Jump to content


Photo

Problem z dźwiękiem


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 16 April 2013 - 20:19

Witam. Mam problem dotyczący dźwięków w tym telefonie.
Telefon ogólnie działa,posiada dźwięk samego dzwonka lecz gdy usiłuję odtworzyć dźwięk w ustawieniach przy wybieraniu dźwięku wiadomości dźwięku nie ma sytuacja jest ta sama w przypadku odpalania dźwięków w odtwarzaczu. Gdy ktoś dzwoni jest dźwięk. Telefon zachowuję się tak jakby miał włączony profil Przenośny z HF. Od czasu do czasu się ta ikonka pojawi u góry i gdy usiłuję wyłączyć ten profil i zmienić na podstawowy to ikonka znika ale telefon zachowuje się tak jak na Przenośny z HF. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak ten problem zlikwidować by ten klasyk mógł działać jak należy? Proszę o fachową radę
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 16 April 2013 - 20:26

A w testach serwisowych głośnik rozmów i tylni działają? Trzeba by przeczyścić data port, może tam jest jakieś zwarcie. Telefon był zalany czy nie? Masz kabel serwisowy lub podstawkę DSS-25, żeby wgrać najnowsze firmware i wykluczyć kwestię oprogramowania?
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 17 April 2013 - 08:21

Tam jest jeden głośnik z tunelem,który robi za drugi głośnik. Tak działają dźwięki w testach normalnie. Czyściłem data port i problem wciąż widnieje. Dochodzę do wniosku,że jest zwarcie na płycie głównej ale gdzie tego nie mam pojęcia. Może jakiś schemacik układu odpowiadający właśnie za data port?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 April 2013 - 12:12

Masz tutaj serwisówkę: http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ - rozbierz go, sprawdź czy nie ma śladów korozji na płycie, czy styki przy złączu systemowym nie są brudne. Jak jest korozja to wykąp płytę w spirytusie i użyj np. szczoteczki do zębów do usunięcia osadu. Potem wysusz, złóż i testuj...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   grzesiek930307

grzesiek930307

    Thirst for Knowledge Member of Sony.yt Community

  • User
  • 69 posts
    • Time Online: 2d 5h 1m

Posted 17 April 2013 - 12:59

Też tak zrobię. wczoraj tylko go przemyłem to chłopak mi przez pół dnia się nie chciał włączyć wisiał na białym ekranie. wieczorem się odpalił i tak jak opisałem na wierchu tak się zachowywoł

Więc tak... Zaliczył kąpiel,dokładne szorowanie kilkukrotne,dokładne suszenie i niestety nic nie pomogło. Dodaję zdjęcie tak dla zasady by uwiecznić ten błąd

Attached Files


Edited by grzesiek930307, 17 April 2013 - 20:24.

  • 0


0 user(s) are reading this topic