Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Który wybrac W995,Aino czy W715


  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#1 OFFLINE   Piotr1234

Piotr1234

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 165 posts
    • Time Online: 8d 19h 34m

Posted 28 July 2013 - 13:02

Witam prosze was zebyscie doradzili mi który telefon kupic ? cena do 400zł musi miec wifi ekran moze byc dotykowy ale klawiatura zwykła tak jak w przypadku aino. w995 juz miałem ale rozwazam powrót:) głośny zeby był
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 July 2013 - 13:54

Zdecydowanie Aino - największy LCD z tej trójki, bardzo dobry aparat i co tu mówić - najmłodsza konstrukcja. Zależy co Ci się bardziej podoba :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Piotr1234

Piotr1234

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 165 posts
    • Time Online: 8d 19h 34m

Posted 28 July 2013 - 15:47

mi sie one wszystkie podobaja bo czytałem ze sa glosne ladne zdjecia robia ale kazdy telefon ma swoje wady i usterki ktore moga powstac podczas uzytkowania dlatego patrze tez na koszty napraw:) Aino ma troche 'dziwny wyglad" chodzi mi o to ze "długi" jest:d
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 July 2013 - 16:05

Bo ma 3" ekran panoramiczny. Wszystko się może zepsuć. Jak Ci zależy na "bezpieczeństwie" to kup sobie Xperię mini pro SK17 na gwarancji i też będziesz miał 3" ekran, fizyczną qwerty i jeszcze lepsze podzespoły :) Do 4 stówek spokojnie kupisz.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 28 July 2013 - 16:10

aino wcale nie jest taki glosne :) mialem raz aino i kilkanascie w715tek jakos mnie ksztalt w995 nie zachwycil, jakis taki oblizany ale to zecz gustu, w715 z wad to slaby aparat bez af. i taki troche plastikowy sie wydaje majac go w rece np z hazelem co do aina to zdecydowanie zgadzam sie z Jurijem z tym ze w aino jest ta sama bateria co w w715 i ze wzgledu na gabaryt bedzie krócej trzymac rewelka to opera bodajrze5.1 swietnie smiga na dotyku jedyna wada aino to jego dlugosc i nie ma na niego w sieci zbyt wiele motywow z flas menu
  • 0

#6 OFFLINE   Piotr1234

Piotr1234

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 165 posts
    • Time Online: 8d 19h 34m

Posted 28 July 2013 - 16:45

xperia odpada to pewne:D w 715 tez bo juz lepiej kupic w995 ale w995 juz miałem a wolalbym cos nowego no to moze ten aino a jaki jest zestaw do niego ?
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 July 2013 - 16:53

On był sprzedawany z taką fajną podstawką ładującą i MH100:

Posted Image

Czasem się trafiają pełne zestawy, ale z reguły ludzie sprzedają gołe telefony... W995 i U10i to ostatnie sensowne modele od Sony Ericssona, ciężko będzie znaleźć coś nowszego, nie będącego Xperią ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 28 July 2013 - 17:29

sa uzywki zkompletami np :

Please Login or Register to see this Hidden Content

nowe to zdecydowana wiekszosc wysylka z chin ... jak masz okazje to przymierz sie do tego telefonu bo nie jest on krotki zebys potem nie zalowal zakupu ze sliderow masz jeszcze c905, hazela choc wiekszosc go chyba nie poleci :) - mi osobiscie odpowiada
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 July 2013 - 18:07

Ale nudzisz, Bóg wie jak długi też nie jest. Jak się weźmie do ręki, to malizna wręcz. Jest raptem 7mm dłuższy od W995 i 1mm szerszy.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   Piotr1234

Piotr1234

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 165 posts
    • Time Online: 8d 19h 34m

Posted 28 July 2013 - 18:23

c905 jest strasznie gruby a hazela jak widze u mojego taty to mnie on od razu denerwuje:) Aino mi podoba i lubie slidery a jakbym chcial cos w nim pozmieniac to sa jakies modpacki??:)
  • 0

#11 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 28 July 2013 - 19:02

napewno cos jest ale jak pisalem nie ma na niego zbyt wielu motywow flash pewnie ze wzgledu na rozdzielczosc ale zawsze mozesz cos samemu pokombinowac i pamietaj dotyk dziala tylko przy multimediach
  • 0

#12 OFFLINE   Piotr1234

Piotr1234

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 165 posts
    • Time Online: 8d 19h 34m

Posted 28 July 2013 - 21:37

a w menu nie????
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 July 2013 - 23:14

Nie. To nie smartphone :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 29 July 2013 - 10:00

Za 400 zł kupowac stare modele se, dla mnie to wyrzucanie pieniedzy w błoto, ale...


Ja kup sk17i jezeli potrzebujesz fizycznej klawy, sam ten model mam. Masz o wiele wiecej modow i ciagle dochodza nowe.

Aino duzy ekran ale słaba rozdzielczosc i do tego brak mozliwosci uzywania dotyku, nie liczac multimedii. Wiec cały czas musisz na rozsunietej 2 metrowej desce.

W995 wcale nie taki super, niby wzmocnione szkło ekranu, ale rysuje sie jak kazde plastikowe. Dobry dzwiek i chyb najlepszy z tych co wymieniłes.



Oczywiscie to moje zdanie mozesz miec inne, ale za taka kwote wolałbym miec lepszej jakosci ekran i do tego wiekszy, nowszego walkmana (od 4.0 mozesz sobie dograc na prawie kazdym uzadzeniu) ixloud jezeli sluchasz muzyki na glosniku, do tego wiele innych playerow, o WIELE lepsze podzespoły i do tego o wiele nowsze. I możliwosc całej kwoty ktora wydasz, a tak co z tego ze masz a-gps jak nie masz navi, co z tego ze masz wi-fi jak zanim przewiniesz strone to idzie sie pociac, nagle chcesz sobie w cos pograc, ale brak systemu na to nie pozwala, a na xperiach z 2012 spokojnie odpalisz niezłe gry. Jezeli tak zalezy na muzyce sprawdz se lww. Do tego nie kupisz nowek prosto z salonu, tylko zlezane modele lub ew. odnowione.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#15 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 29 July 2013 - 12:47

Aino całkiem "rare" telefon, całkiem fajny, DB3350 90MB heap'u dotyk wprawdzie tylko na multimediach, ale słyszałem że można jeszcze dotykiem jakieś "animacje" flash obsłużyć. Niestety nie miałem tego telefonu nigdy w rękach (a szkoda), aczkolwiek nie zobaczysz drugiego takiego od SE/Sony z 3" ekranem i klawiaturą :3
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#16 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 29 July 2013 - 14:37

na nasz rynek nie ale na japonski owszem ale bez dotyku :)

Edited by faflak, 29 July 2013 - 14:37.

  • 0

#17 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 29 July 2013 - 15:23

To juz bym wolał motorole pro, mot fire lub galaxy pro ktore tez sa "rare" jest jeszcze kilka budowy bar i fizycznej qwerty. A te 0.2" wiecej w aino i do tego w mniejszej rozdzielczosci czyli wieksze pixele bym sobie darował. I z tego co pamietam to telefony 2011 czyli 512mb ram, ale to sprawdz.
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 July 2013 - 15:31

A te 0.2" wiecej w aino i do tego w mniejszej rozdzielczosci czyli wieksze pixele bym sobie darował.


Raczej 0,4" więcej ;) Aino ma ekran 3", a W995 2,6". Poza tym Aino ma rozdzielczość 240x432 pikseli a W995 240x320. Miałem Aino w rękach i żadnej pikselozy tam nie było, uwierz mi. A do filmów, zdjęć czy internetu im większy ekran, tym lepiej 8)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#19 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 29 July 2013 - 16:14

Raczej 0,4" więcej ;) Aino ma ekran 3", a W995 2,6". Poza tym Aino ma rozdzielczość 240x432 pikseli a W995 240x320. Miałem Aino w rękach i żadnej pikselozy tam nie było, uwierz mi. A do filmów, zdjęć czy internetu im większy ekran, tym lepiej 8)


0.2", ja nie odnosiłem sie do w995 tylko do tych ktore wymieniłem w zdaniu wczesniej. Co do filmow jak radził sobie z divixem lub trudniejszymi formatami? bo raczej sobie nie radził. I nternet d-padem przegladac to tez musi byc super, co z tego ze ma wiekszy o 0.2' ekran jak zanim sie przewinie to mozna sie zestarzec, nie mowie juz o tym ze brak flash playera nie wspominajac o jezykach scryptowych. Aparat hmm, wieksze zjecia, ale czy jakosciowo lepsze to nie wiem.

Powiedz sam czy kupowałbys aino czy w995 majac taka kwote, czy nie kupiłbys androida?
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#20 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 July 2013 - 16:19

Jeśli wymogiem nadrzędnym byłby brak systemu i klasyczna klawiatura, wybrałbym Aino. Jeśli opcja z systemem i qwerty to rozważałbym X1 albo mini pro SK17, na szczęście te rozterki mam już za sobą i kupiłem sex pro :) Ale jak rozumiem autor tematu musi się zmieścić w budżecie i nie zamierza nic dokładać, więc zostaje Aino :) Co do zdjęć, to Aino robi super fotki i nagrywa filmy VGA w dobrej jakości. A filmy przed wrzuceniem do telefonu można skompresować programem SUPER, lub oglądać je bezpośrednio z youtube przez wifi / hspa ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic