Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Jak działa wgrywanie patchy? Instalacja nowego systemu...


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   mangomel

mangomel

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 10h 33m

Posted 02 May 2013 - 09:43

Witam,

chciałbym zapytać w jaki sposób działa wgrywanie patchy, tzn. czy one są integrowane (czy raczej zastępują daną część kodu oryginalnego) z jakimś konkretnym plikiem systemowym? Czy jest dostęp do tych plików, które podlegają patchowaniu np. skopiować je na komputer?

Idąc dalej tą drogą: Czy da się zrobić kopię całego softu (np. już zmodyfikowanego) tak, żeby mieć ją na komputerze i ewentualnie wgrać od nowa całość samemu? Dlaczego o to pytam: do niedawna miałem W890 i niestety stopniowo po pewnym czasie telefon zaczynał coraz wolniej chodzić, chociaż nic w nim nie robiłem poza zwykłym korzystaniem. Po wgraniu nowego softa przez SEUS wszystko wróciło do normy. Ale za parę lat usługa SEUS może przestać działać, skoro to są już podstarzałe telefony, a poza tym wolę mieć kopię już dostosowanego softa niż od nowa się z tym bawić, szczególnie że za rok mogę zapomnieć co i jak się robiło.
  • 0

#2 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 02 May 2013 - 12:26

Jeśli chodzi o W995 (platforma A2) to patchujesz głównie plik phone_app.cxc. Polega to na modyfikacji wartości w kodzie albo dodaniu nowego kodu. Jak zauważyłeś możesz wyciągnąć sobie ten plik z telefonu i zrobić kopię.
Co do wgrywania softu to przecież zamiast SEUSa możesz użyć A2 Uploadera :)
WALKMAN?

Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 May 2013 - 14:15

A jeśli masz cid 81 - wgrasz firmware za darmo Omniusem. Co do patchowania, to not found zapomniał napisać, że trzeba mieć certyfikat brown. Jeśli masz cid 53 to nie ma problemu, np. ja mogę Ci zmienić certyfikat przez internet. Jeśli masz cid 81, to możesz zapomnieć o patchowaniu na stałe i zostaje tylko zabawa w javie z jjpatcherem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   mangomel

mangomel

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 10 posts
    • Time Online: 10h 33m

Posted 06 May 2013 - 19:35

Dzięki za wyjaśnienie. To miło, że tak chętnie pomagacie. W najbliższych dniach będę chciał zmienić certyfikat na brown, więc Jurij odezwę się do Ciebie. Pozdrawiam. Pewnie będę miał też parę pytań konkretnie juz do wgrywania itd. ale wszystko pomalutku. Jeszcze raz dzięki.
  • 0

#5 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 06 May 2013 - 21:06

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
WALKMAN?

Posted Image


0 user(s) are reading this topic