzebnych programów przy włączaniu telefonu? np kreator konfiguracji, spotify, update center itd. Czy da się też coś zrobić z aplikacjami np google play czy Facebook żeby nie włączały mi się automatycznie kiedy włączę wifi?


  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 10 May 2014 - 14:01

Da się to łatwo poczyścić :) Najpierw:

 

1. Pobierz sobie z Google Play program Total Commander (albo dowolny inny manager plików).

 

2. Uruchom go i przejdź do katalogu File system root => system = apps.

 

3. Przejrzyj sobie listę aplikacji i te które są Ci niepotrzebne usuń (przytrzymujesz i wybierasz z opcji usuń) i po sprawie.

 

Potem tylko restart telefonu i posprzątane :) A co do aplikacji uruchamiających się to nie wiem, bo facebooka usunąłem zaraz po rootowaniu. Sprawdź w ustawieniach może...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 10 May 2014 - 14:12

Dzięki. A takie jeszcze pytanie... Warto zostawać na androidzie GB czy lepiej zrobić downgrade do 0.58 i zaktualizować do android ICS 4.0.4?


  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 10 May 2014 - 14:22

Nie rozumiem, jeśli chcesz robić aktualizację do ICS 4.0.4 to po co downgrade do 0.58? Jeśli aktualizować, to od razu do 4.0.4 flashtoolem lub s1toolem ;) Firmware ICS masz w downloadzie. Co do tego czy warto zmieniać... Jeśli wolisz, żeby telefon działał szybciej i wszystkie gry śmigały, to zostaw GB. Jeśli chcesz nowszy system, to wgraj ICS :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   rdcx

rdcx

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 13 posts
    • Time Online: 7h 47m

Posted 10 May 2014 - 14:27

Okey dziękuję bardzo za odpowiedzi ;)

 

Pozdrawiam


  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 10 May 2014 - 14:52

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów prosimy założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje / uwagi / opinie / sugestie prosimy zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez prywatny komunikator.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic