Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Czy jest możliwość zrootowania xperii L (kompilacja .2.17)?


  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 24 August 2013 - 22:19

Tak, jak w temacie. Z tym, że system nie ma końcówki 1.36 tylko 2.17, czyli najnowszy jaki wyszedł na ten telefon. Bo są sposoby ale tylko od wersji systemu 1.31 do 1.36. I w grę nie wchodzi odblokowanie bootloadera.

not found: Poprawiłem temat.

Edited by not found, 25 August 2013 - 07:52.

  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 25 August 2013 - 00:16

A probowales zrobić taki myk, jak w Xperiach z 2011 roku i w Xperii Z? W Z-ce na najnowszym firmware też się nie da rootować, bo załatali exploit, a stara sprawdzona metoda - wgranie kernela ze starszej wersji, zrootowanie, wgranie kernela z nowszej wersji działa :) A jak nie to, to downgrade do niższej kompilacji ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 25 August 2013 - 16:47

No dobra, a powiesz mi jak zrobić w tym telefonie downgrade ? Mam flashtool-a 0.9.11, sterowniki gg też mam tylko, że w wersji 3.. (nie pamiętam dokładnie). Plik ftf z kompilacją 1.36 i nie da się tego zrobić flashtoolem, bo nie jest kompatybilny z ta xperią. Każe mi naciskać przycisk wstecz przy podłączeniu, tylko szkoda, że tu przycisk wstecz jest na ekranie po włączeniu telefonu. A flashtool w tej wersji ma niby być kompatybilny z xperiami z 2013 roku..

Wgrałem system z kompilacją .1.36 flashtoolem w wersji 0.9.11. Wystarczyło przeczytać na innej stronie, że zamiast naciskać klawisza wstecz, którego Xperia L nie posiada, naciskać klawisz głośności (przyciszania dokładniej mówiąc).
Użyłem sterowników gordon gate w wersji 3.0.

Ale roota dalej nie da się zrobić.. Pomocy ! ! !
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 August 2013 - 01:17

W każdym telefonie z Androidem bez fizycznego przycisku wstecz podłącza się telefon z vol- ;) Spróbuj framaroota 1.6.0:

Please Login or Register to see this Hidden Content

a jak nie zadziała to 1.5.3. Jak też nie zadziała, to wgraj kompilację 15_0_A_1_31 i próbuj... Z tego co piszą wynika, że po tym zabiegu stracisz gwarancję, ale ta metoda działa na zablokowanym bootloaderze :) Jak Ci wyskoczy pytanie, czy zainstalować Super Usera, musisz kliknąć na tak, bo inaczej telefon się nie zrootuje.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 26 August 2013 - 12:00

Po którym zabiegu stracę gwarancję?
Próbowałem już. Znalazłem wszystko co trzeba i jak więc to co napisałeś już próbowałem robić. Root nie wchodzi i tyle..
Będę musiał poczekać..
  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 26 August 2013 - 18:26

Dante, jeśli czytałeś uważnie to co napisałem w pierwszym poście to powinieneś wiedzieć, że w grę nie wchodzi odblokowanie bootloadera z tego względu, że nie chce tracić gwarancji.

Poczekam, aż jakiś dobry programista coś wymyśli jak zrobić root na najnowszej kompilacji.

Podsumowując Nie da się na razie zrobić root-a na Xperii z kompilacją na końcu 2.17. Tak ? Żeby inni tez o tym wiedzieli.
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 August 2013 - 18:27

Ale ten telefon jest na liście obsługiwanych urządzeń, więc coś musisz robić źle. Próbowałeś na innych kompilacjach?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 26 August 2013 - 18:32

Próbowałem tylko na 1.36 bo tylko taki miałem. Nigdzie nie mogę znaleźć 1.31..
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 August 2013 - 21:27

Próbowałem tylko na 1.36 bo tylko taki miałem. Nigdzie nie mogę znaleźć 1.31..


Wgraj mu najnowsze firmware i potem spróbuj wgrać ten kernel: http://sony.yt/files...l-c2105-kernel/ z wersji 15_0_A_1_31 , zrootować i wgrać kernel z najnowszej kompilacji.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 27 August 2013 - 10:39

Ale to wszystko wiążę się z odblokwaniem bootloadera ?

Dante, a jak go mam z powrotem zablokować ? Bo myślałem, że na tych najnowszych telefonach nie da się go zablokować z powrotem..

Edited by krzysiek21nh, 27 August 2013 - 10:43.

  • 0
Posted Image

#11 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 27 August 2013 - 22:26

No dobra przeczytałem to. Jest tam napisane, że po tym zabiegu mogę stracić gwarancję, ale potem niby zablokować z powrotem bootloader. Dante wytłumacz mi jak to z tym jest, bo nie kumam tego. W szczególności gdy każe mi podać numer imei itp ( wygląda na to że przecież przy tym traci się klucze drm co wiąże się z utratą gwarancji nie odwracalnie). Jeśli coś pokręciłem to będę wdzięczny jak ktoś mi to wytłumaczy. Bo dałem sobie trochę za telefon i jest nowy i stracić gwarancji mi się nie opłaca(chyba jak każdemu). Będę wdzięczny za pomoc.

Zrozumiałem to mniej więcej tak, że robię backup w TA. Potem odblokowywuje bt poprzez ten imei, a potem jak chce go zablokować to robię restore w TA Tak ?
  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 27 August 2013 - 22:38

Tak. Odblokuj go sobie flashtoolem po zrobieniu backupu TA i po problemie :) O ile oczywiście masz w menu serwisowym Bootloader unlock allowed: yes. Jeśli masz telefon z Orange lub innej sieci, która zablokowała możliwość odblokowania bootloadera, to nie odblokujesz go wcale przez najbliższe 10-15 lat.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 28 August 2013 - 22:10

Dobra to dzięki za pomoc wszystkim, którzy mi pomagali ;) W najbliższym czasie się tym zajmę. Temat można zamknąć.
  • 0
Posted Image

#14 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 August 2013 - 22:39

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic