Jump to content


Photo

k800i nie uruchamia się


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   chrobotekR

chrobotekR

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 6h 58m

Posted 24 July 2013 - 11:21

Jako nowy na forum , Witam Wszystkich :)
Mam problem z k800i , telefon całą noc był włączony nad ranem na chwilę go wyłączyłem i już nie dało się na nowo włączyć.
Nie wiem co się stało telefon nie upadł ani nic. Jedyne co to że leżał niedaleko (ok 1.5m) otworzonego okna , ale chyba nie przez to ???
Fakt kilka razy mu wcześniej zdarzyło się upaść i jakieś niespodziewane resetu robić ale nic takiego bezpośrednio przed się nie stało . Jedyne co to tak dzień dwa wcześniej , guzik migawki , jak i joystick ( dla tej samej funkcji ) nie działały , wyjąłem baterię i ok .
W temacie jestem zielony ale wg http://www.sonyerics...? zainstalowałem Gordon's Gate flash i Setool2 lite v.1.11. i dalej:
2. Identyfikacja telefonu.
- wyjmij i włóż naładowaną do pełna baterię (lub wyłącz telefon),
bateria nie była w pełni naładowana i już jej nie naładuję , telefon nie wykrywa ładowarki, nie mam zapasowej baterii
- naciśnij przycisk Identify,
ok
- przytrzymaj klawisz c na telefonie i podłącz kabel USB.
ok .
czekam i program nic nie wykrywa. :( .
Gdzieś po drodze zrobiłem błąd? Ma ktoś jakieś pomysły ?
Będę wdzięczny za pomoc.

Edited by chrobotekR, 24 July 2013 - 12:15.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 July 2013 - 13:47

Po instalacji sterowników flash na nowszych systemach trzeba zrestartować komputer i dopiero potem działać. Jeśli po restarcie nadal nic - zamiast "c" podłącz trzymając razem klawisze "2i5" :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   chrobotekR

chrobotekR

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 6h 58m

Posted 24 July 2013 - 14:01

Dzięki za odpowiedz Jurij .
system to winXP , reset po zainstalowaniu sterowników był ( nawyk ;) ) ale C nie odpaliło , 2i5 zadziałało :) log :

Welcome to SEtool2 ( LITE edition ) v 1.11
supported DB2010/DB2012 CID49/50/51/52, DB2020 CID49/51/52
Loaded 51 flash descriptors

if you like LITE edition - please visit www.setool.net and buy FULL.

ChipID:9900,EMP protocol:0301
BOOTROM MODE DETECTED
Speed:921600
Flash ID check:897E
Flash props sent ok
OTP LOCKED:1 CID:51 PAF:1 IMEI:35908701286415 CERT:N/A
FLASH CID:52 COLOR:RED
Abort all operations.
no ack during gdfs_readvar !
Can't read SCRC unit
Elapsed:78 secs.

Any idea :D

Jeszcze dopisze info , System WInXP pro, nie instalowałem niczego wcześniej , mobil ma simlocka w Orange.
Rozumiem że warto by było utworzyć kopię zapasową GDFS ( wg poradnika ) tylko czy przy takim odczycie setoola da się i co potem . Można zarzucać linkami chętnie się douczę :)
Czy da radę wszystko tak zrobić aby nie stracić kontaków , smsów i innych rzeczy z telefonu ?

Edited by chrobotekR, 24 July 2013 - 14:26.

  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 July 2013 - 14:29

Obawiam się, że padł Ci gdfs i robienie backupu teraz nic już nie da. Mogę Ci naprawić ten telefon boxem zdalnie przez internet za 15 PLN, ale kontaktów już nie odzyskasz, bo były one zapisane w gdfs. Jeśli jesteś zainteresowany, odezwij się na gg: 1793684 lub czacie skype: gen.jurij :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Deleted User 1

Deleted User 1

    Banned

  • Banned
  • 167 posts

Posted 25 July 2013 - 18:18

Można spróbować też naprawić GDFS innym sposobem, ale nie będe linkował do for o tej samej tematyce, więc w skrócie:

1. Zrób backup swojego uszkodzonego GDFS.
2. W folderze z SEToolem utwórz plik o nazwie "readsecunits.txt", i wrzuć do niego to:
gdfsread:00020e5a
gdfsread:00020e48
gdfsread:00010851
gdfsread:00000006
gdfsread:0000000E
gdfsread:00000013
gdfsread:0000001C
gdfsread:00000018
gdfsread:000000AA
3. Zapisz zmiany w pliku txt, i wrzuć go w pole MISC FILES w SEToolu, po czym kliknij WRITE SCRIPT i podłącz tel z 2 i 5.
4. Wszystkie odczytane części zostaną zapisane w pliku z nr IMEI Twojego telefonu w nazwie w folderze z SEToolem, zmień sobie nazwe na secunitsbackup.txt.
5. Ściągnij czysty GDFS od K800, który umieściłem CI w załączniku, rozpakuj (powinien Ci wyjść plik *.bin) i wgraj go wrzucając plik do MISC FILES i klikając WRITE GDFS (Podłącz z 2 i 5, bo z C nie zatrybi na 100%) NIE WŁĄCZAJ TELEFONU!
6. A teraz wgraj plik secunitsbackup.txt. Wrzucasz do MISC FILES i klikasz WRITE SCRIPT.
7. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, telefon powinien się uruchomić jeśli nie, patrz punkt 8.
8. Telefon się nie uruchamia? Wgraj backup uwalonego GDFS i leć do serwisu, lub do Jurija. :)

Poradnik przekształcony, autor oryginału: niejaki użytkownik "rune".
Oczywiście nie odpowiadam za szkody wyrządzone przy użyciu tego poradnika. Robisz wszystko na własne ryzyko.
Ciesze się, jeśli mogłem pomóc.

Attached Files


Edited by Charlie, 25 July 2013 - 18:20.



0 user(s) are reading this topic