Jump to content


Photo

Xperia Mini Pro a sieć WiFi z hasłem


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 30 August 2013 - 20:02

Witam Was po długiej nieobecności na forum :) Niedawno wróciłem do telefonów spod znaku :se:. W domu używam routera WiFi do połączenia z komputerem i telefonem. Po próbie podłączenia Xperii MP do mojej zahasłowanej sieci, telefon wyświetla tylko komunikaty "pobieranie adresu IP" przez chwilę, nagle w ułamku sekundy pojawia się jakiś inny komunikat, po czym ponownie "pobieranie adresu IP". Proces potrafi trwać nawet kilkanaście minut, chyba że przerwę go wcześniej. Próbowałem dodawać sieć "ręcznie", również bez skutku. Problem nie występuje, kiedy usuwam hasło z ustawień sieci, wtedy łączy się bez problemu. Nie chcę jednak pozostawiać mojego WiFi bez hasła, bo inni lokatorzy bloku podpinają się pod moją sieć. Dodam, że na laptopie, i innym telefonie nie ma tego problemu.
  • 0

* Carmaster18 *


#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 30 August 2013 - 20:29

Może złe hasło wpisujesz? Jeśli dobre, to spróbuj przestawić typ zabezpieczeń w routerze na inny. Upewnij się też, czy wpisałeś adres mac telefonu do routera (jeśli używasz weryfikacji po mac).
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 30 August 2013 - 20:37

Hasło na pewno jest dobre. Z tym hasłem działa laptop i drugi telefon. Zabezpieczenia były już wszystkie możliwe do ustawienia tj. WEP, WPA(TKIP), WPA(AES). Nie próbowałem weryfikacji po MAC
  • 0

* Carmaster18 *


#4 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 31 August 2013 - 09:14

Słyszałem, że na ICS są takie problemy wgraj najnowszego GB(2.3.4, 4.0.2.A.0.62) być może nie będziesz mieć problemów z tym wifi.Ja mam niestety na odwrót na gb mam problem nieco inny (zrywanie )a na ICS nie mam wcale problemu ale ten system zwolnił i delikatnie mówiąc to irytuje.
  • 0

#5 OFFLINE   carmaster18

carmaster18

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 169 posts
    • Time Online: 4d 9h 42m

Posted 31 August 2013 - 19:38

U siebie mam 4.0.4 (4.1.B.0.587) i PC Companion informuje, że nie ma nowszej wersji
  • 0

* Carmaster18 *


#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 31 August 2013 - 19:58

Bo 4.0.4 i ta kompilacja co masz to najnowsza wersja systemu. GB jest starszy, musisz użyć Flashtoola lub S1Toola, żeby wgrać Gingerbread'a 2.3.4.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic