Jump to content


Photo

Sony Xperia Z2 D6503 Sirius wkrótce dostępna u polskich operatorów!

Sony Xperia Z2 D6503 Play Plus T-Mobile

  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 20 April 2014 - 04:39

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników najnowszego flagowca od Sony - Xperii Z2 D6503, oczekujących na pojawienie się tego smartphone'a w polskich sklepach i salonach. Sony Xperia Z2 D6503 znajdzie się już wkrótce w ofercie aż trzech polskich operatorów:

 

  • W sieci T-Mobile będzie można kupić Sony Xperię Z2 w kolorze czarnym, białym i fioletowym:

Attached File  D6503 T-Mobile PL.jpg   110.7K   0 downloads

 

  • W sieci Play Sony Xperia Z2 będzie dostępna również we wszystkich trzech kolorach (białym, czarnym i fioletowym):

Attached File  D6503 Play PL.jpg   105.29K   0 downloads

 

  • Natomiast w sieci Plus Sony Xperia Z2 będzie dostępna w wariantach czarnym i białym:

Attached File  D6503 Plus PL.jpg   74.05K   0 downloads

 

Póki co nie mamy informacji, czy najnowszy flagowiec Sony znajdzie się w ofercie także pomarańczowego operatora. Nie znamy także żadnych szczegółów dotyczących cen tego urządzenia, ani jego dostępności w poszczególnych taryfach. Możemy się jedynie domyślać, że pozbawiony blokady simlock smartphone Sony Xperia Z2 D6503 (z możliwością odblokowania bootloadera)  będzie dostępny w dużej ilości i miejmy nadzieję zyska dużą popularność wśród użytkowników smartphone'ów w Polsce. Jeśli tylko poznamy więcej szczegółów na temat dostępności tego urządzenia u polskich operatorów, będziemy Was informować na bieżąco. 

 

Źródło: http://sony.yt


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#2 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 21 April 2014 - 14:24

ciekawę czy mi go wgl. zaproponują w czerwcu


  • 0

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 April 2014 - 02:29

Zaproponować na pewno zaproponują (jeśli mówimy o najwyższej taryfie biznesowej), pytanie tylko za jaką cenę i czy będzie to opłacalne.

 

Tymczasem jak się okazuje Sony Xperia Z2 D6503 będzie dostępna także w polskiej (de facto francuskiej) sieci Orange i to we wszystkich trzech kolorach:

 

Attached File  D6503 Orange PL.jpg   135.56K   0 downloads

 

Źródło: http://sony.yt


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 25 April 2014 - 07:01

Witam

 

Na chwilę obecną telefon jest "dostępny" w Plus i Play... Orange (chyba) czeka na dostwę :)

Najbardziej zaskakuje oferta Plusa, gdzie zobowiązanie 170zł brutto na 2 lata, Z2 jest tańsza od Z1...  co prawda ceny są kosmiczne, ale sam fakt droższej poprzedniczki conajmniej zaskakuje.


  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 25 April 2014 - 11:46

Ceny w Plusie w rzekomo profesjonalnej taryfie biznesowej to jakiś żart. Za wartą około 600 PLN Xperię SP życzą sobie ~300 PLN, za Z1 ~1600 PLN, za Z2 ~1530 PLN + abonament 170 PLN miesięcznie przez 2 lata :lol: A co do Orange, to nie spodziewałbym się tego telefonu wcześniej, niż w Maju. Widać ze screenów, że telefon będzie miał początkową wersję oprogramowania 17_1_A_2_69, która jest nowsza od 17_1_A_2_55 i póki co jeszcze nie jest dostępna. Z resztą telefony z Orange zapewne tanie nie będą, będą miały brandowane oprogramowanie, zablokowany bootloader i założoną blokadę simlock, więc pewnie nie będą się cieszyły taką popularnością, co odblokowane Z2.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 25 April 2014 - 13:04

Ja mam czas do 13 czerwca na podpisanie nowej umowy... mam nadzieję że przy abonamencie 170zł brutto[24 miesiące] (płacę 162zł więc nie wielka różnica) cena spadnie dla mnie do 300zł za telefon... inaczej mogę pomarzyć o Z2...   

 

wątpie aby ktoś z "działu utrzymania klienta" chciał coś "dać" za 8letni staż w sieci.


  • 0

#7 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 25 April 2014 - 16:37

raczej kieruja sie pozyskaniem nowego klienta wiem po sobie tez placilem abo w orange wcześniej w idea i co roku było to samo nowi klienci mieli takie same promocje jak nie lepsze niż ci stali a jak przychodzili od konkurencji to juz nie bylo o czym mówic... brak słow, ale w takich realiach żyjemy


  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 25 April 2014 - 23:55

Ja powiem krótko. To co oferują polscy operatorzy to istne szaleństwo. Przykład z Plusa:

 

170 PLN x 24 miesiące = 4080 PLN za sam abonament. 

 

Do tego cena za telefon Xperia SP 300 PLN, Xperia Z2 1600 PLN. Czyli aby w ten sposób zdobyć Xperię SP wartą około 600 PLN musimy wydać prawie 4400 PLN!, a żeby zakupić Xperię Z2 wartą około 2000 PLN (2800 PLN w przedsprzedaży, ale przy zalewaniu rynku telefonami od 4 operatorów + wolna sprzedaż + zagranica cena szybko poleci) mamy kwotę blisko 5700 PLN.

 

:lol:

 

Do niedawna mówiło się, że Plus ma się przemalować na Vodafone. Spójrzmy zatem na cennik tej sieci w Wielkiej Brytanii. Przy wcale nie najwyższym abonamencie 42 GBP x 24 miesiące = 1008 GBP uzyskujemy:

 

  • Nielimitowane rozmowy do wszystkich,
  • Nielimitowane smsy do wszystkich,
  • 2 GB transferu internetowego miesięcznie,
  • Xperia Z2 w przedsprzedaży za 0 GBP!

Biorąc pod uwagę, że w wielkiej Brytanii dostaje się minimalnie na godzinę tyle samo, czyli około 5-6 jednostek lokalnej waluty, to Xperia Z2 w Wielkiej Brytanii kosztuje nas prawie 5 tysięcy taniej. Widać różnicę? Dlatego ja nigdy nie zrozumiem osób podpisujących abonament w Polsce, przeświadczonych że coś dostają od operatora. Naprawdę zamiast wydawać 4700 PLN w Plusie na Xperię SP wolę sobie ją kupić na wolnym rynku za ok. 600 PLN nową w takim kolorze jak chcę i do tego zafundować sobie doładowania 2x300 PLN rocznie + 600 PLN za telefon = ok. 1200 PLN. Bez umów, bez kar za zerwanie umowy, z pełną swobodą zmieniania taryf / operatora, bez strachu i popadania w depresję, że kolejny rachunek do zapłacenia.


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 26 April 2014 - 19:07

łatwo się gada(/pisze) jak się ma kasę żeby tyle na raz wydać... 

ja mam 2 korzyści przy tej umowie..

 

po pierwsze mam koszty działalności więc płacę mniejszy podatek co prawda ktoś powie że i tak wydam te pieniądze czy Plusowi czy skarbówce.... ja wolę dać plusowi i coś w zamian za to mam... oddam skarbówce i co mam? polityków którzy sobie ZA MOJE pieniądze balują... więc powtarzam wolę zapłącić plusowi i mieć telefon na który mnie nie będzie stać na wolnym rynku...

 

druga sprawa, żadna inna taryfa nie da mi bezpłatnych połączeń sms mms i neta... które przeliczjąc według stawek wychodzi dużo drożej...  (dawno tego nie liczyłem, ale w styczniu pamięam byłem o prawie 190zł na + )


Edited by Erin, 26 April 2014 - 19:09.

  • 0

#10 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 27 April 2014 - 09:58

nie ma bezpłatnych połączen, sms, mms, neta sa nielimitowane - płacisz za to abonament czyli w ramach abonamentu ;)  głownym plusem jak dla Ciebie jest pewnie Vat i cena aparatu przy podpisaniu umowy.

Kiedys przy okazji innej dyskusji sporo nad tym siedzialem z kalkulatorem w reku i żaden abonament w plusi nie był konkurencyjny dla ofet na karte :(

Teraz 29gr za minute do wszystkich to juz standard choc pewnie jeszcze potanieje , takie nju ma 19gr do wszystkich.

Dla przykladu tak jak Jurij napisał :

  • pożyczkobiorca Kowalski podpisuje abo na Z1
  • płaci za nią przy kasie odpowiednią kwotę "prowizję"
  • potem płaci 24mc raty pożyczki 
  • + ewentualne oplaty za płatne usługi
  • + ewentualne opłaty za szczegółową fakture itp
  • czyli Kowalski ma zdolnosc kredytowa ?
  • ma bo dostal pożyczke na prawie 5k

to dlaczego Kowalski:

  • nie wstąpi do media... albo innego marketu i nie wezmie sobie na raty Z1?

przeciez ma zdolnosc kredytowa...w tej opcji nie naraza sie na dodatkowe koszty abonamentu płynace np z płatnych esemesow połaczen poza roaming itp...

To jest tylko takie luzne przemyślenie

autor nie ponosi odpowiedzialnisci za ewentualny szturm na markety  :P


Edited by faflak, 27 April 2014 - 10:03.

  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 April 2014 - 19:36

łatwo się gada(/pisze) jak się ma kasę żeby tyle na raz wydać...

 

No z reguły zakupy się robi, jak się ma kasę. Jak się nie ma kasy, to się trzeba zadowolić tym co się ma i wykombinować, skąd wziąć kasę. Nie mam bladego pojęcia skąd takie przekonanie, że operatorzy nam coś dają. Poza tym argument "brak kasy" mnie nie przekonuje, żeby wydać 4400 PLN w ciągu 2 lat, aby zdobyć telefon warty aktualnie 600 PLN, czy też 5700 PLN za telefon warty ~2000-2800 PLN.

 

Są też inne opcje:

 

  • uskładanie kasy,
  • sprzedaż dotychczasowego telefonu + uzbieranie brakującej kwoty,
  • pożyczka od rodziny / znajomych,
  • pożyczka od banku / instytucji finansowej,
  • wspomniany przez faflaka zakup na raty,
  • znalezienie tańszej oferty za granicą,

W każdym bądź razie podpisywanie 2-letniej umowy z operatorem jest najgłupszą opcją, ale to tylko moje zdanie :) Z resztą wydawanie 2800 PLN na telefon, który za 3-6 miesiący będzie kosztował połowę mniej też do najmądrzejszych decyzji finansowych nie należy ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 28 April 2014 - 07:04

Faflak... tak, tu chodzi o VAT...  Jurij widzę lubi płacić na naszych "polityków" to niech płaci...

 

pamiętajmy że płacąc abo. przez 2 lata, tej kwoty tak nie odczujemy, a mamy ciągły kontakt ze światem, nie musząc się martwić ile sobie mogę pogagać "bo zaraz mi konto zablokują z braku środków"

ja dzwonię miedzy innymi na numer t mobile (kilka godzin miesięcznie) pomyśleliście ile bym za to zabulił będąc na doładowaniach prepaid? nawet nie chcę myśleć,

a zamówienia? rozmowy z przedstawicielami handlowymi? no comment...

 

 

i nie porównójmy "zdoloności kredytowej" operatorów komórkowych i banków... nie ma czegoś takiego u operatora, każdy kto posiada dowód osobity bez względu na to czy ma "problemy" z BIK, dostanie telefon w mix lub na abo - znam takie osoby.


Edited by Erin, 28 April 2014 - 07:09.

  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 April 2014 - 04:15

 

pamiętajmy że płacąc abo. przez 2 lata, tej kwoty tak nie odczujemy, a mamy ciągły kontakt ze światem, nie musząc się martwić ile sobie mogę pogagać "bo zaraz mi konto zablokują z braku środków"

 

Pamiętajmy też, że są oferty z nielimitowanymi rozmowami także w ofertach na kartę oraz że można podpisać umowę bez telefonu. Wtedy płacimy o wiele niższy abonament, mamy np. większe pakiety internetowe, a sam telefon kupiony na wolnym rynku wyjdzie taniej ;) Jeszcze raz powtórzę - operator to nie instytucja charytatywna. Oni muszą na sprzedaży każdego telefonu zarobić i to niemało. Zupełnie tak samo jak z kupnem nowej Xperii w oficjalnym salonie Sony czy sklepie internetowym. Ot pierwszy przykład z brzegu. W sklepie Sony za nową Xperię Z Ultra C6833 musimy zapłacić 2199 PLN. Na wolnym rynku np. na aukcji internetowej za ten sam telefon zapłacimy już tylko 1395 PLN! Aż 804 PLN oszczędności. To samo się tyczy kupowania telefonu u operatora, a doliczając do tego fakt, że musimy się potem użerać z brandowanym oprogramowaniem, niekiedy blokadą simlock czy zablokowanym statusem bootloadera, wniosek jest prosty - nie warto. No ale co kto lubi...


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 30 April 2014 - 08:56

Jak mam wybrać plus czy us.. to wolę dać plusowi zarobić. Takie jest moje zdanie i nic go nie zmieni.


  • 0



Also tagged with one or more of these keywords: Sony Xperia Z2, D6503, Play, Plus, T-Mobile

0 user(s) are reading this topic