Jump to content


Photo

Pytanko do naprawy gniazda i podświetlenia


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 6m

Posted 05 August 2013 - 22:03

Witam,

Przymierzam się do wymiany lub naprawy gniazda słuchawkowego/ładowarki...Jeszcze nie wiem co jest grane bo całe się rusza ale w niektórych pozycjach działa, więc chyba uszkodzenie mogę wykluczyć i mam pytanie czy te gniazdo jest lutowane czy mocowane?

Drugą sprawą jest podświetlenie klawiszy numeycznych...właścicielowi spadł telefon, czy możliwe jest wypięcię się taśmy lub elementu odpowiedzialnego za te podświetlenie? Czy jest to taśma, gdzie dokładnie się ona znajduje bo nie mogę jej znaleźć w instrukcji serwisowej?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Edited by morfeusz747, 05 August 2013 - 22:03.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2013 - 22:12

Gniazdo jest lutowane, więc żeby je wymienić musisz posiadać stację lutowniczą hot air i umiejętności. Co do drugiej kwestii - rozbierz telefon, sprawdź czy wszystko jest dobrze wpięte i złóż. Jeśli nie, zacznij od wymiany płytki klawiatury.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 6m

Posted 05 November 2013 - 18:23

Witam ponownie.

Po naprawieniu gniazda teraz popsuła się kolejna rzecz w telefonie...mianowicie nie działają przyciski 4,7,* oraz # no i tak jak to było wcześniej nie działa podświetlenie klawiatury. Jak myślicie co może być przyczyną? Taśma czy płytka o której Jurij wspomniał?

Pozdrawiam

Edited by morfeusz747, 05 November 2013 - 18:24.

  • 0

#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 05 November 2013 - 18:56

Prawdopodobnie dolna płytka klawiatury. Jeśli taśma byłaby do wymiany, miałbyś problemy z obrazem na wyświetlaczu, gniazdem kart pamięci, klawiszami górnymi.
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 6m

Posted 05 November 2013 - 19:06

Rozebrałem telefon wyjąłem taśmę i wsadziłem raz jeszcze i klawiatura działa :D tzn działają wszystkie przyciski jednak podświetlenia nadal nie ma. Ale tego się chyba nie opłaca naprawiać...
  • 0

#6 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 05 November 2013 - 19:18

Heh, no to świetnie, że się udało bez większego kosztu :) Podświetlenie to może być płytka, jak wspomniał Jurij. Ale czy jest Ci ono tak potrzebne? ;)
WALKMAN?

Posted Image

#7 OFFLINE   morfeusz747

morfeusz747

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 4 posts
    • Time Online: 2h 6m

Posted 05 November 2013 - 21:20

Obędzie się bez niego, tylko czasem wieczorkiem jest to frustrujące.
Czy to jest ten element?

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#8 OFFLINE   bartolinio3

bartolinio3

    Banned

  • Banned
  • 1,180 posts

Posted 05 November 2013 - 22:42

Tak to jest to. Ale za 2,99 nie oczekuj, że będzie to działać prawidłowo. Lepiej polować na uszkodzony egzemplarz i wyjąc z niego oryginalną część ;) Chociaż na twoim miejscu, nic bym z tym nie robił.
Dołączona grafika


0 user(s) are reading this topic