Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Zepsuty zasięg Xperia play pilna pomoc


  • This topic is locked This topic is locked
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   rafal20

rafal20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 8h 43m

Posted 15 November 2013 - 17:15

Cześć, jako że jestem tu nowy chciałbym się przywitać i poprosić o pomoc. Mam problem z xperia play. Ponieważ zasięg wariuje i już nie mam pomysłu co zrobić. Telefon kupiłem używany w komisie, przywróciłem ustawienia fabryczne, zrotowałem sobie telefon metoda Busyboxnie wiem jak się to pisze, ale cos takiego znalazłem i działa. Jednak zauważyłem problemy z zasięgiem. Wiadomości strasznie długo się wysyłały, telefon tracił zasięg i trzymał go na jednej albo żadnej kresce. Pomyślałem ze to wina rotowania. Wgrałem ZEUS em nowy soft, nie rotowalem i problem się znowu pojawił. Poszedłem do Play po nowa kartę, również nie pomogło.
Wyczytałem gdzieś ze mogło to się popsuć od źle odblokowanego bootloadera, i faktycznie pod bateria jest zerwany kawałek nalepki od styków testpoint. Ale w ustawieniach pisze ?Bootloader unlock allowed NO ?? i już nie wiem co robić. Nie zależy mi na nowym sofcie chce żeby po prostu było wszystko oryginalnie jak z fabryki i zasięg działał . Ewentualnie roota bym chciał mieć to wszystko. Da się to jakoś naprawić ?? może poprzedni właściciel faktycznie cos kombinował i mu nie wyszło jak to sprawdzić ?
Bardzo proszę o pilna pomoc bo jutro wieczorem potrzebuje na 100 % działającego telefonu a już nie mam pomysłu co robić. Jeśli to zły dział lub jeśli temat już gdzieś jest proszę wyrozumiałość i przeniesienie ;)
  • 0

#2 OFFLINE   rafal20

rafal20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 8h 43m

Posted 16 November 2013 - 17:57

Pod bateria jest
R800i
SI 1256-9344 CB5
TYPE: ADD 3880088-BV AAAN
FCC ID PY7A3880088 11W45
IC; 4170B A3880088


Co to oznacza?? jak zrobić ten log zeby niczego nie uszkodzic i co miec ?? Dzieki za pomoc ;)
  • 0

#3 OFFLINE   rafal20

rafal20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 8h 43m

Posted 16 November 2013 - 22:58

Welcome to S1 identify tool

TO CONNECT NEXT PHONES
X10 Xperia,E10 Xperia Mini,E15 Xperia X8,U20 Xperia Mini Pro
LT15 Xperia ARC,MT15 Xperia NEO,R800 Xperia PLAY
PRESS AND HOLD "BACK" BUTTON...

PLEASE ATTACH TURNED OFF PHONE NOW

RUNNING S1_EROM VER "r9A021"
SOFTWARE AID: 0001
LOADER AID: 0001
FLASH ID: "002C/00B3"
LOADER VERSION: "R4A069"

MODEL (from GDFS): R800i
SOFTWARE VERSION: 1245-8821_4.0.2.A.0.42
CUSTOM VERSION: 1257-6919_R8D
FILESYSTEM VERSION: WORLD-1-8_6.0.A.3.62
SERIAL NO: CB5A1DUQCA

NOT RECOGNIZED SIMLOCK CERTIFICATE
MAYBE YOU SHOULD UNLOCK PHONE BY SETOOL2 ?
Elapsed:10 secs.

Oto chodziło ?? co z tego wynika ( widać czy ktoś coś kombinował ) i jak mam naprawić hardware ?? jest to nie bezpieczne tzn. jak cos się nie uda to już po telefonie ?? Zasięg przed rotem to nie wiem bo za dużo nie dzwoniłem interesowały mnie głównie gry i byłem pod wrażeniem andka po przesiadce z wp7.8 , na 2 dzień zrobiłem rota i gdy zaczołem częściej pisać dzwonić ujawniły się problemy z zasięgiem. Nie wiem czy to pomoże ale wgrałem androida 2.3.7 ( modyfikacje w paczce zip nie wiem jak to się nazywa) i trochę lepiej to chodzi tz płynniej ma więcej ramu wolnego i trochę zasięg się pozornie poprawił tz wskaźnik jest ok. ale nadal przy dzwonieniu nie ma sygnału a wiadomości czasami nie chcą się wysłać i mam brak zasięgu gdzie na xperi j koleżanka ma 4 kreski. Czasami jest ok. przez jeden dzień a potem tragicznie ze nic nie pomaga żadne zmienianie sieci na plusa ręczne wybieranie itp. Mam jeszcze pytanie co to tej nakładki 2.3.7 ona jakoś może wpływać na takie funkcję (zasięg itp.) czy tylko na strone graficzna ikon programów a zmiana to tylko moje wyobrażenie ??

EDIT jeszcze jedno zauważyłem, na dole tam gdzie jest antena na tej foli jest ryska ze widac kawałek metalu to może być tak że antena padła ? da się jakoś ją zmierzyć programem ??

not found: Logi wstawiamy w tagach code, dodałem :)

Edited by not found, 17 November 2013 - 00:17.

  • 0

#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 17 November 2013 - 11:41

Zwróćmy uwagę na to:

RUNNING S1_EROM VER "r9A021"

Masz odblokowany bootloader testpointem. Ktoś zrobił Ci recovery ale zapomniał, że po tym może nie być zasięgu i nie zrobił unlocka...
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   rafal20

rafal20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 8h 43m

Posted 17 November 2013 - 13:25

Czyli mam odblokowany juz czy coś musze zrobić ? jak to jest ?? bo już sie pogubiłem. co to jest recovery i unlock. ? sorki ale nie znam tak nazewnictwa i nie wiem do czego to potrzedne. mozecie wyjasnic ? ;)
  • 0

#6 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 17 November 2013 - 14:01

Masz odblokowany bootloader testpointem

Napisz do Jurija, zrobi Ci unlock (operacja zdjęcia simlocka) i telefon będzie działał.
WALKMAN?

Posted Image

#7 OFFLINE   rafal20

rafal20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 8h 43m

Posted 17 November 2013 - 14:10

a ja we własnym zakresie tego nie zrobie ?? jakie są plusy z odblokowanego bootloadera ? to mam simlocka? w komisie mowili ze jest zwolnej sprzedarzy ;)
  • 0

#8 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 17 November 2013 - 14:44

Jeśli masz setool boxa i wiesz co i jak to możesz sam zrobić ;) Możesz iść też do komisu i zareklamować...
WALKMAN?

Posted Image

#9 OFFLINE   rafal20

rafal20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 8h 43m

Posted 17 November 2013 - 15:02

Własnie nie moge za bardzo bo juz minoł ten okres rozruchowy ;/ to zrobię przez internet z tym użytkownikiem ? sorki jak to głupie pytanie ;) To podsumowując mam odblokowany bootloader ale ktoś zawalił i mam simlocka i dlatego mam problemy z zasięgiem ?? Mogę się bawić bezpiecznie już w jakieś nowe softy czy coś jeszcze muszę zrobić ( Bo skoro już mam odblokowany) Pomyślałem nad nowszym systemem ale opłaca się wgrywać jakiś 4.x ?? Jest jakiś który w 100 % będzie działać i nie będzie problemów z grami ? i czy aplikacje gry z 2.3.4. będą działały na 4.x ?
Jeszcze mam trochę inne pytania o co chodzi z kernelem i wgrywanie oprogramowania ? czytałem też o możliwości lekkiego podkręcenia na 1.2 procesora czy teraz mogę już to zrobić ??
Widzę że od czasów modyfikowania sony ericssonów typu k800i i podobnych wiele się zmieniło, a fajnie by było znowu pokombinować ;)
  • 0

#10 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 17 November 2013 - 15:20

Napisz na gg do admina: Jurij wszystko Ci wyjaśni. Tak jak napisałem ktoś zapomniał zrobić unlocka... Jeśli masz odblokowany bootloader to możesz sobie wgrywać modowane kernele i softy. Żeby nie zaśmiecać tematu poszukaj odpowiedzi na resztę pytań na forum, bo te tematy się już powtarzały :) Jeśli czegoś nie będzie to załóż nowy temat w stosownym dziale. I masz rację, od czasów K800 wiele się już zmieniło ale moding cały czas pozostał ;)
WALKMAN?

Posted Image

#11 OFFLINE   rafal20

rafal20

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 9 posts
    • Time Online: 8h 43m

Posted 17 November 2013 - 15:32

Dzięki za pomoc ;) założę nowy temat gdy będę chciał wgrać jakiś soft, może komuś sie przyda ;)
  • 0


0 user(s) are reading this topic