Jump to content


Photo

Nagrzewająca oraz szybko się rozładowująca neo V


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 OFFLINE   siwiutki1986

siwiutki1986

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 53m

Posted 23 June 2013 - 15:22

Mam problem z moją używaną od miesiąca października Xperią Neo V :(
Telefon zaczął się nagrzewać i tracić procenty naładowania w błyskawicznym tempie.
Wszystko zaczęło się od podłączenia jakiś miesiąc temu telefonu pod PC i "wykrzyczeniu" przez PC Corporation o nowej wersji oprogramowania (4.0.2 bodajże). Pomyślałem sobie "No to się aktualizuj jeśli masz taka potrzebę". Wszystko poszło sprawnie i bez problemów, a po restarcie telefonu ujrzałem nowy widok menu itd. Pobawiłem się nim trochę i dostrzegłem problem z połączeniem z moją siecią wifi dostępną w domu.
Poszperałem trochę w google i wielu użytkowników również miało z tym problem. Niedługo myśląc wyszukałem (chyba na tym forum) post za pomocą którego można powrócić do poprzedniej wersji (prawdopodobnie 2.3.4) za pomocą programu flashtool. Zmiana przebiegła pomyślnie i korzystałem normalnie z telefonu do czasu aż któregoś weekendu byłem poza domem i wieczorem podczas grania i słuchania muzyki w czasie ładowania telefonu telefon się wyłączył i nie chciał włączyć. Mrugała tylko dioda 3 razy na czerwono. Zostawiłem telefon na noc podłączony do ładowarki a rano gdy wstałem telefon co jakiś czas mrugał raz diodą sygnalizując jak się dowiedziałem później w Internecie rozładowaną baterię do zera. Po sprawdzeniu miernikiem faktycznie było 0.00V. Podładowałem na ?krótko? inną ładowarką (Sony Ericsson CST-20) trochę ponad godzinę i telefon po włożeniu baterii ruszył. Teraz jako że nie miałem czasu na zabawę telefon musiałem zmienić, na poprzedni a ten odstawić wyciągając z niego baterię i powrócić do użytkowania swojego poprzedniego gdyż zacząłem pracę i nie mogłem sobie pozwolić na noszenie telefonu który trzyma do max 5 godzin niezależnie czy jest włączony czy nie. Podłączenie pod ładowarkę powoduje tylko podtrzymanie obecnych procentów.

Dzisiaj wykonałem taki jakby test baterii i o to wyniki:

16:13 - odłączenie ładowania baterii ?na krótko?, włączenie telefonu i podłączenie pod PC - 85% baterii
16:23 - odłączenie telefonu od PC - 85% baterii
16:33 - wyłączenie telefonu - 79% baterii
16:43 - włączenie telefonu i włączenie odtwarzacza muzyki - 76% baterii
16:53 - wyłączenie odtwarzacza muzyki, wyłączenie telefonu i wyciągnięcie baterii - 70% baterii
17:03 - wyciągnięcie karty SD, włożenie baterii i włączenie telefonu - 71% baterii
17:13 - sprawdzenie stanu baterii i włączenie go - 65%baterii
20:13 - włączenie telefonu - 25% baterii
20:38 ? telefon włączony na ?czuwaniu: - 15% baterii

Sprzęt który mam oraz dane telefonu przedstawiam poniżej
Ładowarka oraz kabel którego używałem to oryginalna ładowarka SE z logo GreenHeart z odłączanym kablem USB (nie mam jej przy sobie i niestety nie mogę podać modelu)
Bateria oryginalna BA700
Karta SD 4GB sformatowana i czysta (do powyższych testów)
Aktywna karta startowa Heyah z dostępem do sieci (brak kontaktów ? włożona do testów)

Wersja systemu Android: 2.3.4
Numer kompilacji: 4.02.A.042


Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem i jakby były potrzebne jakieś informacje to proszę pytać. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.
Andrzej
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 June 2013 - 16:23

Telefon upadł? Był zalany? Wskaźniki na baterii i na płycie głównej pod baterią są białe czy czerwone? Czyli jak rozumiem telefon w ogóle nie ładuje baterii ładowarką sieciową? Masz gwarancję producenta?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   siwiutki1986

siwiutki1986

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 2 posts
    • Time Online: 1h 53m

Posted 24 June 2013 - 06:44

Telefon upadł? Był zalany? Wskaźniki na baterii i na płycie głównej pod baterią są białe czy czerwone? Czyli jak rozumiem telefon w ogóle nie ładuje baterii ładowarką sieciową? Masz gwarancję producenta?

Witam,
Telefon nie upadł, ani nie był zalany. Wskaźnik na baterii jest koloru białego, a na płycie głównej niestety nie wiem gdzie szukac. Nic czeronego co mogłoby się rzucać w oczy po wyciągnięciu baterii z telefonu nie ma... Telefon po podłaczeniu do ładowarki sieciowej, bądź do komputera podtrzymuje jakby tylko napięcie/poziom naładowania baterii. Niestety gwarancji nie posiadam :(

EDIT: Telefon po podłaczeniu chwilę temu pod komputer zaczął ładować baterie i poziom wzrósł z 7 do 12%. Zostawie go tak podłaczonego i po powrocie z pracy zobacze postępy.

EDIT II: Po prawie 8 godzinach telefon jest naładowany (kablem USB) w 50%

Edited by siwiutki1986, 24 June 2013 - 14:43.

  • 0


0 user(s) are reading this topic