Jump to content


Photo

LT15i brak ładowania


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   pmarko11

pmarko11

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 5h

Posted 21 August 2013 - 16:51

Witam

Problem polega na tym, że telefon nie ładuje sie ani z kompa, ani z ładowarki i nie można go włączyć.
Kilka tygodni temu córka wieczorem podłączyła go do ładowarki na włączonym telefonie i wszystko było niby ok. ikona ładowania, migająca dioda. Rano idąc do szkoly odłączyła go, włozyła do torby. Po jakims czasie chciała zadzwonic, a tu lipa telefon nie chce sie włączyć.
Oddałem go do (komisu/servisu), i gosciu stwierdził, że walnięty jest niby kontroler ładowania. Twierdził ze go wymienił ale tel. dalej nie mozna naładować ładowarką i nie ma komunikacji z komputerem. Po 2 tyg. oddał mi telefon i stwierdził ze nie wie co jest, proponował (wymiane płyty gł.).

Moje ptytanie to szukać innego servisu czy jest jakaś inna metoda na ożywienie tel.

Pozdrawiam

Wejscie ładowania usb podobno było sprawdzane

Edited by pmarko11, 21 August 2013 - 16:52.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 21 August 2013 - 20:00

Z reguły najpierw sprawdza się software, dopiero potem hardware. Teraz ciężko będzie stwierdzić, czy facet czegoś bardziej nie popsuł przy próbach naprawy... Na Twoim miejscu znalazłbym naładowaną baterię i sprawdził, czy telefon w ogóle się identyfikuje programem s1tool: http://sony.yt/topic...sm7227-msm8255/ - to absolutna podstawa. Jeśli nie, to wtedy trzeba szukać przyczyny w hardware. Jeśli tak, zacznij od wgrania najnowszego firmware.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   bartq92

bartq92

    Squire of Sony Majesty

  • User
  • 1,812 posts
    • Time Online: 76d 13h 42m

Posted 21 August 2013 - 20:01

Pytanie, telefon teraz żyje? Sprawdź na innej baterii, podstaw nawet inną mniejszą, tylko tak żeby plus i minus zgadzały się z oryginałem.
Jeśli żyje, proponuje poszukać innego lepszego serwisu.

ikona ładowania, migająca dioda.


O ile wiem, dioda ma świecić ciągłym światłem, a nie migać. Zmienia jedynie kolor, gdy stan naładowania rośnie. Jeśli migała to już było coś nie tak.
  • 0

#4 OFFLINE   pmarko11

pmarko11

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 5h

Posted 22 August 2013 - 14:33

Witam
Dzieki za zainteresowanie moim problemem.

Z reguły najpierw sprawdza się software, dopiero potem hardware. Teraz ciężko będzie stwierdzić, czy facet czegoś bardziej nie popsuł przy próbach naprawy... Na Twoim miejscu znalazłbym naładowaną baterię i sprawdził, czy telefon w ogóle się identyfikuje programem s1tool: http://www.sonyerics...sm7227-msm8255/ - to absolutna podstawa. Jeśli nie, to wtedy trzeba szukać przyczyny w hardware. Jeśli tak, zacznij od wgrania najnowszego firmware.

Gość z serwisu cały czas uparcie twierdził ze nie mogą sie skomunikować z komputerem ( raz im sie niby udało, doszło do 50 % i urwała sie komunikacja).
Przysłano im nowy kabelek i jakis adapter, ale dalej nic.
Będe kombinował z nową baterią.


Pytanie, telefon teraz żyje? Sprawdź na innej baterii, podstaw nawet inną mniejszą, tylko tak żeby plus i minus zgadzały się z oryginałem.
Jeśli żyje, proponuje poszukać innego lepszego serwisu.

O ile wiem, dioda ma świecić ciągłym światłem, a nie migać. Zmienia jedynie kolor, gdy stan naładowania rośnie. Jeśli migała to już było coś nie tak.


Po rozmowie z córką okazało sie ze dioda świeciła ciągłym światłem

Pozdrawiam
Dam znać co i jak.

A tak z ciekawości to ile kosztuje nowa płyta główna?
  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 August 2013 - 14:51

Gość z serwisu cały czas uparcie twierdził ze nie mogą sie skomunikować z komputerem ( raz im sie niby udało, doszło do 50 % i urwała sie komunikacja).
Przysłano im nowy kabelek i jakis adapter, ale dalej nic.


Ale niektórzy potrafią lać wodę. Albo telefon się komunikuje, albo nie. Do komunikacji po usb wystarczy zwykły kabelek usb i naładowana bateria, a druga opcja to kabelek usb i testpoint (spinacz, drucik, kabel do testpointu etc.) i wtedy się podłącza telefon bez baterii.

Będe kombinował z nową baterią.


Nie musi być nowa, byle była naładowana i polaryzacja się zgadzała. Możesz spróbować nawet na naładowanej bst-33 tylko bieguny dobrze podłącz. I daj log z s1toola :)

A tak z ciekawości to ile kosztuje nowa płyta główna?


To zależy. W serwisie Sony zawołają na pewno sporo. A na aukcjach to zależy za ile wylicytujesz np. telefon z uszkodzonym lcd i sprawną płytą...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic