Jump to content


Photo

[Rozwiązany] hazel problem z debrandingiem orange


  • This topic is locked This topic is locked
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   piotrasta

piotrasta

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 14h 13m

Posted 06 May 2013 - 11:00

Witajcie
Mam problem z usunięciem syfu operatora mianowicie próbowałem z Omnibusem i Artykuł CDA: 1237-3055 Wersja CDA: R3A. Próbowałem oboma sposobami eprom i rom i niestety nie wykrywa telefonu (wyświetla się ciągle informacja 4 kroków odłącz telefon, upewnij się że jest w 50% naładowana, wyjmij baterię odczekaj 5 sekund, włóż baterię i przytrzymaj c lub w 2 wrsji 2i5) i próbowałem trzymać c/2i5 5 sek przed podłączeniem do przewodu i tylko klikałem i trzymałem chyba z 2 minuty (w między czasie podłączyłem przewód). Resetowałem komputer, czyściłem go cclinerem, próbowałem również farem z SEFP lecz nie mam pojęcia co wybrać wPosted Image .
Mam win 7 64-bit ze wszystkimi aktualizacjami. Omnibusa mam najnowszego z serweram łączy sie bez problemu. Sony pc compation wyłączony. Telefon bez sim i karty pamięci
  • 0

#2 OFFLINE   faflak

faflak

    Moderator

  • Moderator
  • 1,031 posts
    • Time Online: 81d 22h 13m

Posted 06 May 2013 - 12:52

czyzby Omnius zmienił nazwe ? :blink: poszukaj omniusa w forumowym downloadzie sterowniki zainstalowane ? jak pamietam to wystarczylo wpakowac czyste cda odpalic fona i zrobic reset ustawien .Zreszta ja zawsze uzywale omniusa i softu z downloadu i bylo ok poszukaj na forum tutka na temat debrandingu fara tez masz jakiegos innego poszukaj z obsluga cid81 jak dobrze pamietam

Edited by faflak, 06 May 2013 - 12:52.

  • 1

#3 OFFLINE   timmi

timmi

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 871 posts
    • Time Online: 59d 5h 20m

Posted 06 May 2013 - 13:57

Do a2 potrzebna jest wtyczka sefp2 a tu widzę ,że jest sefp1,ściągnij fara Attached File  FAR_with_SEFP2_cxcPatcher_CID36-81.rar   20.32MB   260 downloads . Ściągnij czyste (generic) cda zanim wrzucisz wypakuj je zmień nazwę w pliku z customize.xml na customize_upgrade.xml potem ten pliczek do folderu tpa/preset/custom farem.Odłączsz fona i odpalasz go czekasz aż się załaduję jak już to zrobi to go wyłączasz. Ściągnij SEUS i dalej postępujesz jak tam każą.
Możesz też wgrać czystego softa omniusem. A masz sprawny kabel usb,czysty fast-port i na pewno zainstalowane sterowniki ?


  • 1

#4 OFFLINE   piotrasta

piotrasta

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 14h 13m

Posted 07 May 2013 - 18:11

czyzby Omnius zmienił nazwe ?

nie wiedziałem jak odmienić
telefon nie chce się zflashować. sterowniki są zainstalowane przewód sprawny (kopiuje pliki, wyszukuje komputer telefon lecz dziwne coś bo jak wcześniej podpinałem wyłączony telefon pod kompa wykrywał się a na ekranie pojawiało się że jest ładowanie czy coś w tym stylu. Teraz telefon się nie wykrywa a jak jest podłączony pod kompa i go włącze to nie pojawia się ani ładowanie (jest ustawione by siłe ładował przez usb) ani ikonka że jest podłączony pod usb, dopiero po odłączeniu i ponownym podłączeniu telefon się ładuje i wyświetla że jest podłączony pod usb :(.


edit:
A naszło mnie coś fast port jest w hazelu wkładany czy lutowany (na liście na forum nie widzę hazela/j20) nie miałem okazji rozkręcać telefonu (wszystko robili na gwarancj i w serwisie i czy czegoś nie zepsuli?)

Edited by piotrasta, 07 May 2013 - 18:22.

  • 0

#5 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 08 May 2013 - 08:34

Naładuj baterię chociaż do połowy nie na kompie tylko ładowarką. Wcześnie zostaw wyłączony chociaż na parę godzin. Brak ładowania może być spowodowany kompletnym rozładowanie baterii i musi się trochę ładować i nie będzie żadnej reakcji o chociażby minimalnym naładowaniu(musi prądu trochę łapnąć) Na pewno masz konto aktywne na Omniusie? np. na WP nie można go założyć.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#6 OFFLINE   piotrasta

piotrasta

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 14h 13m

Posted 08 May 2013 - 22:03

konto na bank aktywowałem (poczt gmail) telefon miał jakieś 70% baterii. W sumie spróbuje go naładować do fulla i zostawię go do wieczora bez baterii i wtedy sprubuję

no i nie działa. Telefon bez baterii leżał dobre 6h bateria 100% ale się nie poddam jutro spróbuje na 2 kompie włączyć i pobawić się oraz jak nie wyjdzie to postaram się przewód (może jednak coś nie do końca jest dobrze z nim) załatwić na piątek.
  • 0

#7 OFFLINE   piotrasta

piotrasta

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 17 posts
    • Time Online: 14h 13m

Posted 11 May 2013 - 18:25

dobra znalazłem z czym problem sterowniki do usb nie ściągamy skądkolwiek lecz mamy go w ścierzka_do_omniusa/omnius for SE/drivers/ USB Flash vwersja. Po zainstalowaniu omnius zaczął wykrywać telefon. nie musiałem go flashować wystarczyło wgrywanie danych cda. Ładnie podłączyłem go zaktualizowałem go i działa wszystko jak należy (szkoda że dopiero po gwarancji zacząłem szukać jak się tego syfu pozbyć :)) dzięki temat można zamknąć

dobrze nie zamykać mam problem z far2 nie chce mi dać dostępu do plików muszę w telefonie zmienić certyfikat na brown lub supercid tylko jak flashować go plikami które były podawane w temacie?

edit już znalazłem nie da się
(do administracji nie myśleliście o rozszerzeniu/wtyczce/ czy co to jest do forum łączącej automatycznie 2 posty napisane przez jednego użytkownika?)

Edited by piotrasta, 11 May 2013 - 18:50.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 12 May 2013 - 00:25

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic