Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Jaki ROM do xperia pro mk16i


  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#21 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 28 July 2013 - 14:14

Witam wszystkich. Z racji, że jestem tutaj nowy to liczę na wyrozumiałość, ale po wcześniejszych postach mogę stwierdzić, że mogę na to liczyć i uda się rozwiązać mój problem. A mianowicie jak w temacie zależy mi na zmianie ROMu/oprogramowania/ wersji Androida? Mam dwa modele SEX Pro z Anglii, ale jest rzecz ktora bardzo przeszkadza w funkcjonowaniu telefonu. Co jakis czas nie wiem czy to system, ale telefon jakby.. Crashuje sie i jest pasek naprawiania oprogramowania? musialbym zrobic zdjecie kiedy dochodzi do tego procesu. Trwa to okolo 4-5 minut po czym aparat znow jest sprawny i można z niego w pełni korzystac, bez zadnych problemów. Nie wiem czy w tyk wypadku wgranie nowego Romu pomoże? Zaznaczam ze swego czasu zrobilem JB na iPodzie i w zeszlym roku udalo mi sie wgrac Custom Roma na mojego HTC z Windowsem Phone na pokladzie, takze teraz przychodzi czas na Androida. Zalezy mi na poinstuowaniu, a metoda prob i bledow chyba uda sie osiagnac cel;)
Numer mojej kompilacji to: 4.0.A.0.220
Coś jeszcze jest potrzebne abyscie byli w stanie jakos pomóc? Pozdrawiam
  • 0

#22 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 July 2013 - 14:33

Na początek wgraj najnowszego Gingerbread'a od Sony Ericssona 4.0.A.2.062 lub najnowszego ICS od Sony z końcówką 587 i sprawdź, czy telefon będzie działał stabilnie. Możesz to zrobic albo flashtoolem, albo s1toolem - poradniki w dziale z poradnikami dla Androida.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#23 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 28 July 2013 - 15:02

A będzie miało znaczenie czy wgram teraz GB albo ICS, aby później dalej działać?
  • 0

#24 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 July 2013 - 15:41

Przeczytaj ten temat od początku i zdecyduj który system będzie dla Ciebie lepszy. Potem go wgraj i sprawdź, czy telefon będzie działał stabilnie. Nie wiem co chcesz później działać...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#25 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 28 July 2013 - 15:48

Zależy mi głównie na jak najlepszej stabliności i funkcjonalności systemu. Nie mam wygórowanych oczekiwań. Będę musiał bawić się w rotowanie, bootloader itp?
  • 0

#26 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 July 2013 - 16:03

No to wgraj najnowszego gingerbread'a i telefon będzie działał świetnie :) Rootować możesz - pozwoli to usunąć zainstalowane śmieci z systemu i instalować fajne aplikacje wymagające roota. Odblokowanie bootloadera jest zbędne. Ale to tylko moje skromne zdanie :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#27 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 28 July 2013 - 16:27

Mam rozumieć, że wgranie GB i późniejsze zrootowanie telefonu to nie jest jakaś czarna magia i z moja wersja kompilacji mogę sobie z tym poradzić? I jakie korzyści daje zrootowanie? Z tego co wyczytałem to bardzo chwalisz sobie SEX Pro. Też chciałbym telefon doprowadzić do takiego stanu i korzystać w pełni z jego możliwości;)
Dziękuję za pomoc!
  • 0

#28 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 28 July 2013 - 16:34

Napisałem już - rootowanie daje Ci uprawnienia Super Usera lub jak wolisz - Administratora. Dzięki temu możesz usuwać wszystko z telefonu wraz z aplikacjami systemowymi i wgrywać aplikacje wymagające uprawnień administratora, np. seedera do eliminacji lagów, aplikacji odpowiadającej za poprawne działanie usb on the go i wielu innych przydatnych :) Zrobisz to bardzo łatwo przy pomocy programu E-Root, poradnik jest na forum :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#29 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 28 July 2013 - 16:48

Ok. Przepraszam jeżeli zdenerwowałem lub zaśmiecam forum. Nie na tym mi zależy:)
Te telefony mam od ponad pół roku, leżały i się kurzyły aż w końcu zaciekawił mnie Android.
Jeżeli chodzi o lagi to niestety jest to bolączka tych telefonów w moim przypadku dlatego jak wgram GB, którego polecasz i zrootoje system to chociaż trochę uda mi się zminimalizować ten problem.

  • 0

#30 OFFLINE   Kenzie

Kenzie

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 15 posts
    • Time Online: 10h 7m

Posted 29 July 2013 - 15:34

Ok. Udało mi się wgrac GB bez większych problemów. Czas teraz na root. Po tej czynności na jakie aplikacje zwrócić uwagę? Można je ściągnąć z poziomu Google Play?
PS. Sądziłem że zflashowanie telefonu to coś trudniejszego, a jak narazie w stosunku do iOS oraz WP7 poszło gładko:-)
  • 0

#31 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 29 July 2013 - 15:36

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic