Jump to content


Photo

Jakie funkcjonalne aplikacje po zrootowaniu?


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 29 July 2013 - 17:11

Witam. Jestem ciekawy jakie Waszym zdaniem są funcjonalne oraz przydane alplikacje na SEX Pro po zroot'owaniu?
Mi osobiście zależy na tym aby telefon był jak najbardziej "przyjazny" dla właściciela.
I appki mogą być z każdej dziedziny jeżeli można to tak nazwać?

Pozdrawiam
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 29 July 2013 - 17:25

Seeder - do eliminacji lagów androida (jest za darmo na xda),

Aplikacja do pełnej obsługi usb otg (także na xda można ją znaleźć),

Total Commander - jako menadżer plików,

MX Player - aplikacja do oglądania filmów,

LG Camera - Aplikacja do aparatu,

Firefox / Opera do przeglądania internetu

I w sumie tyle z niezbędnych rzeczy :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 02 August 2013 - 13:07

A są programy dzięki którym można nagrywać rozmowy? Bardzo mi tego brakuje a w starszy modelach Nokii jak i SE była taka możliwość.
Oraz ten program USB otg do czego tak naprawdę służy, bo nie do końca rozumiem?

Edited by Kenzie, 02 August 2013 - 13:20.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 August 2013 - 13:36

Dyktafonów pełno jest w markecie, wystarczy poszukać. A USB otg rozszerza funkcje telefonu. Standardowo działają niektóre myszki i klawiatury, a po zainstalowaniu tej aplikacji możesz podłączać do telefonu (przez przejściówkę micro usb -> usb ) pendrive'y i używać ich jako przenośne wymienne nośniki danych :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 02 August 2013 - 13:51

Dziękuję za klarowne wyjaśnienie działania aplikacji. Jednak abym mógł sobie pozwolić na te wszystkie aplikacje trzeba zrootować telefon. Postępuję wg wskazówek z poradnika, ale telefon w dalszym ciągu chyba nie jest zrootowany. Po włączeniu seedera wyskakuje błąd, że telefon nie ma owego roota. W jaki inny sposób można to sprawdzić?
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 August 2013 - 14:12

Którego poradnika i jaką wersję systemu posiadasz? Bo metod rootowania jest kilka...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 02 August 2013 - 14:17

Korzystałem z http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ a wersja kompilacji to taka jaką mi poleciłeś z GB. 4.0.2.A.0.62


  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 August 2013 - 14:23

Dla tej kompilacji musisz użyć tej metody: http://sony.yt/topic...esorem-msm8260/ :)


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 02 August 2013 - 14:56

Ok. Postąpiłem wg wyżej wymienionego poradnika. Teraz moja brocha w tym aby pojąć to wszystko jeżeli chodzi o superusera itp bo jak narazie to dla mnie czarna magia :) z tym Seeredem też do końca nie wiem jak się obchodzić, ale z tego co widzę, nie ma tam dużo ustawień?
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 02 August 2013 - 15:22

Włączasz seedera, ustawiasz częstotliwość pracy i tyle. Aplikacja sobie działa w tle :) A co do superusera to już nie musisz nic robić. Aplikacje same sobie będą uzyskiwać uprawnienia superusera w razie potrzeby :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 03 August 2013 - 07:53

Greenify - hibernuje aplikacje w tle. Zyskujesz więcej ramu i dłużej trzyma bateria.
  • 0
Posted Image

#12 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 05 August 2013 - 16:15

zainstalowałem operę - bez porównania z przeglądarka systemowa:-)
mx player - super.
Jednak w dalszym ciągu nie wiem czy zrootowalem ten telefon czy nie bo ten program odpowiedzialny za to z tymi chińskimi znakami nie daje mi ostatecznej odpowiedzi:-)
Dlatego nie wiem czy ten seeder w ogóle działa i czy mam uprawnienia SU.
I z tego co wyczytałem to raczej program Greenify nie będzie współgrał z moja wersją GB.
Pozdrawiam
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2013 - 16:22

Masz zainstalowaną aplikację Super User? Jeśli tak, to masz roota. Seeder się uruchamia i daje się włączyć? Jeśli tak to masz roota. Total Commander umożliwia Ci usunięcie z folderu /system/app aplikacji Facebook.apk wyświetlając komunikat "Total Commander uzyskał uprawnienia Super User"? Jeśli tak, to masz roota :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 05 August 2013 - 20:21

SU jest zainstalowany. Seeder też ale wyskakuje komunikat. I najpewniej oznacza on, że telefon nie jest zrootowany. I za pośrednictwem TC nie mogę usunąć FB czyli roota nie ma. będę musiał jeszcze raz z ta aplikacja spróbować.
  • 0

#15 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 05 August 2013 - 20:56

A czy po rootowaniu zrestartowałeś telefon? Jeśli nie, to zrób to.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#16 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 06 August 2013 - 13:13

Z tego, co pamiętam to telefon sam się włączył ponownie. I działając owym programem nie wiem już w którym momencie aparat jest po roocie, a kiedy nie. Z polskich znaków rozpoznaje tylko cyfry:)

not found: Literówka ;)

Edited by not found, 07 August 2013 - 11:59.

  • 0

#17 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 06 August 2013 - 13:57

Po udanym roocie pokazuje się napis E-root. Jeśli Ci się nie podoba ten program, to wgraj kompilację z końcówką 042 i zrootuj go starą metodą: http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ .


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#18 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 06 August 2013 - 17:10

Ja nie mam pretensji do programu:) Po prostu ją coś muszę robić źle i tyle. Bo z kompilacji jestem zadowolony:)
  • 0


0 user(s) are reading this topic