Jump to content


Photo

Xperia mini pro u20i Wibruje i nic. Nie włącza się


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   rafalek

rafalek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 7h 17m

Posted 27 May 2013 - 20:41

Witam,
Wiem że było już wiele pytań na ten temat ale nie mogę sobie z tym poradzić. Mianowicie na początku było wszystko ok do czasu jak wyświetlacz w mojej xperii działał tylko na rozsuniętej klawiaturze. Później już wogole nie działał. Stwierdziłem że to wina taśmy od wyświetlacza którą również wymieniłem. Jednak nic to nie dało. Telefon podczas próby włączenia tylko zawibruje i na tym się kończy. Ogólnie zero reakcji.. Kroki jakie podjąłem to : wymiana taśmy od wyświetlacza, próba zresetowania, wgrywanie nowego softu, podmienienie baterii.. Jednak nic nie pomogło:( Może ktoś miał ten sam problem co ja i może się podzielić ze sposobem który jemu pomógł ??

Jurij: Przeniosłem do właściwego działu.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 27 May 2013 - 20:56

Na początek pokaż log z identyfikacji z s1toola: http://sony.yt/topic...sm7227-msm8255/ :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   rafalek

rafalek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 7h 17m

Posted 28 May 2013 - 17:02

Witam ponownie :) oto log z identyfikacji :

Welcome to S1 tool.
That is small and crippled subset of SETOOL2 service tool.

TO CONNECT NEXT PHONES
X10 Xperia,E10 Mini,E15 Xperia X8,U20 Mini Pro
LT15 Xperia ARC,MT15 Xperia NEO,R800 Xperia PLAY
PRESS AND HOLD "BACK" BUTTON...

ST18 Xperia RAY,ST15 Xperia Mini,SK17 Xperia Mini Pro
PRESS AND HOLD "Volume Down" BUTTON...

PLEASE ATTACH TURNED OFF PHONE NOW

RUNNING S1_EROM VER "R8A029"
SOFTWARE AID: 0001
LOADER AID: 0001
FLASH ID: "0020/00BC"
LOADER VERSION: "R4A045"

MODEL (from GDFS): U20i
SOFTWARE VERSION: 1235-3408_2.0.2.A.0.24
CUSTOM VERSION: 1238-7168_R5B
FILESYSTEM VERSION: WORLD-1-8_2.1.1.C.0.0
SERIAL NO: CB511MP5NG

SEMC SIMLOCK CERTIFICATE
Elapsed:10 secs.

Dodam tylko że Soft instalowałem i za każdym razem ukończono instalacje pomyślnie. Jednak niestety nic to nie zmieniło i dalej prócz wibracji i czarnego ekranu nie ma nic:(

Dziwne. Teraz to już w ogóle nie wibruje podczas próby włączenia tylko miga 3 razy w prawym rogu niebieska dioda. Co to może być ?? Baterie wyciągałem lecz dalej to samo się dzieje. Proszę o pomoc

Zauważyłem również że p podłączeniu ładowarki dioda niebieska mruga tak cały czas co 3 sekundy
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 28 May 2013 - 17:41

Na bank coś z hardware. Rozbierz go, złóż poprawnie z instrukcją serwisową, załóż nową oryginalną taśmę lcd. Jak sobie nie radzisz, oddaj do serwisu. Log jest w porządku.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   rafalek

rafalek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 7h 17m

Posted 28 May 2013 - 17:47

Taśmę już wymieniałem co nic nie zmieniło również.. Składałem też go od nowa i jestem pewien że o niczym przy podłączaniu nie zapomniałem.. więc nie mam pojęcia co to:( teraz jeszcze kompletnie nie reaguje ani nie wykrywa go już w komputerze odkąd ta niebieska dioda zaczęła mrugać...
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 28 May 2013 - 17:50

Może klawisz menu się zacina i telefon wchodzi Ci od razu w tryb fastboot?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   rafalek

rafalek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 7h 17m

Posted 28 May 2013 - 17:52

NIe właśnie też nic takiego... teraz w żaden tryb nie mogę go podłączyć bo zero reakcji prócz mrugającej niebieskiej diody
  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 28 May 2013 - 18:18

A odczep taśmę, górę, do samej płyty głównej podłącz baterię i sprawdź czy się zidentyfikuje... Jeśli tak, to na bank masz uszkodzoną taśmę / coś źle podłączyłeś.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   rafalek

rafalek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 7h 17m

Posted 28 May 2013 - 18:35

Wtedy jak odłączę taśmę to nie identyfikuje go bo nie mogę go wprowadzić w tryb flash bo po odłączeniu taśmy również klawisze nie działają które służą do wprowadzenia go w ten tryb.
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 28 May 2013 - 19:53

No to musiałeś taśmę uszkodzić podczas montażu. Zanieś do serwisu to go sprawdzą, złożą i naprawią :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   rafalek

rafalek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 7h 17m

Posted 28 May 2013 - 19:59

Nie nie zrozumieliśmy się :) po prostu jak odłączę taśmę od płytki ( to największe złącze) to wiadomo że te przyciski nie działają z przodu a wtedy nie mam możliwości go sprawdzić bo nie włączę go w tryb flash bez tych przycisków panela przedniego przecież..
  • 0

#12 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 28 May 2013 - 20:54

To że te z przodu nie działają to wiem, ale z boku masz jeszcze vol- który spełnia tę samą rolę co przycisk wstecz. Nie rozbierałem U20i więc nie wiem jak to tam dokładnie w środku wygląda, dlatego na odległość ciężko jest cokolwiek powiedzieć. Jak sobie nie potrafisz poradzić to zanieś do serwisu i Ci naprawią.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#13 OFFLINE   rafalek

rafalek

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 7h 17m

Posted 29 May 2013 - 07:29

Problem rozwiązany z niebieską diodą i brakiem możliwości podłączenia do komputera..Okazała się kompletnie rozładowana do zera bateria. Naładowałem i jest ok. Jednak problem z włączeniem telefonu dalej pozostał. Raz zawibruje przy próbie włączenia i koniec..
  • 0


0 user(s) are reading this topic