Jump to content


Photo

Czy coś z tego jeszcze będzie? Czegos u dołu brakuje.


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 OFFLINE   Kanonier714

Kanonier714

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1h 31m

Posted 29 January 2013 - 20:24

Czesc. może tuta ktoś mi pomoże. :)
Znalazłem u Wujka se w995 nie wlaczal sie bateria byla spuchnieta. Założyłem nową i telefon się włączył, ale nic nie widać na ekranie. Widzę, że ten tester z tyłu telefonu jest czerwony czyli telefon był zalany. Jak nacisnę na ekran palcem to widzę jakieś resztki no nie wiem wody czy jakiegoś rozlania ekranu. Komputer go widzi. Jednak na macanego wpisalem pin, nagrałem film, posłuchałem muzyki i udało się z niego jak i na niego zadzwonić( ale też nie zawsze bo tak jakby nie miał zasięgu). I teraz. Jak słuchałem muzyki to leciała tylko z gornego glosnika, a na dole zdaje mi się, że go nie ma.
Czy antena od zasięgu nie jest razem z głośnikiem na dole? Czy ich brakuje jeśli coś na tym zdjęciu zauważycie?
Czy da się coś z tego telefonu zrobić? Kupować LCD ? Mam do kupna za 20zł od kolegi.
Co radzicie?



(juz jak go znalazłem to nie było tej osłonki, która zasłania dolny głośnik.
Posted Image
  • 0

#2 OFFLINE   soniaczW800i

soniaczW800i

    Brilliant Personage of Sony.yt Community

  • User
  • 834 posts
    • Time Online: 41d 21h 44m

Posted 29 January 2013 - 20:48

Witam na forum :), jak zauważyłeś nie ma anteny z zespolonym głośnikiem, to by wyjaśniało brak dźwięku i zasięgu ;) Link poniżej.

Please Login or Register to see this Hidden Content



Najlepiej pobierz instrukcję jak prawidłowo rozebrać telefon z naszego downloadu http://sony.yt/topic...kcja-serwisowa/ i jeśli kolega się zgodzi przetestuj czy zmiana LCD coś da oraz przyjrzyj się wnętrzu, być może wilgoć uszkodziła coś na płycie głównej. Warto było by przemyć płytę główną spirytusem, zwłaszcza jeśli widać jakiś osad.


  • 1
Potrzebujesz akcesoriów lub części do swojego Sony Ericssona? Pisz na PW z pewnością się dogadamy! (więcej informacji można znaleźć w moich tematach w dziale giełda)

#3 OFFLINE   Kanonier714

Kanonier714

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1h 31m

Posted 29 January 2013 - 22:36

Dzięki za szybką odpowiedz. Chciałem dodać , że telefon chyba nie ładuje baterii bo na nowej skonczyła się energia i ją podłączyłem, ale telefonu już nie da się włączyć na niej. Świeci się aby z tyłu czerwona dioda. Tak powinno być?
  • 0

#4 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 29 January 2013 - 22:49

Nie wkładaj baterii i pod żadnym pozorem nie podpinaj do prądu, tylko rozbierz, wykąp w spirytusie lub izopropanolu (12 godzin), wyczyść (szczoteczką do zębów np.) , wysusz (12 godzin w ciepłym i suchym miejscu) , poskładaj, uzupełnij braki w elektronice i dopiero testuj...
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#5 OFFLINE   Kanonier714

Kanonier714

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1h 31m

Posted 10 February 2013 - 00:20

Założyłem dziś nowy LCD i dalej jest to samo. można się zalogować dzwonić słuchać muzyki, ale na ekranie nic. Czy to taśma?
  • 0

#6 OFFLINE   zxc79

zxc79

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 1d 13h 58m

Posted 10 February 2013 - 00:48

Możliwe, że coś na płycie uszkodziłeś (spalona ścieżka czy coś). SoC (procesor) raczej możesz wykluczyć, bo dzwoni, końcówka mocy też sprawna, bo dzwoni, masz jakieś spuchnięte tranzystory czy coś w ten deseń??
  • 0

#7 OFFLINE   Kanonier714

Kanonier714

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1h 31m

Posted 10 February 2013 - 16:11

nie rozkładałem go nawet jeszcze do samej płyty. Aby wymieniłem lcd bo miałem od kolegi
  • 0

#8 OFFLINE   zxc79

zxc79

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 1d 13h 58m

Posted 10 February 2013 - 19:54

Może ten od kolegi nie działający? Może rozłóż go do rosołu i porównaj płytę ze zdjęciem innej (znajdziesz w google).
  • 0

#9 OFFLINE   Kanonier714

Kanonier714

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 5 posts
    • Time Online: 1h 31m

Posted 13 February 2013 - 13:00

Dzięki, ale daję sobie z nim spokój.
Możcie mi teraz pomoc w składaniau go?
Nie wiem co źle robię, ale jak go złożyłem do podczas rozsuwania i zsuwania go coś tam tak cichutko strzela i nie da się go złożyć do końca. Jakby ta sprężynka czy co. Daję zdjęcie.
Dodam, że jak ten koniec taśmy który idzie pod lcd jak jest wyciagnięty trochę mnie (wtedy nie dostaje do lcd)to chodzi normalnie slajder a jak go troszkę pociągnę tak jak już powinien być przyczepiony do wyswietlacza to zaczyna już źle chodzić

Posted Image.
  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 February 2013 - 17:41

Musisz robić dokładnie krok po kroku jak w instrukcji serwisowej. Tam jest wszystko opisane element po elemencie.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic