Jump to content


Photo

Android a połączenia video? (video call gsm)


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 22 June 2013 - 01:23

Mam takie nieśmiałe zapytanie :) czy Macie funkcje wideo połączeń(w Androidzie)? Chodzi mi o połączenia gsm takie jakie były na np. W995.
Ostatnio przeglądałem parametry Sony Z i ptaszkiem :) jest zaznaczone video call. Więc przewiduję połączenia przez np Skype tylko?
Rozumiem że połączenia takie przez gsm operatora powoli przechodzą do lamusa(choć wiele jeszcze modeli tak ma) więc postanowiłem szukać video połączeń na samsungu i sony Z. Brak.....

Ogólnie to korzystacie z jakiś fajnych apek do video rozmów? Ja pobrałem Tango ale na tą chwilę jeszcze nie przetestowałem.
  • 0
Od E przez SE do S

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2013 - 10:13

Android w ogóle nie obsługuje rozmów wideo więc po GSM nie będzie to raczej możliwe. Jedynie przez internet za pomocą Skype i Google Talk (teraz to się nazywa Google Hangouts).
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 22 June 2013 - 13:38

wideo rozmowy działają w sieciach 3G a nie GSM (2G) więc nie dziwo że nie będzie działać. chociaż android racja nie obsługuje już takich rozmów.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2013 - 13:59

Już? Android nigdy nie obsługiwał połączeń wideo w żadnej ze swoich wersji.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2013 - 14:41

Skoro twierdzisz, że obsługiwał połączenia video bez połączenia z internetem - podaj przykład takiego modelu.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2013 - 16:06

No to czytałem, ale nie uważasz iż jest to kretyńskie rozwiązanie? Do tej pory w historii GSM było tak, że od samego początku wszystkie aparaty obsługiwały rozmowy głosowe, od roku bodajże 1995 / 1996 wszystkie modele obsługiwały wiadomości SMS, potem wszystkie modele z kolorowym wyświetlaczem obsługiwały MMS'y a potem wszystkie modele z UMTS od roku 2003-2004 - rozmowy wideo. Jaki jest sens w tym, żeby tylko wybrane modele mogły odbierać takie rozmowy, mimo iż praktycznie wszystkie współczesne słuchawki ze średniej i wyższej półki obsługują UMTS / HSPA / LTE? Cała idea rozmów wideo polegała na tym, że mając zwykła kartę USIM w telefonii UMTS i stosowny aparat można wykonać połączenie wideo z własnego numeru jak zwykłą rozmowę tyle że z obrazem, bez użycia żadnych dodatkowych aplikacji czy połączenia z internetem. Postęp technologiczny sprawił, że teraz prawie każda komórka ma aparat do rozmów wideo i obsługuje sieci UMTS / HSPA / LTE. Tenże sam postęp technologiczny sprawił, że HSPA 900MHz w Plusie działa nawet we wioskach zabitych dechami na odludziu. Skoro na Androidzie (jak pokazuje przykład SGS czy SGS II ) da się przeprowadzić jak rozumiem rozmowy wideo bez użycia aplikacji trzecich i połączenia z internetem, to czemu tego nie ma w każdej słuchawce z androidem? Jak czytamy w change logu Androida, wraz z wersją 2.3 Gingerbread:

wprowadzono obsługę rozmów wideo przez przednią kamerkę


Więc czemu wykonując połączenie wideo z 9-letniego Sony Ericssona Z1010 na nową Xperię (obsługującą sieci UMTS i znajdującą się w zasięgu takiej sieci) nie mogę się połączyć, a na 8-letnią W900 owszem?
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 22 June 2013 - 16:10

Ponieważ producenci i ci którzy tworzyli Androida, wywnioskowali że niewielu osobom się to przyda już w tych czasach. Także wywalili tą opcję i możesz tylko do skype innego badziewia używać. Ja może z tych wideo rozmów z 2x skorzystałem.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2013 - 16:14

Ale Skype wymaga połączenia internetowego to raz, a dwa - wymaga u odbiorcy włączonej aplikacji. Poza tym odbiorca rozmowy musi mieć również wykupiony pakiet internetowy, bo transmisja danych go tak samo kosztuje, jeśli nie jest w zasięgu wi-fi / hot spota. W przypadku połączeń wideo tylko osoba dzwoniąca pokrywa koszty połączenia :) Więc różnica jest kolosalna.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 22 June 2013 - 17:02

Kto w dzisiejszych czasach używa wideo rozmów ?


Niewiele osób, bo w większości modeli ta opcja jest niedostępna.

Kto w dzisiejszych czasach nie korzysta z internetu w telefonie ? Resztę można dopisać sobie samemu ;)


Setki milionów ludzi na całym świecie. Poza tym, aby korzystać ze skype trzeba mieć:
  • konto skype,
  • zainstalowaną i włączoną aplikację,
  • wykupiony transfer danych,
  • namówić rozmówcę do założenia konta skype,
  • dopilnować aby miał zainstalowaną i włączoną aplikację skype,
  • zasięg wi/fi lub internet po kablu lub wykupiony transfer danych lub taryfę internetową.
Wystarczy, że nie dopełnisz np. ostatniego warunku, a po godzinnej pogawędce wideo rozmówca dostanie słony rachunek za 100 MB transmisji danych. W przypadku UMTS wystarczyłoby jedynie:
  • telefon umts w zasięgu umts u obu osób.
I dzwonisz z własnego numeru do każdego w kraju bez względu na to czy ma coś na koncie, jaki ma pakiet internetowy i tak dalej... Więc w którym miejscu Skype jest "lepszą" alternatywą?
  • 2
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 23 June 2013 - 15:51

Na c702 często korzystałem z tej opcji i wielu z moich znajomych także...

Żałuję że tej opcji brak w obecnych Xperiach bo Skype to naprawdę tragedia :/

not found: Ort. ;)

Edited by not found, 24 June 2013 - 14:24.

  • 0

#11 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 June 2013 - 16:12

Jak ty zawsze szukasz dziury w z całym :)


Ja nie szukam w niczym dziury, to Ty wytknąłeś mi mówienie nieprawdy. Przed zakupem Xperii pro w grudniu 2012 przekopałem cały internet i wszyscy mówili, że się nie da prowadzić zwykłych rozmów wideo poprzez sieć komórkową. A że Samsung potrafił dodać tę opcję do kilku swoich modeli świadczy jedynie o lenistwie programistów Sony.

Dobrze wiesz, że moja wypowiedź była kierowana do ludzi ze smartfonami


No dobrze, ale mnóstwo ludzi ze smartphone'ami chce nawiązać połączenie wideo z posiadaczami zwykłych słuchawek 3G i nie może. A takich telefonów sam Sony Ericsson wprowadził do sprzedaży setki milionów, począwszy od Z1010 w 2003/4 roku, poprzez całą DB2000, DB2020 (wybrane modele), DB3150, DB3200, DB3210, DB3350...

Zapomniałeś dodać, że musi mieć włączone 3g, być w zasięgu, oraz telefon który obsługuje wideo rozmowy.


Trudno w smartphonie z Androidem nie mieć włączonego trybu 3G, zwłaszcza że:
  • w trybie 3G telefon przeważnie dłużej działa niż w trybie GSM,
  • w trybie 3G (zwłaszcza HSPA 900 MHz) jest zasięg w praktycznie całym kraju, gdzie w wielu miejscach o zwykły zasięg GSM jest trudno.
Poza tym to i tak jest znacznie mniej warunków do spełnienia, niż w przypadku skypa:

  • konto skype,
  • zainstalowaną i włączoną aplikację,
  • wykupiony transfer danych,
  • namówić rozmówcę do założenia konta skype,
  • dopilnować aby miał zainstalowaną i włączoną aplikację skype,
  • zasięg wi/fi lub internet po kablu lub wykupiony transfer danych lub taryfę internetową.


Skoro do tej pory Sony nie wydało aktualizacji umożliwiającej rozmowy wideo, trudno się łudzić by kiedykolwiek to było możliwe... Wstyd i tyle.

Producenci widząc małe zainteresowanie tym że rozmowami, nie wprowadzali tego do swoich modeli, widząc (zapewne) przyszłość w nowych telefonach - Dostęp do internetu, rozwijanie się tej gałęzi infrastruktury...
Można by sobie zadać pytanie: Po co stosować stare rozwiązania, skoro i tak jest tym zainteresowana garstka ludzi ?


Skoro jest takie małe zainteresowanie, to czemu Samsung wprowadził taką opcję do swoich modeli i bije rekordy sprzedaży, a pozostali producenci nie wprowadzili i internet zalewany jest pytaniami jak można taką opcję włączyć?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#12 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 23 June 2013 - 16:19

Jurij jak ci tak zależy an tych wideo rozmowach to sobie kup samsunga, a nie wytykasz możliwie najwięcej błędów Sony i pobocznym producentów. chociaż przy twojej kolekcji staroci raczej nie ma problemu ;)

Trzeba by było znaleźć plik odpowiadający za wideo połączenia w szajsungach i spróbować to do sony dorzucić.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 June 2013 - 16:30

Mi nie brakuje rozmów wideo, bo mam kilkanaście innych telefonów obsługujących tę funkcję. Aczkolwiek jedynym działającym w HSPA 900 jest Xperia pro i dziw bierze, że tak prosta znana od dekady funkcja jest niedostępna. A Samsunga nie kupię.

Trzeba by było znaleźć plik odpowiadający za wideo połączenia w szajsungach i spróbować to do sony dorzucić.


Obawiam się, że gdyby to było takie proste, to na XDA już dawno by wymyślili fixa dla ważniejszych modeli 3G innych producentów :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 Guest_roger_*

Guest_roger_*
  • Guests

Posted 23 June 2013 - 17:28

@Jurij, co ty za farmazony tworzysz? 3G jest siecią rozwijającą sie i jakim cudem ma mieć zasięg lepszy od GSM?
Mapa zasięgu Orange.http://zasieg-orange.wp.pl/?ticaid=110d22
Jak widać GSM pokrywa praktycznie cały kraj gdzie 3G to tylko ciapki na mapie.

Mapa zasięgu plusa, znowu na korzyść GSM

Please Login or Register to see this Hidden Content



Więc pokaż mi szefie, gdzie 3G masz lepszy zasieg od GSM.

#15 OFFLINE   Erin

Erin

    Grand Master of Sony Mobile Knowledge

  • Junior Moderator
  • 477 posts
    • Time Online: 100d 6h 15m

Posted 23 June 2013 - 17:43

mapy operatora które mają naciągać klienta a stan faktyczny to 2 różne sprawy... testowane osobiście.


P.S. u mnie na wsi gdzie często brak nawet GSM - według map plusa działa LTE (testowane, nie działa!)

Edited by Erin, 23 June 2013 - 17:45.

  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 23 June 2013 - 18:16

mapy operatora które mają naciągać klienta a stan faktyczny to 2 różne sprawy... testowane osobiście.


Dokładnie :)

@Jurij, co ty za farmazony tworzysz? 3G jest siecią rozwijającą sie i jakim cudem ma mieć zasięg lepszy od GSM?


Testowałem wszystkich operatorów i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wszędzie tam gdzie potrzebuję sieci GSM nie mają zasięgu, HSPA 900MHz Plusa radzi sobie świetnie. Naturalnie tam gdzie inne sieci działają, HSPA 900 także działa, więc wybór jest chyba oczywisty :) Jak chcesz, mogę Ci dać screeny z dowolnej sieci... wybierz której... Z resztą sam zasięg to jedno, a możliwość wykonywania rozmów to drugie... Często bywa tak, że starsze telefony złapią 1-2 kreski zasięgu GSM, ale jak tylko weźmiesz telefon do ręki, zostajesz wylogowany z sieci. W przypadku HSPA 900 MHz nie ma takiego problemu :) Więc daruj sobie te "farmazony"... Koniec offtopicu :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#17 OFFLINE   giantx

giantx

    Autor najlepszego postu czerwca 2013

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 3d 12h 6m

Posted 24 June 2013 - 13:29

Wow. Panowie tu chodzi o prostą rzecz. Mam wypas tel dzwonie na wypas tel np do jakiejś lalki :) i chce ją widzieć a nie się zastanawiać czy ona ma tą apke do video czy nie.
Dante to ja proponuje zrezygnować z funkcji telefonu bo jest starszy niż wideo rozmowa :) :P lub odejść od forum pisanego na rzecz forum online video :)

Jurij może trzeba jakąś ankietę zrobić i wysłać do Sony Japan :) że żądamy przywrócenia video rozmów z pozycji tela. Odpowiednio motywując połechtać ich marketing aby widzieli monetę :) i po kolejnej aktualizacji znikały by obecnie stojące ich towary :)

Nie bądźmy jak użytkownicy niedokończonego jabłka , i co zrobi stwórca i się do tego modlimy..
  • 0
Od E przez SE do S

#18 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 24 June 2013 - 14:57

giantx, takich petycji do SE było już wiele. Odnośnie K850 (flagowiec 2007) żeby wydali pozbawiony błędów soft i telefonu dało się używać - bezskutecznie. Duża międzynarodowa petycja była o zaprzestaniu produkcji gniotów ODM i kontynuacji produkcji tzw. feature phones (jak C905 czy W995) - również bez skutku. Jedyna chyba petycja która odniosła skutek, to była odnośnie wydania Androida 2.3.3 Gingerbread dla X10. Z tego co czytałem to support Sony wielokrotnie otrzymywał prośby o dodanie funkcji rozmów wideo - jak widać bezskutecznie.

Przekopałem internet faktycznie w niektórych samsungach np. SGS II, SGS III, SGS IV jest taka opcja. Znalazłem instrukcję, jak na Samsungi z modyfikowanymi firmware wgrywać oryginalne aplikacje Samsunga, w tym aplikację Contacts, odpowiadającą za kontakty i telefon (w tym wideotelefon). Moje skromne tłumaczenie:

1. Pobieramy oryginalne aplikacje kontaktów z SGS III (Android 4.1.2 Jelly Bean): Attached File  SecContacts APP SGS III 4.1.2.rar   5.9MB   3 downloads

2. Używając Root Explorera kopiujemy obie aplikacje do folderu system/app.

3. Klikamy dłużej na aplikacje i nadajemy im uprawnienia rw-r--r-- (0644).

4. Restartujemy telefon i wchodzimy do recovery.

5. Czyścimy pamięć podręczną Cache oraz Dalvik Cache (zaawansowane => Dalvik Cache).

6. Restartujemy telefon i jeśli aplikacje się zainstalowały - testujemy czy rozmowy wideo działają.

Nie mam bladego pojęcia, czy to działa, to instrukcja dla Samsungów z modyfikowanymi firmware. Być może jeśli aplikacje się nawet zainstalują, to nie będą działać, bo wideo rozmowy są zaszyte gdzieś głębiej w systemie... Chcecie to testujcie :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic