Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Arc S jak sprawdzić BL i root


  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   sonnny

sonnny

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 50m

Posted 01 April 2013 - 00:18

Witam, posiadam Arc S i ostatnio wgrałem sobie znów stary 2.3.4 bo na ICS trochę telefon mulił. Następnie postępowałem zgodnie z jakimiś poradnikami z neta i chyba udało mi się odblokować BL i później zrobić root DoomLord'em. Ale problem w tym że nie wiem jak to sprawdzić. Co do BL to takie coś znalazłem, czy to świadczy o tym że mam odblokowany BL ?
Posted Image

I teraz jeszcze sprawa roota, kompletnie nie wiem jak sprawdzić czy udało mi się z tym DoomLordem. Dodam tylko że nie mam wifi teraz w domu.
Dodam tylko że pojawiła mi się aplikacja Superuser, do czego ona jest ?
Jeszcze napisze że zależy mi na wgraniu jakiegoś przerobionego roomu i może kernela. Tylko kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić, dlatego właśnie robiłem ten root i BL.

Edited by sonnny, 01 April 2013 - 00:27.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 01 April 2013 - 00:46

Bootloader masz odblokowany. Co do roota - wgraj aplikację która jej wymaga i sprawdź czy zdobędzie uprawnienia Super User. Jeśli tak - root jest ok. Możesz użyć np. root explorera, seedera czy aplikację do obsługi usb otg - to chyba takie bardziej przydatne. Lub zwykłego total commandera i spróbować wykasować np. facebooka czy inną zbędną aplikację systemową :)
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   sonnny

sonnny

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 50m

Posted 01 April 2013 - 00:54

Dzięki zaraz spróbuję :) Jeszcze jedna sprawa, zależy mi na wgraniu innego romu. Teraz mam 2.3.4, da radę wgrać to

Please Login or Register to see this Hidden Content


i do tego ten kernel

Please Login or Register to see this Hidden Content



Kernel bo gdzieś czytałem że ten będzie dobry pod ten system. Da się to wgrać na moją xperie ? Jeśli tak to będe wdzięczny za jakieś podpowiedzi :)

Co do roota, sprawdzałem Root Checker
Posted Image
To chyba jest ok ? Ale dalej nie wiem co z tym systemem. Zależy mi żeby to wgrać bo na 2.3.4 jest słabszy chyba jakościowo odtwarzacz i wgl, ponoć ten modyfikowany szybszy jest

Edited by sonnny, 01 April 2013 - 01:09.

  • 0

#4 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 01 April 2013 - 01:41

tak masz root.
  • 1
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#5 OFFLINE   sonnny

sonnny

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 50m

Posted 01 April 2013 - 01:45

No dobra, to zostaje sprawa roomu. Da radę wgrać ten room co wyżej podawałem ? Jeśli tak to jak ? Jeśli nie to jaki proponujecie na 2.3.4 i jaki kernel ?
  • 0

#6 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 01 April 2013 - 01:52

Tak. Wgraj sobie firmware 4_0_A_2_042 (to jest Gingerbread 2.3.4) i zrootuj za pomocą tego poradnika: http://sony.yt/topic...esorem-msm8255/ :) Uruchamiasz programik, włączasz w telefonie aplikacje z nieznanych źródeł, usb debugging i podłączasz tak właczony telefon a potem czekasz. Po chwili masz zrootowany telefon :)


  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#7 OFFLINE   sonnny

sonnny

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 50m

Posted 01 April 2013 - 02:00

Dzięki, a nie zablokuje BL jak wgram teraz ten soft ?
a właśnie według tego poradnika udało mi się zrootować już ten telefon
Ja mam teraz nr kompilacji 4.0.2.A.0.42 to i tak muszę wgrać ten 4_0_A_2_042 ?

Edited by sonnny, 01 April 2013 - 02:03.

  • 0

#8 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 01 April 2013 - 02:11

No przecież to jest ten sam, więc co chcesz jeszcze robić, skoro masz wszystko zrootowane? Zmiana firmware nie zablokuje bootloadera.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#9 OFFLINE   sonnny

sonnny

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 3h 50m

Posted 01 April 2013 - 02:14

To sorki te cyferki mylące i trochę się różniły. Czyli mogę już wgrać ten kernel co podawałem wyżej i ten soft na to co mam ?
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,114 posts
    • Time Online: 564d 20h 15m

Posted 01 April 2013 - 02:20

No masz przecież odblokowany bootloader więc możesz wgrać każdy kernel / każe modowane firmware. Instrukcje wgrywania znajdziesz przy danym firmware, więc musisz czytać i wykonywać polecenia. Skoro sprawa bootloadera i roota rozwiązana - zamykam :)

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic