Jump to content


Photo

[Rozwiązany] se naite j105i - problem z głośnikiem rozmów.


  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 30 July 2013 - 16:31

Jako że admini wiedzą lepiej, że temat już trzeci rozwiązany to piszę jeszcze raz.

pewnie wszyscy mnie tu już znają i wiedzą, że mam problem z głośnikiem rozmów.
czy jakiś patch to załatwi? chodzi o to, że podczas rozmowy ja i mój rozmówca słyszymy dziwny, irytujący dźwięk - nie potrafię go opisać, ale tak jakby jakiś tranzystor buczał. To nawet nie jest buczenie, a irytująca pszczoła na jednej wysokości i ciągle bzycząca :P.

chyba lepiej już tego nie opiszę.
Jest to dość głośne i szczególnie w budynkach gdzie jest trochę słabszy zasięg - czy to nie antena sprzęża z mikrofonem i głośnikiem?

to jednak nie wina sieci bo jak przekładam swoją kartę do starego samsunga to dźwięk jest czysty i wyraźny bez tej metalicznej pszczoły.
Sieć to play więc jeśli by to była wina sieci to byłoby to na starym telefonie też, a nic takiego nie ma.
dodam, że mam już najnowsze oprogramowanie NIEBRANDOWANE od SE i nic się jednak nie zmieniło więc to inna przyczyna.

jeśli to wina sprzętu to dam radę cokolwiek w tym tele wymienić?
  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 July 2013 - 16:38

Tak. Mikrofon w serwisie.Dla upewnienia się wejdź sobie w menu serwisowe *>*<<*<* (gdzie > to ruch padem w prawo a < w lewo) i uruchom testy serwisowe, a konkretnie test mikrofonu. I tak na marginesie - lepiej przystosuj się do zasady jeden temat - jeden problem ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 30 July 2013 - 17:04

Tak. Mikrofon w serwisie.Dla upewnienia się wejdź sobie w menu serwisowe *>*<<*<* (gdzie > to ruch padem w prawo a < w lewo) i uruchom testy serwisowe, a konkretnie test mikrofonu. I tak na marginesie - lepiej przystosuj się do zasady jeden temat - jeden problem ;)


ok ok mistrzu :) Tyś wódz nad wodze i znasz się to Ci powiem, że robiłem test mikrofonu i głośnika i wszystko idealnie słychać nie rozumiem już..
kurcze a zauważyłem, że cichnie jak obejmę rękę w miejscu anteny czyli w dole telefonu. Możliwe, że antena coś nawala?
  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 July 2013 - 18:16

Kto wie... A spróbuj wykonać rozmowę przez zestaw słuchawkowy i sprawdź czy wtedy też te dźwięki słychać :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 30 July 2013 - 18:50

Kto wie... A spróbuj wykonać rozmowę przez zestaw słuchawkowy i sprawdź czy wtedy też te dźwięki słychać :)

\

już się robi o wielki - jak coś się dowiem to napiszę także nie zamykaj swą władczą kłódką :P

edit.
no i podłączyłem zestaw. Dzwoniąc z drugiego telefonu na ten sony ericsson przy podłączeniu słuchawek do sony nie słyszałem nic ani w jednym ani w drugim telefonie. Dopiero po odłączeniu zabawa się zaczęła. dodatkowo jak obejmę całą dłonią dół telefonu to ustępuje to całkowicie.

przy zestawie nie ma tego wcale i nie muszę zasłaniać :/ kurczaczek uparty jestem ale nie podaruję.

Edited by kozdroman, 30 July 2013 - 18:58.

  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#6 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 July 2013 - 19:04

ale wazelina :P
rozkrecales telefon ? moze jest cos luzne albo brakuje gumki/uszczelki na mikrofonie, o ile ona jest w tym modelu ? ja bym zaczal od rezkrecenia fona na forum na pewno jest instrukcja serwisowa jak by co :)
  • 0

#7 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 30 July 2013 - 19:53

wiem bo już rozkręcałem go bez instrukcji i nic nie uszkodziłem :) no wazelina bo mi znowu temat zamkną i co :)
stawiam na jakies przebicie anteny do mikrofonu albo ogólnie na płycie głównej.. kurczaczek już pomysłów nie mam.
  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 July 2013 - 20:05

Skoro na zestawie słuchawkowym problemów nie ma, a na oryginalnym mikrofonie są - to już masz odpowiedź. Zanieś do serwisu, wymienią mikrofon i telefon będzie sprawny :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 30 July 2013 - 20:07

ja to widze tak :nie laczaca antena :) bzyczy jak lapie zasieg jak go obejmiesz/docisnies jest ok podobne mialem w ktoryms se w890 byl wylamany zatrzask od anteny do tego nie trzymajaca śrubka w korpusie
  • 0

#10 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 30 July 2013 - 20:37

ja to widze tak :nie laczaca antena :) bzyczy jak lapie zasieg jak go obejmiesz/docisnies jest ok podobne mialem w ktoryms se w890 byl wylamany zatrzask od anteny do tego nie trzymajaca śrubka w korpusie


tylko kurcze ciekawe czemu to ma przebicie na mikrofon - na słuchawkowym problemu nie ma, ale nie będę non stop latał z zestawem.

ok będę patrzył. no nie dociskam jakoś, ale obejmuje i wtedy też zasięg spada więc to na pewno antena. Jutro się tym zajmę bo córa dokazuje :D
odezwę się co ujrzałem.

Edited by kozdroman, 30 July 2013 - 20:39.

  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#11 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 31 July 2013 - 12:19

otóż rozebrałem dziada dzisiaj i nic tam niepokojącego nie widzę. Spojrzyjcie Wy? któro to jest antena bo nie wiem? Czy wymiana to lutowanie? nie widzę ta żadnych śrubek.

edit. ale jak tu wstawić zdjęcie?

Skoro na zestawie słuchawkowym problemów nie ma, a na oryginalnym mikrofonie są - to już masz odpowiedź. Zanieś do serwisu, wymienią mikrofon i telefon będzie sprawny :)


no ale jak mikrofon działał normalnie w trybie serwisowym i tego nie było słychać?

Edited by kozdroman, 31 July 2013 - 12:15.

  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 31 July 2013 - 13:43

Tu masz serwisówkę: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ . Moja rada - idź z tym do dobrego serwisu, bo sam nic nie zdziałasz.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 July 2013 - 13:50

http://sony.yt/topic...ling-na-wiosne/ tu sa fotki wprawdzie brak anteny
dajesz wiecej opcji/i np dodaj pliki :)
mikrofon jest lutowany i kosztuje grosze jak masz topnik najlepiej w zelu to powinienes dac rade nawet zwykla lutownica ale draz temat tej anteny/obudowy bo to cos dziwne jest ze w syrwisowym jest ok
  • 0

#14 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 31 July 2013 - 13:56

kurcze chyba nie dam rady :) zaniosę to do serwisu - droga taka naprawa jest w serwisie? :) opłaca się to zrobić jeśli wszystko inne w telefonie dobre?
  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#15 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 July 2013 - 14:03

zalezy od serwisu :) jak telefon ladny to moze i warto te 30pln wydac a z drugiej strony za 78 masz sprawny

Please Login or Register to see this Hidden Content


  • 0

#16 OFFLINE   kozdroman

kozdroman

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 29 posts
    • Time Online: 17h 36m

Posted 31 July 2013 - 14:11

albo rzucę go do kosza ostatecznie i będzie spokój.. nie opłaca mi się dawać 70 za telefon w podobnym stanie - co do tego to mam pewność, że nie był zalany, ani nic ale 30 zeta na tą przypadłość, ok 50 na baterię więc już 80 - temat można uznać za rozwiązany, a zdjęć nie będę wstawiał :)

wrócę sobie do mojego starego samsunga b2100 - nie ma on nic, ale za to działa wszystko idealnie mimo iż przeszedł ze mną dużo i ma tyle samo lat :)

a sony naite - no cóż, pora chyba dać mu umrzeć :D pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Edited by kozdroman, 31 July 2013 - 14:12.

  • 0
ło matko i córko ile zachodu z tym sony :P o la boga krzywa noga..

#17 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 31 July 2013 - 14:17

nie przesadzaj bateryjke ori kupisz za 10 15pln
  • 0

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 31 July 2013 - 14:45

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic