Jump to content


Photo

Który SE wybrać c905/w995/inny?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   darkqq

darkqq

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 47m

Posted 17 January 2013 - 20:59

Witam.

Widziałem poprzedni temat z wyborem miedzy c905 a w995 ale został już zamknięty, mam to samo pytanie, tylko z dodatkową opcją trzeciego telefonu, jeśli takowy jest.

Od paru lat mam c902, ale zaczyna się niszczyć, wiadomo boczne paski już zaczęły się mocno zdzierać, z pokrywy na baterię też zaczęła farba schodzić. Od roku mam problem z ładowanie słuchaniem muzyki na słuchawkach - wystarczy lekko skrzywić albo poruszyć wtyczkę, żeby przestało ładować baterię/odtwarzać muzykę, albo odtwarzać ją z jednej śłuchawki.

Od jakiegoś roku podoba mi się telefon c905, z racji wyglądu głównie i fajnego aparatu, ale jest to dość stary model 4 kwartał 2008. Dużo też widziałem ludzi piszących, ze często się psuje, na allegro mnóstwo uszkodzonych c905.

Dzisiaj natknąłem się na w995, gdy przeglądałem tematy związane z wyborem sony ericssona. Aparat ma podobny (z opisu), ale w rzeczywistości podobno robi gorsze zdjęcia, lampka błyskowa też gorsza, ale za to muzyka nieporównywalnie lepsza. Wygląd telefon też niczego sobie, dodatkowo ma wejście na jacka, co też jest dużym plusem dla mnie, ale chociaż do c905 mógłbym kupić adapter. Czytałem też, że w995 jest mniej awaryjny., ale nigdy nie wiadomo na jaki egzemplarz się trafi.

Z tego co zauważyłem na allegro w995 jest nieco tańszy od c905, a szukam właśnie telefonu niezbyt drogiego z racji na ograniczone fundusze i co ważne z klawiaturą, klawiszami, nie chodzi mi o dotykowy. Jakoś nie pasują mi takie telefony ;/

I mam pytanie, który byście mi polecili c905/w995? A może coś innego tak do 350zł. Bo w sumie i muzykę słucham i zdjęcia robię, więc łatwo nie jest wybrać. Zawsze podobały mi się sony ericssony, na początku miałem k310i - fajny, ale za słaby :D Później samsung d900i, ale dużo wygodniejszy jest c902 - brakuje mi w nim wi-fi, to jest jego dużym mankamentem :/

Pozdrawiam i czekam na wasze zdanie :)
  • 0

#2 OFFLINE   phillix

phillix

    Knight of Sony Majesty

  • User
  • 2,012 posts
    • Time Online: 59d 11h 6m

Posted 17 January 2013 - 21:05

Myślę, że w995 to najlepsza opcja do 350zl. Awaryjny nie jest. mój kumpel miał go rok, odkupiłem i miałem chyba z 2 lata. Był leciutko obrysowany, slider minimalnie się poruszał na boki. Ani razu nie był naprawiany i nic nie było zepsutego, więc awaryjny na pewno nie jest.
O aparacie nie powiem złego słowa ;) lampa wiadomo, że gorsza, bo c905 ma xenona, a w995 Led.
Ja zawsze za w995, więc polecam go od serca ;)

_________________
Fap, Fap, Fap from Tapatalk App :)
  • 0
Posted Image

#3 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 January 2013 - 21:08

Do 350 zł to zdecydowanie kupisz: Satio - do zdjęć lub Aino - telefon bez systemu z fizyczną klawiaturą, dotykowym 3" ekranem w multimediach tylko i bardzo dobrym aparatem 8,1 MPx z AF. Na trzecim miejscu W995.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 17 January 2013 - 21:19

z klawiaturą, klawiszami, nie chodzi mi o dotykowy.

Więc Satio raczej odpada, ewentualnie Aino, chociaż ma dotyk to tak jak pisze Jurij, w multimediach, resztę obsługujesz d-padem...
Ja na twoim miejscu, przy takim budżecie rozejrzałbym się właśnie za Aino albo W995 oba mają dobre aparaty, muzykę, wifi - to co Ci potrzeba ;)
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 January 2013 - 21:25

Aparat w Satio wart jest zrezygnowania z tego wymogu ;) Poza tym zamiast klawiatury jest gustowny rysik :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   darkqq

darkqq

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 47m

Posted 17 January 2013 - 21:33

No tak jak pisałem, dotykowe raczej odpadają, ale Satio spodobał mi się, ale niestety najtańsze jakie znalazłem - 600zł. Po za tym to Symbian, widzę jak się brat męczy ze swoją badą :D a teraz wszystko na androida jest robione. Aino - 380zł po za tym 16mln kolorów interesujący telefon. To niebo z ziemia przy 256k w c905 i w995. Tylko czy jest to aż tak odczuwalna różnica kolorów? Muszę pochodzić po sklepach, any kupić na miejscu, żeby nie było problemu z wysyłką w razie gwarancji. Szkoda, że operatorzy nie mają już w swojej ofercie tych starszych modeli wtedy wziąłbym przy przedłużaniu umowy.
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 January 2013 - 21:40

Co Ty takie rzeczy wygadujesz, przeciez na Allegro jest pełno Satio do 350 PLN:

Please Login or Register to see this Hidden Content

:) Nie patrz na kolory (bo tych nie odczujesz), tylko na przekątną wyświetlacza. W C905 masz 2,4", w W995 2,6" a w Aino aż 3" ;) Tu masz Aino to wylicytowania na przykład:

Please Login or Register to see this Hidden Content

;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 18 January 2013 - 10:41

Czemu nie szukasz czegoś na androidzie? Za taka kwote spokojnie znajdziesz i na 100% przekonasz sie do dotyku, bo pewnie masz o ni zła opinie z czasów cookie lub nawet vivaz, wczesniej to była mordęga napisac sms uzywajac palca, a teraz nie ma zadnego w tym problemu, do tego mozesz sobie ustawic wielkosc przyciskow na klawiaturze pod wlasne palce. Mini pro ma 5mpix i robi przyzwoite zdjecia, dobrze łapie ostrość itp i do tego miałbys qwerty gdybys wolał pisac za pomoca fizycznej klawiatury.

A i co do nie łaczacych słuchawek i ładowarki, często jest tak, że nie fastport w telefonie sie wyrabia, a te dwa bolce sie zgniataja przy wtyczce. Można to łatwo naprawić na jakiś czas uzywajac cienkiego srubokretu lub ew. jak nie masz, wykałaczki. Przełoż ja przez te dwa bolce blisko stykow, a potem delikatnie wepchnij ja do konca, czyli tam gdzie lekko sie zaokragalaja te dwie wtyczki. Zostaw na noc, to rozepcha plastik i beda sie trzymac jak nowe.

Jurij: ort.

Serio były błedy? Nie czytam tego co napisze, wiec nawet nie wiem co mogłem tam zrobić, ale dzieki za korekte.

Edited by sonyman, 18 January 2013 - 12:05.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#9 OFFLINE   darkqq

darkqq

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 3 posts
    • Time Online: 47m

Posted 18 January 2013 - 18:49

Nie no jednak dotykowe mi nie leżą a jeśli już to z klawiaturą.

Do 350zł ale używane, a ja szukam nowych, bo nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel z nim robił...

Jeszcze muszę pomyśleć, ale chyba skłonię się w stronę aino.

not found: Literówka ;)

Edited by not found, 18 January 2013 - 19:24.

  • 0

#10 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 18 January 2013 - 19:20

Do 350zł ale używane, a ja szukam nowych, bo nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel z nim robił...


Zapewne dzwonił, smsował, pstrykał fotki, po sieci surfował... Teraz ciężko trafić na nowy telefon z 2010-2011 roku a co dopiero starsze roczniki... Kup używany w ładnym stanie i tyle :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#11 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 18 January 2013 - 21:24

Wolałbym kupić używkę w dobrym stanie niż "nowy", który się okaże odnowionym na nieoryginalnych częściach. I wtedy dopiero nie wiesz co kto z nim robił i czy w ogóle porządnie go odnowił i miał o tym pojęcie.

Apropos. Kiedyś dostałem do naprawy w595, gdzie wcześniej wmówili klientce w komisie że żeby wymienić taśmę trzeba przecinać obudowę, oczywiście uwierzyła i sie zgodziła...

not found: Poprawiłem pisownię ;)

Edited by not found, 18 January 2013 - 21:39.

  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image


0 user(s) are reading this topic