Jump to content


Photo

Który z tych ?


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 15 April 2014 - 22:53

Witam mam na oku 4 xperie : e, j,lww,neo v.Parametry tych telefonów znam e i j są słabsze od xperii 2011 ale maja jb ale to nie jest żaden argument,bo i do tego co korzystam 2.3 mi starcza.Paru osób się pytałem na temat e to jedni mówią,że jak xperia 2011 wystarcza mi to ona też wystarczy inni, że niemiłosiernie mulą.Jotkami( w salonach ,sklepach się bawiłem ) to na jb nie było najgorzej.O xperie 2011 nie będe pytam bo miałem arc s i mini pro i wiem jak to chodzi.Chciałbym się dowiedzieć coś o bolączkach tych modeli.Gdybym nie patrzył na gwarancję to bardziej skłonny bym był neo v wziąć ale boje się,że może mi się stać jak z arc s,że zacznie klękać,jakieś takie felerne mi się wydają.Wziąłem te pod uwagę bo nie źrą tyle baterii i nie chce wydawać za dużo kaski do 3 stówek chce się zmieścić.A jako główny telefon mam inny.Jeszcze mógłbym ray wziąć pod uwagę ale z racji ze nie ma za wiele przynajmniej u mnie.


  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 April 2014 - 00:02

Zasadnicze pytanie - do czego ma być ten telefon?

 

Co do Xperii E - bardzo toto małe jak na swoją cenę. Parametry nie robią wrażenia, a najbardziej przykrą sprawą w tym modelu (jak na mój gust) jest wyświetlacz. Tak tragicznego LCD nie widziałem w telefonach Sony od dawna, obraz jest ciemny i taki dziwny... Musiałbyś ją wziąć do ręki do od razu zauważysz o co mi chodzi. Jeśli masz kupić takie coś jako telefon awaryjny, to już lepiej wybrać X8 - o wiele tańsza opcja z lepszym wyświetlaczem. Wiem, wiem - 0,5" mniej, ale jakość wyświetlanego obrazu o niebo lepsza. Ładny model, ale ze względu na LCD i zbyt wysoką cenę względem możliwości - nie polecam.

 

Xperia J - bardzo udany model. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić i jeśli będziesz się obchodził z nią delikatnie, to będzie dobrze służyć. Najłatwiej w niej uszkodzić LCD.

 

A do 300 PLN na Twoim miejscu rozejrzałbym się za dwujajowcem. W tej cenie kupisz w ładnym stanie Xperię Sola - 3,7", 8GB pamięci + slot na microSD, 512 MB RAM i dwurdzeniowy procek 1GHz. Inna ciekawa opcja - Xperia P LT22 - też w granicach 3 stówek dostaniesz no i tutaj masz już 1 GB RAM, 4" ekran, 16 GB pamięci no i dwurdzeniowy procesor 1GHz. Jedyny minus - niektórzy narzekają na zanikający zasięg jak się źle chwyci telefon. W obu przypadkach masz także nowość w postaci obsługi NFC ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 16 April 2014 - 06:52

Sola pamietam kumpla U jak chodziła gorzej niż mini pro.Na 2.3.7 w miarę a na ICS tragedia.X8 to ja nie chce,nie po to galaxy mini sprzedawałem.Ekran w e widziałem tak na bokach ciemniej ogólnie nie było źle wg mnie.
  • 0

#4 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 16 April 2014 - 08:46

Mam J-tke, i miałem neoV 

jak dla mnie neoV przyjemniejsza bo bardziej mi do reki pasuje, co do gwarancji to mozna kupic z serwisowa albo kupic neo z lepszym aparatem :)

J-tka, jest przyjemna, nie spotkałem sie z zamulaniem, troszke za kanciata i brak fizycznego przycisku aparatu


  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 April 2014 - 15:28

Ponowię pytanie:
 

 

Zasadnicze pytanie - do czego ma być ten telefon?


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 16 April 2014 - 20:08

Do gier nie bo nie gram na telefonie.Tylko Do neta używam.
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 16 April 2014 - 21:05

No to jak do neta to wybór jest prosty - Xperia P. Duży jasny wyświetlacz 4" i szybki modem download do 14,4 Mbps, upload do 5,6 Mbps, do tego 1 GB RAM i przyzwoity procesor :) Chyba że trochę dozbierasz i kupisz Xperię S, jeśli 0,3" robią dla Ciebie różnicę...
 

A odnośnie wcześniejszych wypowiedzi...

 

 

Sola pamietam kumpla U jak chodziła gorzej niż mini pro.Na 2.3.7 w miarę a na ICS tragedia.

 

To zależy, telefon trzeba jeszcze zoptymalizować. Zrootowac, wywalić śmieci, ewentualnie zainstalować seedera i dopiero potem ewentualnie narzekać. Przy dwurdzeniowym procesorze 1GHz i 512MB - 1GB RAM telefon nie ma prawa się zacinać.

 

 

Ekran w e widziałem tak na bokach ciemniej ogólnie nie było źle wg mnie.

 

W porównaniu do poprzedniczki i następczyni wypada tragicznie. Ale o tym wkrótce ;)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 16 April 2014 - 22:43

Ja nie chce telefonu,ktory będzie pradozerny fakt eske kupie za grosze ale one sa pradozerne

Edited by timmi, 16 April 2014 - 22:43.

  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 17 April 2014 - 03:35

Masz jeszcze jakieś wymagania, o których nie napisałeś? Bo póki co z wymienionej czwórki najbardziej nadaje się J-ka. 4" ekran i 1750 mAh bateria najlepiej nadadzą się do internetu i długiego czasu pracy na 1 ładowaniu... Oczywiście pod warunkiem, że dobrze zoptymalizujesz telefon :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 17 April 2014 - 08:21

Wiem, demon nie jest ale zależy mi na baterii,żeby dłuzej wytrzymala.Wiesz co innego jak zdajesz sobie z tego sprawę, że ze jest słaby i nie ściagam calego google play na telefon a potem klnę,że się wszystko tnie i nie dziala.Problem w tym,że u mnie w miescie do 300 ciezko wyrwać jotke ale i tak jak sie bawilem czystymi jotkami pokazowymi to tak mało przyjemnie.Pare na najnowszym sofcie i na ICS jeszcze.

Edited by timmi, 17 April 2014 - 08:23.

  • 0

#11 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 17 April 2014 - 08:30

optynmalizacja to podstawa, każdy potrafi nawalić byle czego, i później "o jej ale ten telefon prądu żre ale się muli... i jakieś padaczki ma... fuu... szajs"...

 

moja eSka zaczęła dociągać do 2 dni, w końcu znalazłem odpowiedni profil optymalizacji dla niej, a tu trzeba się z nią powoli rozstać... na szczęście pójdzie w dobre ręce ;)


  • 0

#12 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 17 April 2014 - 12:17

Za 240 znalazłem Neo V bez simlocka tylko muszę się dowiedzieć ile ma jeszcze gwarancji.Kopia faktury jest honorowana wgle ?


  • 0

#13 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 17 April 2014 - 13:46

ja dawałem jedynie duplikaty oryginału (więc podpisane odręcznie), co do kopii to nie mam pojęcia...


  • 0


0 user(s) are reading this topic