Jump to content


Photo

[Rozwiązany] powrót z ICS na Gb-brand Orange


  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1 OFFLINE   RoosS

RoosS

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 45m

Posted 02 February 2013 - 21:14

Mam kilka pytań.
Jakiś czas temu wgrywałem flashtoolem niebrandowanego ics na mojego se, jednak chciałem wrócić do poprzedniej wersji czyli GB.W momencie wgrywania iCS tel stracił gwarancję-dodam że tel z Orange.Pytanie czy jak wgram brandowanego Gb flashtoolem to gwarancja wróci do mocy czy już przepadła na amen?Niestety jestem laikiem w tych sprawach stąd moje pytania.Czekam na info...
  • 0

#2 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 02 February 2013 - 21:36

nic ci nie przepadnie, wgraj brandowanego gb i nikt się nie pozna że był zmieniany soft. chyba że odblokowałeś bootloader czy coś takiego
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#3 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 02 February 2013 - 21:47

Jeżeli wgrałeś oryginalnego ICS'a ( bez żadnych modyfikacji ), to nadal masz gwarancję ;)
Nawet jak oprogramowanie jest niebrandowane, a oryginalne, to i tak masz dalej gwarancję.
Gwarancję tracisz wtedy jak własnoręcznie "grzebiesz" w telefonie, czyli modyfikujesz, rootujesz, odblokowywujesz bootloader.
  • 0
Posted Image

#4 OFFLINE   RoosS

RoosS

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 45m

Posted 02 February 2013 - 21:48

Nie nie bootloader i root nie ruszane były.Informacje o telefonie mi pokazuje
Wersja systemu 4.0.4
Wersja jądra 2.6.32.9-perf
BuildUser@BuildHost#1
Numer kompilacji 4.1.B.0.587

to chyba jednak nieoryginalny soft??

Gdzie mogę znaleźć org soft ICS lub GB żebym był pewien co do niego?

Edited by RoosS, 02 February 2013 - 21:55.

  • 0

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 February 2013 - 21:55

Jeżeli wgrałeś oryginalnego ICS'a ( bez żadnych modyfikacji ), to nadal masz gwarancję ;)
Nawet jak oprogramowanie jest niebrandowane, a oryginalne, to i tak masz dalej gwarancję.
Gwarancję tracisz wtedy jak własnoręcznie "grzebiesz" w telefonie, czyli modyfikujesz, rootujesz, odblokowywujesz bootloader.


Bzdura, jak masz telefon z Orange, to masz mieć oprogramowanie z Orange. Jak masz inne, to grzebałeś nieautoryzowanymi programami i mogą Ci anulować gwarancję. Żaden oficjalny program nie oferuje zmiany / usunięcia brandingu, a jedynie aktualizację oprogramowania. Wystarczy dociekliwy serwisant i gwarancja zostaje anulowana. To, że się komuś udało oddać telefon ze zmienionym firmware i mu naprawili to nie żaden dowód.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 02 February 2013 - 22:05

Bzdura, jak masz telefon z Orange, to masz mieć oprogramowanie z Orange.


A co jeżeli ktoś aktualizował oprogramowania i zniknął branding?
  • 0
Posted Image

#7 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 February 2013 - 22:10

A co jeżeli ktoś aktualizował oprogramowania i zniknął branding?


nie da się tak, jeśli miał customziacje pod orange to tylko pod orange będzie mieć, zresztą LWW nie ma softa ICS dla orange
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#8 OFFLINE   RoosS

RoosS

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 45m

Posted 02 February 2013 - 22:23

Czyli muszę wgrać brandowanego GB 2.3.4 Orange?Ktoś może podesłać jakiegoś linka do tego softu?
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 02 February 2013 - 22:31

Ja dysponuję takim softem, koszt jego wgrania w naszym serwisie online wynosi 20 PLN. Trzeba mieć internet 2mbps lub szybszy, windowsa viste / 7 / 8, naładowaną baterię i kabelek :) Więcej informacji na gg: 1793684 lub czacie skype gen.jurij :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#10 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 02 February 2013 - 22:57

Ja również dysponuję takim softem, proszę

Please Login or Register to see this Hidden Content

wypakowujesz i wgrywasz flashtoolem, najnowszy GB z brandem Orange.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#11 OFFLINE   RoosS

RoosS

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 45m

Posted 02 February 2013 - 23:17

Dzięki wielkie za linka.Zabieram się za ściąganie i wgrywanie...
  • 0

#12 OFFLINE   piotrekk6

piotrekk6

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 2h 31m

Posted 03 February 2013 - 11:43

Bzdura, jak masz telefon z Orange, to masz mieć oprogramowanie z Orange. Jak masz inne, to grzebałeś nieautoryzowanymi programami i mogą Ci anulować gwarancję. Żaden oficjalny program nie oferuje zmiany / usunięcia brandingu, a jedynie aktualizację oprogramowania. Wystarczy dociekliwy serwisant i gwarancja zostaje anulowana. To, że się komuś udało oddać telefon ze zmienionym firmware i mu naprawili to nie żaden dowód.



Czasami zdarza sie że po kilku naprawach Sony pozbywa się brandingu, bo on może powodować błędy. Sam spotkałem się z takim przypadkiem. Czyli branding nie musi być, ale wskazane byłoby go wgrać.



Znam różne przypadki, nawet jak oddawali telefony z odblokowanym bootloaderem i naprawiali bez problemu.
  • 0

#13 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 03 February 2013 - 17:18

Czasami zdarza sie że po kilku naprawach Sony pozbywa się brandingu, bo on może powodować błędy. Sam spotkałem się z takim przypadkiem. Czyli branding nie musi być, ale wskazane byłoby go wgrać.


Serwisant ma określone procedury i nie może sobie wgrać dowolnego firmware tylko takie, jakie jest na naklejce z tyłu telefonu.

Znam różne przypadki, nawet jak oddawali telefony z odblokowanym bootloaderem i naprawiali bez problemu.


To zależy od metody. Oficjalna metoda powoduje, że programy oficjalne typu PC Companion, SUS czy EMMA wywalają błąd przy próbie aktualizacji firmware. W takim wypadku gwarancja jest unieważniana. Przy odblokowaniu bootlaodera metodą the_lasera (setool2, s1tool i inne programy które ukradły tę metodę), po odblokowaniu bootloadera wyżej wymienione programy nadal obsługują telefon. Ale wystarczy dokładniejsza analiza aby się zorientować, że telefon był modyfikowany nieautoryzowanymi programami i to już jest powód do anulowania gwarancji :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#14 OFFLINE   piotrekk6

piotrekk6

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 30 posts
    • Time Online: 2d 2h 31m

Posted 03 February 2013 - 18:49

Serwisant ma określone procedury i nie może sobie wgrać dowolnego firmware tylko takie, jakie jest na naklejce z tyłu telefonu.




To jak wytłumaczysz to że po trzech naprawach xperia jednego z użytkowników forum (cenzura) telefon wracał z czystym fw?


Co do metody. Podałem skrajny przypadek i pewnie w większości przypadków telefon wróciłby nienaprawiony.


Czytałem jeszcze ciekawszą historię, jak gośc oddał telefon do naprawy bez launchera, i serwisanci wymienili płytę główną.
  • 0

#15 OFFLINE   RoosS

RoosS

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 7 posts
    • Time Online: 4h 45m

Posted 03 February 2013 - 19:58

Powiem tak - downgrade zakończony sukcesem. Dziękuję wszystkim za pomoc, więc chyba można zamknąć temat?

not found: Literówka.

Edited by not found, 03 February 2013 - 21:44.

  • 0

#16 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 03 February 2013 - 20:58

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic