Jump to content


Photo

Pomarańczowa dioda przy Xenonie. Co to oznacza?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 03 September 2013 - 22:06

Witam.
Dostałem od znajomego K800i,który nie chce się ładować. Telefon na pierwszy rzut oka nie wygląda źle,lecz po włożeniu baterii naładowanej w telefonie włącza się pomarańczowa dioda przy xenonie,która świeci się na okrągło. Próbowałem przeflashować ten telefon ale komputer widzi go jako uszkodzone urządzenie. Powiedzcie mi czy spotkaliście się z czymś takim? Jak postawić na nogi ten telefon? Proszę o pomoc
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 03 September 2013 - 22:16

To zależy czy był zalany, czy upadł, czy jest dobrze poskładany, czy ma części sprawne... Rozbierz, wyczyść, złóż i testuj :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 03 September 2013 - 22:21

Podłączasz dobrze telefon?? Wiesz fastport różnie reaguje przy źle podpiętym telefonie. Często wyskakakuje komunikat "Wykryto Uszkodzone Urządzenie" itp.
Swoją drogą nie spotkałem się z palącą czerwoną lampeczką przy uwalonym K800. Co najwyżej ta w dole sobie pomrugiwała.
Warto sprawdzić stan podzespołow czy nie są po kontakcie intensywnym z wodą itp. Telefon po wodowaniu nabiera własny tryb życia. Tak jak kolega wyżej pisze zrób.
  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 03 September 2013 - 22:30

Ale palenie się jakiejkolwiek diody bezpośrednio po włożeniu baterii to oznaka albo zwarcia (zalanie) lub uszkodzenia jakiegoś elementu ;) Z podłączaniem nie ma nic wspólnego.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 03 September 2013 - 22:36

Tak ale pisze

Próbowałem przeflashować ten telefon ale komputer widzi go jako uszkodzone urządzenie.


Sprawdzić Fastport wypadałoby profilaktycznie ;)
Pewnie kolejny telefon zamieniony w atrapę :(

Edited by slivka91, 03 September 2013 - 22:37.

  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#6 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 03 September 2013 - 23:50

Przed oddaniem tego telefonu (tak ja byłem jego poprzednim właścicielem) telefon działał znakomicie. Nieuniknione jest to,że mógł właściciel po mojej przygodzie z tym telefonem zrobić mu coś niekorzystnego jak to dzisiejsza młodzież. Rano rozłożę go na czynniki pierwsze,przeczyszczę odpowiednio i przeflashuje ale co do tej lampki to jestem w szoku,pierwszy raz się z czymś takim spotykam
  • 0

#7 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 04 September 2013 - 08:42

Z tego co pamiętam jak wgrałem soft od k770 lub w880 to też świeciła mi się ta dioda.
  • 0

#8 OFFLINE   bdn91

bdn91

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 9h 58m

Posted 10 November 2013 - 22:50

mialem zalanego k osiemset i tez swiecila ta dioda w po wlozeniu baterii. na plycie glownej byla rdza i grzybki
  • 0


0 user(s) are reading this topic