Jump to content


Photo

Sony przygotowuje zewnętrzny obiektyw dla smartfonów Xperia?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 22 July 2013 - 12:56

Krążą pogłoski, że Sony może planować wypuszczenie obiektywu, który będzie można zamocować do naszego smartfona.

SonyAlphaRumors donosi, że wszystko jest na dobrej drodze. Urządzenie będzie posiadać wbudowany czujnik obrazu, baterię i pamięć. Najwyraźniej będzie można używać go jako zwykłego aparatu albo jako obiektyw do smartfona wykorzystując magnetyczne mocowanie.

Urządzenie będzie mogło wysyłać zdjęcia przez NFC i WiFi bezpośrednio do smartfona. Specyfikacja według SonyAlphaRumors ma być taka jak w aparacie Sony DSC-RX100 II:

Czujnik Exmor R 20.2 MPX
Obiektyw f/1.8 Carl Zeiss

Planowany jest też drugi model z mniejszym czujnikiem i większym zoomem.

Urządzenie wydaje się być podobne do WVIL: Wireless Viewfinder Interchangeable Lens zaprezentowanego na CES 2011:

http://www.youtube.com/watch?v=tDIZImKrhg8

źródło: xperiablog.net


WALKMAN?

Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 25 July 2013 - 12:09

Tia... Niewielu pewnie pamięta, ale ja już to przerabiałem. Najpierw miałem T300 i MCA-25:

Posted Image

a potem dokupiłem MCA-30. Ja wiem, nowsza technologia, większa pamięć, lepszy obiektyw i matryca, szybsze metody przesyłu danych niż irda. Ale mimo wszystko na litość boską SONY - nie tędy droga! Naprawdę, gdybym chciał nosić takiego kloca w kieszeni, żeby zrobić zdjęcie - kupiłbym sobie lustrzankę. Noszenie dodatkowych akcesoriów nie jest ani fajne, ani wygodne, ani praktyczne i naprawdę nie o to chodzi w fotografii mobilnej. Czy tak ciężko wprowadzić do sprzedaży smartphone'a z wbudowanym Xenonem? Aparat w Satio był rewelacyjny, czemu nie powtórzyć tego sukcesu w nowszej konstrukcji? Naprawdę, nie rozumiem. Najpierw powrót baterii na kabelkach, potem powrót podczerwieni, potem powrót rysików, teraz doczepiane aparaty... Może niebawem zobaczymy następcę Ericssona R380 - z nowym, wspaniałym, innowacyjnym wyświetlaczem monochromatycznym? :rolleyes: :sarcasm: Oj, Sony, Sony...
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   Dabronik

Dabronik

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 233 posts
    • Time Online: 2d 20h 4m

Posted 25 July 2013 - 12:55

NA pewno znajdą się tacy co to kupią.
  • 0


0 user(s) are reading this topic