Jump to content


Photo

C702 - Restauracja zalanego grata ;)


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   SaimON

SaimON

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 103 posts
    • Time Online: 4d 2h 45m

Posted 15 January 2013 - 13:21

Cytując mój stary temat:

Witam, mam problem z moim c702 ale dopiero po roku chciało mi się napisać :D A otóż w poprzednie wakacje wpadł (prawie bez niczyjej pomocy...) do basenu na około 2 metry... Wyciągnąłem go z wody, ale nie wyłączyłem go <facepalm>... No i problem jest taki że: Włączam go, wibracja, brak podświetlenia klawiszy, pojawia się logo SE (ekran działa, pokazuje normalnie) no i po tym ekran gaśnie (działa jeszcze jak włączam muzykę, wygaśnie i naciskam przycisk głośności to normalnie się zapala i pokazuje godzinę O.O) a ja dalej robię wszystko "na pamięć"... Reszta funkcji działa, nawet Aparat, Latarka, głośnik, wszystko itp... Jak rozwiązać ten problem i czy w ogóle się da? Dorzucam jego zdjęcia aby pochwalić się jak na 3 letni telefon dobrym stanem "wyglądowym" ;) PS: Dokonałem w nim bardzo dużo modyfikacji i nie chcę go stracić...


Teraz minęły już 2 lata, prawie 3... Dalej mam do niego sentyment i nie chcę go tracić więc wpadłem na genialny pomysł... Dało by radę przełożyć do niego płytę główną z innego C702?

Kupiłbym to:

Please Login or Register to see this Hidden Content

, lub innego zdezelowanego na części i przełożyłbym płytę... Jak się ma sprawa z numerem IMEI (jest chyba na płycie zapisany...), co jeśli trafię na kradziony telefon? I czy to co chcę zrobić jest dość możliwe?

Dorzucam zdjęcia Xperii dumnie towarzyszącej mojemu pierworodnemu :)

Attached Files


  • 0

Posted Image

SE T610 (zgubiony) >>> SE T610 (drugi taki sam; posiadam dalej) >>> Sagem MY400x (posiadam dalej) >>>SE C702 (pierwszy telefon z salonu) >>> Nokia 3110 (posiadam dalej) >>> Huawei U7510 (sprzedany) >>> SE C702 (powrót, posiadam dalej, zalany)>>>SE W910i (sprzedany) >>>SE Elm (sprzedany) >>>SE Xperia X1i (sprzedana) >>> Samsung Omnia Lite (sprzedany) >>> Nokia 5530 (OBECNY) + K800i


#2 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 15 January 2013 - 18:29

Jeżeli masz sprawny wyświetlacz, to kup jakiś z uszkodzonym wyświetlaczem i przełóż. Możesz też obudowę przerzucić, bo widzę, że Twoja w całkiem niezłym stanie :)
WALKMAN?

Posted Image

#3 OFFLINE   SaimON

SaimON

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 103 posts
    • Time Online: 4d 2h 45m

Posted 15 January 2013 - 18:52

No właśnie obudowa jest w super stanie ;) Wyświetlacz działa raczej. Tylko, że ja chciałem jak najmniej nowych części w nim, żeby jednak coś z niego zostało :/
  • 0

Posted Image

SE T610 (zgubiony) >>> SE T610 (drugi taki sam; posiadam dalej) >>> Sagem MY400x (posiadam dalej) >>>SE C702 (pierwszy telefon z salonu) >>> Nokia 3110 (posiadam dalej) >>> Huawei U7510 (sprzedany) >>> SE C702 (powrót, posiadam dalej, zalany)>>>SE W910i (sprzedany) >>>SE Elm (sprzedany) >>>SE Xperia X1i (sprzedana) >>> Samsung Omnia Lite (sprzedany) >>> Nokia 5530 (OBECNY) + K800i


#4 OFFLINE   not found

not found

    Banned

  • Banned
  • 1,546 posts

Posted 15 January 2013 - 19:13

Tylko, że on jest po zalaniu i za bardzo nie wiadomo, co jest w nim uszkodzone ;)
WALKMAN?

Posted Image

#5 OFFLINE   SaimON

SaimON

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 103 posts
    • Time Online: 4d 2h 45m

Posted 15 January 2013 - 19:35

Działa wszystko oprócz tego, że po chwili ekran gaśnie (zapala się w dziwnych momentach, gdy np. telefon jest zablokowany i nacisnę przycisk głośności to zaczyna się świecić to białe tło z godziną a nacisnę jakiś inny to gaśnie...) i podświetlenie klawiszy. Według mnie jedyną możliwością jest tu płyta główna :/
  • 0

Posted Image

SE T610 (zgubiony) >>> SE T610 (drugi taki sam; posiadam dalej) >>> Sagem MY400x (posiadam dalej) >>>SE C702 (pierwszy telefon z salonu) >>> Nokia 3110 (posiadam dalej) >>> Huawei U7510 (sprzedany) >>> SE C702 (powrót, posiadam dalej, zalany)>>>SE W910i (sprzedany) >>>SE Elm (sprzedany) >>>SE Xperia X1i (sprzedana) >>> Samsung Omnia Lite (sprzedany) >>> Nokia 5530 (OBECNY) + K800i


#6 OFFLINE   slivka91

slivka91

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 512 posts
    • Time Online: 15d 4h 34m

Posted 15 January 2013 - 21:37

Plyta Zalatwic to powinna ale jeszcze na wszelki wypadek byłbym uprzedzony do płytki klawiatury. Po doświadczeniach z w660 mialem podobne objawy jak u Ciebie a wystarczyła zmiana płytki klawiatury-dodatkowo dwa klawisze padly co zmuszalo do zakupu nowej płytki. Dziala obecnie elegancko.

Edited by slivka91, 15 January 2013 - 21:38.

  • 0
"Ćwierkają wróbelki, od samego rana..."

Posted Image

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,111 posts
    • Time Online: 564d 19h 15m

Posted 17 January 2013 - 19:12

A rozkręciłeś go i sprawdziłeś w jakim stanie aktualnie jest płyta główna? Ja bym go rozebrał, wykąpał płytę w spirytusie, wymył szczoteczką do zębów, skorodowane ścieżki przejechał grafitem i zobaczył efekt... A podmiana płyty jest jak najbardziej możliwa, tylko może się okazać, że wyświetlacz też będzie do wymiany. Z zalanymi telefonami to tak już jest - żyją własnym życiem.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic