Jump to content


Photo

Jak wrócić soft PLAY po debrandingu?


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   beta7

beta7

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 3m

Posted 25 March 2013 - 22:15

Witam, wykonałem debranding wg poradnika na forum, wszystko działało jednak ostatnio pojawił się problem z głośnikiem, telefon jest na gwarancji więc planuje go oddać jednak żeby mieć pewność że wszystko będzie ok chciałbym wrócić do brandingu sieci PLAY. Czy jest to możliwe poprzez zmianę CDA i seus'a? jeśli tak to proszę o instrukcje, ew namiary na soft który muszę wgrać.

Pozdrawiam

Edited by beta7, 25 March 2013 - 22:20.

  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 25 March 2013 - 22:58

Musisz wgrać soft Play. Nie wiem czy jest takowy dostępny w sieci - poszukaj. Ja mam dostęp do takiego firmware - jeśli masz internet 2mbps lub szybszy, windowsa viste lub nowszy i 20 PLN to mogę Ci takie firmware wgrać online (więcej info na gg: 1793684 lub czacie skype: gen.jurij) :) Co do SEUS'a, musiałbyś wgrać stary soft np. Omniusem z CDA Play i zaktualizować. Nie ręczę za to, że taki numer przejdzie, ale spróbować możesz :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   beta7

beta7

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 3m

Posted 25 March 2013 - 23:24

czy soft play = tylko customizacja play? ogólnie czy na tym modelu jest możliwość wgrania starszego softa? obecnie mam R7CA-65 bo myślałem nad wgraniem R7CA-61 + customizacji. interesuje mnie też sposób debrandingu - poprzez podanie odpowiedniego CDA można sprawić że telefon zobaczy nowszą wersję softa, w związku z tym czy nie zadziałało by to jeśli podałbym CDA odpowiednie dla playa? (w omniusie pokazuje aktualne CDA oraz domyślne czy jakoś tak, zgaduje że jest to CDA sprzed debrandingu)

Ostatecznie jaka jest szansa że kogoś w serwisie zainteresuje zmiana cda i unieważni gwarancje?

Ogólnie to lekko odchodząc od tematu - po debrandingu niby pozbyłem się dodatków operatora, jednak w opcji backup domyślnie jest konfiguracja dla orange
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 26 March 2013 - 02:06

To zależy od operatora. W sofcie Play masz main generic + fsp play + customizację play. W sofcie Orange z kolei masz main orange, fsp orange i customizację Orange. Przynajmniej ja tak miałem w C905. Jak będą chcieli to dojdą że firmware było zmieniane i mogą anulować gwarancję. To Twój telefon - Twoje ryzyko :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 26 March 2013 - 09:04

Ściągnij sobie soft np. 0.62 wgraj Omniusem razem z custumizacją jest z Play. I ma być ja tak robiłem i było dobrze. Ewentualnie wgraj niższy soft np. 0.58 potem podłącz pod PC Companiona ewentualnie pod SEUSA powinno wykryć najnowsze oprogramowanie 0.62.
Custumizacja:

Please Login or Register to see this Hidden Content



Jurij: ort.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!

#6 OFFLINE   beta7

beta7

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 4h 3m

Posted 26 March 2013 - 16:50

Ściąg sobie soft np. 0.62 wgraj Omniusem razem z custumizacją jest z Play. I ma być ja tak robiłem i było dobrze. Ewentualnie wgraj niższy soft np. 0.58 potem podłącz pod PC Companiona ewentualnie pod SEUSA powinno wykryć najnowsze oprogramowanie 0.62.
Custumizacja:

Please Login or Register to see this Hidden Content



plik jest podpisany jako w20, to ma znaczenie? czy musze zmieniać cda czy soft + customizacja zmieni je automatycznie?
  • 0

#7 OFFLINE   neron

neron

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 383 posts
    • Time Online: 14d 3h 5m

Posted 27 March 2013 - 07:40

Soft pod Elma a custom ten.
  • 0
99% idiotów czyta posty z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Teraz na to za późno!!!


0 user(s) are reading this topic