Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Przenoszenie aplikacji z "data" do "system"


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 28 April 2013 - 11:26

Witam. Wyczytałem gdzieś na jakimś forum, nie pamiętam już gdzie, że żeby mieć troszkę więcej pamięci wewnętrznej do użycia instalacji aplikacji to można przenieść aplikacje z folderu data do folderu system, ale gdy to robię i potem chcę włączyć aplikacje wyskakuję mi, że aplikacji nie ma. Teraz następuje moje pytanie. O co z tym chodzi ? Wie ktoś jak to zrobić żeby było poprawnie ? Czy to tylko taka ściema ?

Mam nadzieję, że zrozumieliście mnie o co mi chodzi ;)
  • 0
Posted Image

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 April 2013 - 12:54

Chodzi Ci o powiększenie pamięci wewnętrznej o 40 MB?


  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 28 April 2013 - 22:01

Patrz:
Wchodzę do folderu DATA / APP , gdzie znajdują się aplikacje, które zainstalowałem.
Chcę je przenieść do folderu SYSTEM / APP gdzie są aplikacje, które nie odpowiadają za pamięć wewnętrzną telefonu, którą mamy do użytku.
Więc reasumując, przenosząc aplikacje z DATA / APP do folderu SYSTEM / APP powienienem zyskać na pamięci wewnętrznej.
I gdy przeniosę np. Youtube z jednego folderu do drugiego to, gdy chcę włączyć tą aplikację, jest napisane iż " Nie znaleziono aplikacji " , a co najciekawsze, gdy przeniosę tą aplikację z powrotem to działa bez problemu.

Nie wiem czy ktoś źle może to wytłumaczył i takie są właśnie skutki jak teraz albo to po prostu ściema.

Odnośnie Jurij co napisałeś jest to fajny sposób i skorzystam z tego na dniach, ale nie o to mo chodziło.

Edited by krzysiek21nh, 28 April 2013 - 22:02.

  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 28 April 2013 - 23:25

Hmm, a nie prościej kupić sobie 8 / 16 / 32 / 64 GB kartę pamięci i przenosić aplikacje na microSD? Efekt ten sam, a aplikacje działają w 100%, zwalniając pamięć telefonu :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 29 April 2013 - 22:50

Mam 16 GB. Po prostu chciałbym trochę zwolnić pamięci wewnętrznej.

not found: Literówka.

Edited by not found, 30 April 2013 - 06:35.

  • 0
Posted Image

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 30 April 2013 - 01:28

No to co za problem... Z poziomu telefonu lub przez aplikację app2sd przenosisz je na kartę pamięci i pamięć telefonu może odetchnąć z ulgą :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 30 April 2013 - 22:12

Taki problem, że nie których aplikacji nie da się przenieść. Tak to bym w ogóle tematu nie zaczynał.;)
  • 0
Posted Image

#8 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 01 May 2013 - 13:27

Jeżeli się nie da, to widocznie muszą być w pamięci telefonu, bo inaczej mogą nie działać poprawnie :)
  • 0
Posted Image

#9 OFFLINE   krzysiek21nh

krzysiek21nh

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 342 posts
    • Time Online: 6d 21h 46m

Posted 04 May 2013 - 10:22

Nie ważne już, po prostu chciałem się dowiedzieć czy się tak da. Zamykam temat.
  • 0
Posted Image


0 user(s) are reading this topic