Jump to content


Photo

SE X10 MP vs. Galaxy 551 vs. SE w995


  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

Poll: SE X10 MP vs. Galaxy 551 vs. SE w995 (8 member(s) have cast votes)

Który z tych telefonów będzie najlepszym wyborem? SE X10 MP vs. Galaxy 551 vs. SE w995

  1. Voted SE X10 MP (3 votes [37.50%] - View)

    Percentage of vote: 37.50%

  2. Samsung Galaxy 551 (1 votes [12.50%] - View)

    Percentage of vote: 12.50%

  3. SE w995 (4 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#21 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 17 September 2011 - 11:34

:) Np. Vivaz Pro - jest większy niż X10 mini pro, no ale posiada Symbiana S60 V edycji, którego nie złamiesz. Niestety musisz pójść na kompromisy, albo wybierasz X10 mini pro lub Vivaz Pro, albo zbierasz kasę dalej i kupujesz Xperię mini pro lub Xperię pro :) Innych opcji dla Ciebie nie widzę :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#22 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 September 2011 - 15:36

Symbiana nie chcę. Po pierwsze średnio mi się podoba, a po drugie niemożliwość złamania go dyskwalifikuje go jak dla mnie, ponieważ lubię się bawić w modyfikacje ;)

X10MP odrzucam jak już mówiłem. Nie potrafię obsługiwać się czymś aż tak małym. Więc tak jak piszesz zmuszony jestem dalej odkładać kasę i polować na X Pro / X MP ;)

EDIT: TXT PRO jest na ODM więc go też nie złamie?
  • 0

DENON DJ


#23 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 17 September 2011 - 16:56

Tak, TXT PRO to sagem = absolutne zero pod względem modyfikacji :(
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#24 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 September 2011 - 17:31

OK, czyli absolutnie odpada. Znaczy że muszę czekać na Xperię Mini Pro, bo Xperia PRO będzie jeszcze droższa....
A jakie opinie o HTC Desire Z? Chociaż z drugiej strony jest moocno drogi... (tańszy od X MP)
  • 0

DENON DJ


#25 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 17 September 2011 - 17:39

Czemu wykluczyłeś juz W995?
  • 0
W995 forever

#26 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 September 2011 - 17:50

Dlatego, że trzeba się przecież już nie długo przesiąść na dotykowe, bo żaden producent już nie będzie stawiał na telefony "normalne". Takie czasy, że ludzie wszystko chcą obsługiwać za pomocą dotyku. Że jest to niby bardziej intuicyjne...
I jestem na 99% pewny, że Ty również niedługo się przesiądziesz na coś z Systemem. Taka prawda i nie unikniemy tego. Jak już pisałem, żadem producent już nie będzie wypuszczał klasycznych sliderów czy cegiełek...
  • 0

DENON DJ


#27 OFFLINE   Adogard

Adogard

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 530 posts
    • Time Online: 14d 14h 31m

Posted 17 September 2011 - 18:44

Zrobie zapas W995 na kolejne 2 dekady ;). Masz racje takie czasy :(
  • 0
W995 forever

#28 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 September 2011 - 18:51

No właśnie. Teraz tak producenci robią, żeby tylko się sprzedawało. Telefon ma wytrwać okres umowy, żeby potem użytkownik mógł kupić nowy, tj. pakować pieniądze dla producenta. I tak się nakręca ta karuzela.... Może nie dotyczy to WSZYSTKICH ale na pewno większości. Ehh, trudno się mówi.

A że póki co następcy dla swojego telefonu nie widzę to chyba iu nikt mi nie podpowie.... Chyba że widzicie więcej niż ja :D
  • 0

DENON DJ


#29 OFFLINE   Deleted 2

Deleted 2

    Banned

  • Banned
  • 48 posts

Posted 17 September 2011 - 19:02

Każdy oczekuje czegoś innego od telefonu więc doradzić jest trudno idz do salonu i zobacz wszystkie.

#30 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 September 2011 - 19:17

Mogę niby zobaczyć, ale żeby ocenić trzeba go testować trochę dłużej. Jak już mówiłem, X10MP za mała, a na samym dotyku się pisze niewygodnie. Nie wiem jak jest z klawiaturą Swype, ponieważ nie miałem okazji z niej korzystać...
  • 0

DENON DJ


#31 OFFLINE   Deleted 2

Deleted 2

    Banned

  • Banned
  • 48 posts

Posted 17 September 2011 - 19:33

Jesli czesto piszesz sms to odpada żeby szybko pisac chcesz mieć szpanerski telefon to dotykowy taka moda teraz a na co dzień to bierz W995 i każdy ci bedzie ci go zazdroscił ;)

#32 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 September 2011 - 19:40

Jak już pisałem telefon będzie w 35% do muzyki, 35% do internetu, w 29% do smsów i w 1% do rzeczy pozostałych
  • 0

DENON DJ


#33 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 17 September 2011 - 21:31

A patrzyłeś na X1 ? Bardzo fajny kombajn multimedialny - duży ekran, w miarę szybki procek, pełna qwerty, wifi, niezły aparat no i Windows Mobile na pokładzie. Ponoć można wgrać Androida czy Linuxa :P Nie jest to świeży model, powinieneś tanio dostać. Elegancka metalowa obudowa - zdarzają się pęknięcia. Jeśli Cię to pocieszy, tak naprawdę to HTC Kovsky :P No a jak nie, to musisz pójść na kompromis i rozejrzeć się np. za Xperią X8 - 3" ekran, gniazdo mini jack 3,5 mm, przyzwoity aparat no i Android. Wgrywasz sobie roma od W8 i masz Walkmana :) A zamiast qwerty zostanie Ci swype :) No i na sam koniec - nie wiem zupełnie czemu odrzucasz W995. To idealne urządzenie do muzyki, internetu i smsów. Ma spory ekran 2.6" ? Ma. Ma wygodną klawiaturę? Ma. Ma Wifi, GPS, Bluetooth i Walkmana? Ma. Gniazdo 3,5mm? Jest. Głośniki stereo? Są. Więc o co chodzi? Telefony dotykowe istniały od początku istnienia firmy Sony Ericsson i nie bardzo rozumiem o co takie wielkie halo ostatnimi czasy. Jak chcesz być trendy, to zbieraj kasę lub idź na kompromisy. Innego wyjścia nie ma :P
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#34 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 17 September 2011 - 21:42

W X1 szczególnie mi się podoba klawiatura bo jest identyczna jak komputerowa (pod tym samym kątem rozmieszczone klawisze). Jednakże boję się trochę WM. Nie wiem jak to działa, miał ktoś z nim doświadczenia?

Z drugiej strony myślę, że jak już doradzasz to na pewno się na Tobie nie zawiodę. W995, po odrzuceniu X10MP i G551 powraca do gry. Czyli mamy teraz X1 i W995. Nad X1 musiałbym się dłużej zastanowić. W końcu model dość stary...
  • 0

DENON DJ


#35 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 18 September 2011 - 11:58

X2 widziałem - piękny sprzęt. Aczkolwiek za drogi....
Odnośnie jeszcze wgrania Linuxa czy Androida na X1 - można, ale podobno mocno wtedy zamula telefon. A tego nie chciałbym...
Jeżeli ktoś miał styczność z WM to proszę pokrótce przedstawić jak się na tym pracuje. Tak samo wygodnie jak Android? Lepsze? Gorsze? Więcej/mniej aplikacji i dodatków?

EDIT: Kurcze, X1 ma oporowy wyświetlacz. Niedobrze. Miałem już 2 telefony z oporowym i jakoś nie za bardzo mi przypadły do gustu. Pojemnościowe dużo wygodniejsze...

EDIT2: Znalazłem jeszcze Samsunga GT-B7610 Omnia PRO. Wie ktoś coś o nim?
  • 0

DENON DJ


#36 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 18 September 2011 - 12:29

Dlaczego skreśliłeś X10 MP ? Uważam, żebyś nad nim pomyślał :)

Przerzuciłem się na X10 MP właśnie z W995, w którym strasznie denerwował mnie słabszy zasięg.
Kupiłem X10 MP prawie nówke za 350zł z 23 miesięczną gwarancją. Pierwsze wrazenie ? Jaki ten telefon mały :) Jednak już w pierwszym dniu nie miałem problemów z obsługą. Smsy piszę się świetnie na klawie jak i ekranie. Jakość muzyki dobra, buzzer jest ten co w W995, W902, C902 (W995 ma dwie sztuki). Korektor możesz mieć w odtwarzaczach pobranych z marketu.

Dotyk reaguje dobrze, nie miałem z nim problemów. Jedyną wadą która mnie w nim denerwuje to troche skrzypiąca klapka przy pisaniu na klawiaturze QWERTY
  • 0

#37 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 19 September 2011 - 12:46

Odnośnie pisania - potwierdzam. Pisze się świetnie. Dotyk też wygodny. Ale ja go używałem może 10min. I fakt, jest mały. Może nie na tyle żeby nie można było wciskać przycisków, ale nie wiem jak się będzie sprawdzał np. w Operze Mini, w innych programach w których przyciski mogą być małe. Nie masz z tym problemów? Że czasami nie trafiasz w to co chcesz?



EDIT: 19.09.2011, 13:46
Jurij, Twój post z tematu bartq92:


Dla mnie akurat nie. Biorąc pod uwagę takie dwa urządzenia przykładowo P800 z oporowym i Xperię X10 z pojemnościowym - o niebo lepiej korzysta mi się z P800 :) No ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia :) Jak coś potrzebuję szybko zrobić, to mogę palcem. Jak chcę coś dłużej porobić, to mam rysik. Nie wiem, może to dziwne w dzisiejszych czasach, ale smarowanie palcem po plastiku (na dłuższą metę, a w większości przypadków jest to jedyna opcja wprowadzania danych do nowych produktów Sony Ericsson i nie tylko) nie sprawia mi przyjemności :rolleyes:



Czyli jeśli np. miałbym wybór pomiędzy (podobno) świetnym wyświetlaczem oporowym w X1, a pojemnościowym w X10 MP wg ciebie korzysta się lepiej z oporowego? Pomijając fakt, że na X1 miałbym WM na pokładzie...
Ja się za bardzo nie chcę wypowiadać na temat użytkowania dwóch rodzajów wyświetlaczy, ponieważ miałem tylko Avilę z oporowych, a w nim chodziło to przeciętnie. Jest szansa, że Sony Ericsson/HTC poprawił jakoś działanie?

PS. Do Xperii X1 dodają rysik w zestawie? Jest na niego miejsce w obudowie?

Edited by marmal215, 19 September 2011 - 12:47.

  • 0

DENON DJ


#38 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 19 September 2011 - 13:23

Jest. To już od Ciebie zależy. Znajdź ten telefon u kogoś lub w jakimś komisie, pobaw się i sam oceń :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#39 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 19 September 2011 - 15:09

Czytałem ze to podobno jeden z najlepszych dotykow oporowych jakie sa. Pochodzę jutro po komisach i zobacze... Dzieki za rade :) PS. Mam nadzieje ze na kilka komisów beda cos mieli :P PS2. W jakich sieciach oferowany byl ten telefon?
  • 0

DENON DJ


#40 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 19 September 2011 - 15:45

W erze i Orange na pewno. W Orange był okres, że można było go nabyć po dosyć atrakcyjnej cenie. A co do Plusa to nie pamiętam.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic