Jump to content


Photo

Sony wycofuje się z produkcji telefonów z segmentu low-end?


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 OFFLINE   Dabronik

Dabronik

    Senior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 233 posts
    • Time Online: 2d 20h 4m

Posted 17 January 2013 - 15:35

Zastanawiam się czy kiedyś skończy się ten boom na te smartfony. CO z tego że mamy technologie z kosmosu, aparaty 13mpx, sieci wi-fi GPS jak bateria trzyma jeden dzień?Aktualnie mam W995 i za nic go nie zmienię.
  • 4

#22 OFFLINE   kolact

kolact

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 24 posts
    • Time Online: 1d 1h 5m

Posted 17 January 2013 - 19:55

Co ty gadasz? Dla mnie SXS to niewypał ( pisałem już o tym w innych tematach) Wolałem dołożyć 300 zł za SXT i nie żałuję
A co do SONY, wole poczekać i zobaczyć jak rynek zareaguje. Jak poprzez takie podejście polepszy się naprawdę standard smartfonów, to jestem za ;)


A gdzie można poczytać o tej przewadze T nad S ?
  • 0

#23 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 17 January 2013 - 20:17

Przewaga jest taka że ma 4,55" i 13MPix aparat :cool: Dla mnie SXS jest bez wad no ale nie każdemu starcza na zakup SXT
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#24 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 January 2013 - 20:34

Panowie,

Muszę stanowczo zaprotestować. Wylaliście wiadra pomyj na firmę Sony - zupełnie bezmyślnie.


1. Po pierwsze primo - gdyby Sony nie podjęło takiej decyzji i nadal wydawało smartphone'y typu Xperia J, miro, tipo, to nadal wylewalibyście na Sony wiadra pomyj "bo Sony wypuszcza shit z ekranem 3,2" i procesorem MSM7227A". A i tak byście tych low-endów nie kupili.

2. Po drugie primo - możecie przecież kupować modele ze średniej półki i wyżej z poprzedniego rocznika - są o niebo lepsze niż współczesne low-endy a cena bardzo podobna a nawet w niektórych przypadkach niższa.

3. Po trzecie primo ultimo - chcę Wam przypomnieć newsa z czerwca ubiegłego roku: http://www.sonyerics...o-produkty-odm/ .

Po to Sony zleciło projekt telefonów klasy low-end firmom Arima, Compal i Foxconn, żeby skupić się na produkcji high endów a low-endy pozostawić innym. Sony Ericsson robił tak samo od paru lat. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby na targach w Barcelonie Sony zaprezentował oprócz średniej i wyższej półki kilka low-endów produkcji jednego z wyżej wymienionych producentów, opatrzonych logiem SONY.

Każdy płacze nad brakiem tanich telefonów, a jak przyjdzie co do czego to się brzydzi i woli dołożyć do neo V. Czyż nie mam racji?

Zastanawiam się czy kiedyś skończy się ten boom na te smartfony. CO z tego że mamy technologie z kosmosu, aparaty 13mpx, sieci wi-fi GPS jak bateria trzyma jeden dzień?Aktualnie mam W995 i za nic go nie zmienię.


Jeżeli patrzysz na nowe produkty pod względem telefonu, to masz rację. I to dzwoni i to dzwoni. A jeżeli patrzysz na smartphone'y pod kątem mobilnego komputera - to się mylisz. Na takiej Xperii z 2011 roku czy nowszej możesz:
  • wygodnie przeglądnąć internet,
  • pograć w gry bardziej ambitne niż java (np. GTA III , Vice City),
  • poczytać wygodnie dokumenty pdf , word, excel,
  • podłączyć dysk wymienny, myszkę, klawiaturę, zewnętrzny monitor,
  • uruchomić dowolną aplikację na konkretny system operacyjny.
Tego feature phone czy też zwykły telefon nie potrafią. I wtedy warto kupić taki przenośny komputerek, nieprawdaż? A że bateria trzyma jeden dzień... W laptopie trzyma kilka godzin... i to powód żeby nie kupić laptopa? ;)

P.S.

@ SaimON - jak już tworzysz szyderczy filmik, to rób to chociaż zgodnie z zasadami ortografii... Słowo "każdy" się inaczej pisze :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#25 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 17 January 2013 - 23:32

1. Po pierwsze primo - gdyby Sony nie podjęło takiej decyzji i nadal wydawało smartphone'y typu Xperia J, miro, tipo, to nadal wylewalibyście na Sony wiadra pomyj "bo Sony wypuszcza *** z ekranem 3,2" i procesorem MSM7227A". A i tak byście tych low-endów nie kupili.


Tyle że mogliby pokusić się o MSM7230 lub NovaThor a nie przestarzały chipset. Akurat tipo jest dobry, oraz kilka modeli na NovaThor.

2. Po drugie primo - możecie przecież kupować modele ze średniej półki i wyżej z poprzedniego rocznika - są o niebo lepsze niż współczesne low-endy a cena bardzo podobna a nawet w niektórych przypadkach niższa.


Ale nie wszyscy kupią bo się nie znają, dlatego wspomniałem że sony słabsze modele z 2012 r są 2x gorsze (jak nie bardziej) od tych z 2011. Więc trzeba uświadamiać a nie opieprzać.

3. Po trzecie primo ultimo - chcę Wam przypomnieć newsa z czerwca ubiegłego roku: http://www.sonyerics...o-produkty-odm/ .


Po to Sony zleciło projekt telefonów klasy low-end firmom Arima, Compal i Foxconn, żeby skupić się na produkcji high endów a low-endy pozostawić innym. Sony Ericsson robił tak samo od paru lat. I wcale bym się nie zdziwił, gdyby na targach w Barcelonie Sony zaprezentował oprócz średniej i wyższej półki kilka low-endów produkcji jednego z wyżej wymienionych producentów, opatrzonych logiem SONY.


Które np?

Każdy płacze nad brakiem tanich telefonów, a jak przyjdzie co do czego to się brzydzi i woli dołożyć do neo V. Czyż nie mam racji?


Racja ja nawet dołożyłem i kupiłem Xperię S, ale jeśli ktoś miałby wybierac pomiędzy X8 a Tipo to lepsza korzyśc by była dla Tipo.


... klawisze dotykowe (rozwiązanie) w SXT o niebo lepsze niż SXS (pominę czułość na dotyk ;)

No jakoś u mnie wszystko ładnie działa i nie ma problemu z brakiem czułości. A te klawisze dotykowe niepotrzebnie ekranu zabierają, chociaż i tak 4,55 jest duże.

Jakość dźwięku z głośniczka, no jak dla mnie, to w SXS porażka,

głośniczek w eSce i T jest taki sam ;)

Lepszy procesor w SXT
Lepsza grafika w SXT
Pewnie i coś b się jeszcze znalazło, ale nie chce mi się bardziej zagłębiać ;)


No to jest raczej oczywiste .
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#26 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 17 January 2013 - 23:49

Które to się okaże jak Sony zaprezentuje white papery do nowych modeli w lutym i następnych miesiącach....

jeśli ktoś miałby wybierac pomiędzy X8 a Tipo to lepsza korzyśc by była dla Tipo.


Dlaczego porównujesz tipo do X8? X8 jest z 2010 roku, tipo z 2012. X8 kosztuje 150-200 zł, tipo około 400. Jeśli już porównywać, to X8 do mix walkman, txt, txt pro, spiro, yendo. No właśnie. Sony Ericsson wypuścił wówczas tyle modeli low-end. Czy choć jedna osoba chodziła dumna z yendo, spiro, txt, txt pro, mix walkman w kieszeni? Nie. Każdy wolał X8, X10 mini, X10 mini pro za te pieniądze. Tak samo z tipo. Po co wydawać 400 PLN na ten sprzęt, skoro można kupić w tej cenie Satio ze świetnym aparatem, Vivaz pro z qwerty, X10, Live with Walkman, mini, mini pro i kilka innych świetnych modeli ;)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#27 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 18 January 2013 - 00:07

Dlatego porównuję tipo do x8 ponieważ tipo tjb jest następcą x8, wiem że drogi , ale ma nieco lepsze parametry od niej chociaż i tak nie powala, no i ma ICS.
Bo wyobraź sobie że ODM :

Yendo - co to ma być? dotyk okej ale szybkość działania telefonu gorsza niż w flashowych telefonach od lg. Walkman? toć to parodia jest
Spiro - a tego to ja nawet nie chce wspominać..
txt,txt pro - tak samo co z tego że qwerty jak to ledwo co działa normalnie i do tego emituje tylko wygląd se

To jest tak że jak się jest napalonym na telefon i nie chce się uzbierać do dobrego telefonu to się kupuje starocie takie jak X8 czy X10MP , w czym X10MP to na wszak porażka dla mnie jest z 2,6" z qwerty.

Satio - symbian , odpada, może i ma 12mpix ale moja eska robi lepsze zdjęcia ;)
Vivaz pro - symbian na martwicy prawie tak samo, ale design ładny
jedynie z tych co wymieniłeś to LWW oraz Mini Pro, bo to jeszcze udane telefony od SE, szkoda tylko że już bez wsparcia dłuższego.

Zresztą Mini/Mini Pro to odgrzewany kotlet po X10 Mini, LWW kotlet po W8/X8 który coś słabo na rynku się sprzedał (tak mi się wydaje).

Dlatego piszę że tipo dla gościa co pisze sms posłucha czasem muzyki czy zrobi zdjęcie/sprawdzi coś w necie tipo starczy, bynajmniej jest "nowszy" i nieco "szybszy" .

Alternatywą byłby zakup Xperia J, nowy design jednakże w sieci krążą pogłoski i opinie że równie beznadziejny co reszta low-end z 2012.


Szczerze powieszawszy teraz sam bym nie wiedział mając ograniczony dość budżet co kupić z nowej serii, ale pewnie by padł wybór na Sola, bo jest najbardziej rozsądniejszym i wydajnym telefonem.


Nie są to tylko moje odczucia ;) Wystarczy trochę poszperać po necie.


Wiem, czytałem. Ale nie każdemu to się zdarza.

Nie znam specyfikacji technicznej odnośnie zastosowanych głośników, aczkolwiek, jeżeli uważasz, że są te same, to czemu jest taka kolosalna przepaść w jakości brzmienia ? Sterowniki ? nie wydaje mi się :)


No skoro mają takie same głośniczki to oznacza że zastosowano albo lepszą jakość dźwięku (sterowników) albo inne dziwne defekty. Głośnik ma wydawać dźwięki przy nadchodzącym połączeniu/wiadomości lub innej treści a nei do słuchania muzyki. Od tego jest Walkman i słuchawki.
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#28 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 18 January 2013 - 00:11

Czyli jedynie potwierdzasz moją teorię, że w życiu low-endu od Sony byś nie wziął do reki, tylko wolałbyś kupić coś lepszego lub lepszy model z lat wcześniejszych. Więc takie wylewanie pomyj na Sony, że przestało produkować low endy jest całkowicie bezzasadne.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#29 OFFLINE   hunter3000

hunter3000

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 635 posts
    • Time Online: 22d 13h 52m

Posted 18 January 2013 - 00:14

Juriju jak by Sony wydawał low endy na poziomie mini pro/lww bądź innych to bym z pewnością kupił low enda , ale że ich denne parametry i jakoś wykonania są słabe lepiej zainwestować w coś lepszego z 2012
  • 0
Pomogłem? Daj plusika.

Sony Xperia S | Zylo | W850

#30 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 18 January 2013 - 00:57

Toć cały czas o tym mówię. Rynek telefonów jest przesycony, użytkownik zamiast kupować nowego low-enda zawsze wybierze starszego middle / high enda który będzie tańszy a będzie oferował lepsze parametry. Dlatego nie ma sensu, aby Sony wypuszczało coraz to nowe modele nisko budżetowe. Zlecą to innej firmie, a sami skupią się na dopracowywaniu high endów :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#31 OFFLINE   SourceR

SourceR

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 8 posts
    • Time Online: 10h 9m

Posted 14 April 2013 - 19:54

Jak dla mnie to bezsensu, takie low end wsród ludzi młodych i nie tylko są bardzo popularne, a młodzież to potężny rynek zbytu. Jak sony wycofa się z low end może dużo stracić na rzecz samsunga/lg, może nawet nokii :P Bo widzę że cieszą się dużą popularnością...
  • 0


0 user(s) are reading this topic