Jump to content


Photo

Problem z rootowaniem arc S LT18 za pomocą programu E-root


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 10 October 2013 - 21:33

Ja na swoim Windows 7 64-bit zrobiłem wszystko zgodnie z powyższą instrukcją. Flasz zrobiony dziś do wersji 0.587
Odpalam eRoota, wykrywa mój telefon, klikam root i po pierwszych 3 pozycja zaznaczonych na poprawne pojawia mi się poniższy ekran.

Please Login or Register to see this Hidden Content



Mieliście taką sytuację?

Pozdrawiam
ZiGi

Jurij: Przeniosłem post do nowego tematu we właściwym dziale.

Edited by Jurij, 11 October 2013 - 02:58.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 11 October 2013 - 03:02

Nie. Sprawdź kilka rzeczy:

1. Upewnij się, że usb debugging i nieznane źródła masz w telefonie włączone oraz wybrany tryb msc.

2. Jeśli e-root coś ściągał, to go usuń, zrestartuj komputer, pobierz na nowo, nie pozwól żeby cokolwiek ściągał z sieci, zacznij rootowanie i podłącz włączony telefon.

Jeśli to nadal nie pomoże, to zrootuj telefon doomlordem (wgraj gingerbread'a z końcówką kompilacji 042 lub kernel z ICS 4.0.3 a po roocie przywróć właściwy z 4.0.4).
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 11 October 2013 - 21:57

No to niestety pomimo usilnych prób e-root ciągle kończy prace w ten sam sposób, chce żeby podać model telefonu, numer i wpisać komentarz.

Macie dostęp do romu LT18i_4.1.A.0.562_NCB.ftf, bo niestety mam 0.587 i próbowałem wgrać kernel od 0.562 ale bez sukcesów, a niestety telefon ma zablokowany bootloader. Pobrałem room 0.562 z netu leżący na dropbox' ale podczas flashowania wysypuje sie na pliku system.sin

Był kiedyś poradnik jak przejść od 42 do 587 po drodze robiąc root i nie tracąc go przy aktualizacji, ale teraz nie mogę znaleźć go na forum.
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 11 October 2013 - 22:04

Tu masz dobry poradnik jak to zrobić doomlordem z podmianą kerneli:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Z tego co piszą wynika, że nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera. Z resztą nie wiem co Cię trzyma przy ICS? Przecież GB jest lepszy... Ja bym na Twoim miejscu wgrał GB z końcówką 042, zrootował i spokój.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 11 October 2013 - 23:10

Wiesz Jurij każdy ma swoje fetysze ;), a ja przyzwyczaiłem się już do ICS-a ;)
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 11 October 2013 - 23:38

No to próbuj albo e-rootem (krok po kroku) albo baw się z kernelami i rób doomlordem... Patrzyłem właśnie do oryginalnego wątku na xda, ale ludziom nadal ta metoda działa. Ja rootowałem swoją sex pro jak robiłem poradnik i też działało. Upewnij się że usb debugging i nieznane źródła masz włączone i co najważniejsze - wybrany tryb MSC. Zainstaluj wszystkie sterowniki (np. pc companiona i podłącz telefon), jak się wszystko zainstaluje to go wyłącz i zacznij od nowa rootowanie...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 12 October 2013 - 10:05

Wszystko zrobiłem zgodnie z Twoim tutkiem, zainstalowany PC Campanion i GG. Po flashowaniu wyłączam flashtoola, PCC tez jest wyłączony, odpalam eroot i nadal to samo. Spróbuję jeszcze na XP może tam zadziała skoro na W7 nie chce. Choć to dziwne bo 5 różnych Arc S rootowalem na W7 i nie było problemów. A teraz nawet z Doomlordem mam problemy.

No nic musze próbować do skutku ;)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2


  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 12 October 2013 - 12:33

Ja rootowałem na win7 64-bit, więc myślę że system nie jest tutaj problemem. Pokaż log z flashowania tej arc S na ICS .057...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 12 October 2013 - 13:03

Ufff udało się.

Zrobiłem flash romem LT18_4.1.A.0.562_NCB.ftf pobranym z dropboxa link znalazłem w google ;)
Przy flashowaniu wyłączyłem opcję sprawdzania finalnego i nie wysypało się błędami.
Telefon wstał w wersji systemu podanej wyżej.
Zrobiłem root za pomocą Root_Exploit_OneClick, bo DoomLord_v4 nie zadziałał nie wiem czemu.
Zainstalowałem CWM za pomocą X-Parts, zrobiłem backup i jest ok. Teraz leci update do 587 poprzez PCC.

Wszystko nadal na W7 64-bit było robione.
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 12 October 2013 - 14:22

Przecież jak zrobisz update przez PC Companion, to stracisz roota :) Jedynie przez OTA byś go zachował...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 12 October 2013 - 15:42

Tak to jest jak się coś chce szybko zrobić, to trzeba robić to potem dwa razy :blink:

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2


  • 0

#12 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 13 October 2013 - 10:31

No niestety nie da się przez OTA zrobić upgrade'u z 562 do 587.
Chyba jednak ten ROM który znalazłem nie do końca jest dobry.
No nic mam backup zrobiony z 587 to go sobie CWM przywrócę.
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 October 2013 - 23:35

Może tak być, że dla tej wersji (regionu) który sobie wgrałeś, aktualizacja po prostu nie wyszła. Mnie nadal intryguje czemu E-root nie chce Ci poprawnie zrootować tego andka .587... Może na innym kompie / systemie spróbuj?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 14 October 2013 - 06:50

Ile razy klikasz na root? powinno się raz.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#15 OFFLINE   ZiGi

ZiGi

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 18 posts
    • Time Online: 1d 11h 48m

Posted 14 October 2013 - 13:53

Root klikam raz, od razu zaczyna sobie działać i zaczynają się zaznaczać kolejne 3 pozycje w E-root i gdy mam już przejść do czwartej to pojawia mi się okno które wrzuciłem w linku wyżej.

Co lepsze, gdy zrobiłem Flash do .562 (z zaznaczoną opcją 'No finaly veryfication') i potem pozwoliłem przed rootowaniem na upgrade przez OTA to przeszedł do .587 bez problemu. Gdy powtórzyłem Flash do .562 (z zaznaczoną opcją 'No finaly veryfication') zrobiłem root za pomocą RootExploit_OneClick, to już upgrade przez OTA nie przechodzi. Przy trzecim etapie upgrade'u (ikona Wgrywania na telefon) pojawia się na chwilę pasek postępu gdzie widać sam początek i tel się resetuje, po czym uruchamia się ponownie i dostaję komunikat że Upgrade się nie powiódł.

Zastanawiam się czy teraz może zrobić Flash ale tylko Kernela w wersji .587 wykluczając pozostałem opcje, no i oczywiście odznaczając WIPE DATA i CACHE.
Czy w tedy pozostawię root i będę miał .587?

Edited by ZiGi, 14 October 2013 - 15:25.

  • 0

#16 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 15 October 2013 - 16:27

Wgraj jeszcze raz soft w zależności co chcesz: ICS lub GB i zrootuj jeszcze raz.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#17 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 16 October 2013 - 01:08

Nie czytałem od samego poczatka tematu, ale skoro są takie problemy z rootem to czemu już sobie nie odblokujesz BL i wgrasz custom kernel, załatwiając całą mase babrania się z dziwnymi programami. Swego czasu Flashtool powinnien bez problemu roota zrobić na tych urzadzeniach.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850


0 user(s) are reading this topic