Jump to content


Photo

[Rozwiązany] Nowy telefon


  • This topic is locked This topic is locked
34 replies to this topic

#21 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 13 January 2013 - 00:06

Wyszedl ROM, ktory ma w sobie fixa na luke w exynosie i te "setki smierci" S3


z tym że wgranie nieoficjalnego romu - utrata gwarancji :D kewl,nie? a jak coś sie wtedy stanie i nie będzie można przeflashować andka wtedy będą jaja :D

A moze, kupic jakiegos dwujajowca w przystepnej cenie np GNexa za 800zl, przeczekac miesiac/dwa sprzedac i kupic wtedy cos z 2gb ramu?


bezsensowne rozwiązanie, lepiej poczekać te dwa miesiące na to żeby interesujacy cię model ciut staniał i wtedy go kupić
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#22 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 January 2013 - 00:59

@up

Ktos tu chyba sie nie zna w ogole a wypowiada. Jakbys wiedzial dokladnie, to samsung wymienia w padnietych telefonach plyty glowne na nowe, nawet jesli telefony byly zrootowane czy mialy jakies inne modyfikacje. Dalej, to nie jest nieoficjalny ROM, oficjalny dla Anglii. Minie sporo czasu zanim trafi do Polski, a do operatorów to chyba SGSV wyjdzie. Jakos po wyjściu tego ROMu zmalała liczba uszkodzonych SGS3.

Nexus 4 bylby najodpowiedniejszy, tylko jeden najważniejszy szczegół, nie działa w nim USB OTG. Wyjście ma napięcie 3v zamiast 5v i telefon w ogole nie czyta pendrive'ow. Sprawa throtllingu zazegnana custom kernelem.

Edited by kojack, 13 January 2013 - 01:00.

  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#23 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 January 2013 - 10:26

@Goomowiec, tez masz slabe informacje o S3. Wyszedl ROM, ktory ma w sobie fixa na luke w exynosie i te "setki smierci" S3.


A Ty wcale nie lepsze kojack. Gdyby nowy firmware mógł naprawiać usterki hardware, serwisy HW by w ogóle nie istniały a producent zalecał zmianę oprogramowania, zamiast wymiany płyty głównej. Tak się jednak nie dzieje. A że producent musiał wypuścić nową wersję firmware niby "naprawiającą" ten problem to nic dziwnego. Ludzie w większości to idioci i łykną każdą bajkę od producenta. Grunt, żeby przestali rozsiewać informacje o padających kościach flash w Samsungu Galaxy S III, a zaczęli mówić o cudownym fixie naprawiającym problem. To jest biznes - producent musiał zrobić coś, żeby pokazać iż panuje nad sytuacją. A czy problem faktycznie został rozwiązany - przekonamy się śledząc wątki z XDA developers i innych forów. Jeśli po aktualizacji nie padnie ani jedna sztuka SGS III - będziemy mogli mówić o rozwiązanym problemie.

A teraz dwa ciekawe spostrzeżenia:

1. Skoro ów cudowny firmware ma naprawić problem z padającymi kośćmi flash, to oznacza że wszyscy klienci Samsunga zostali okłamani. Do tej pory mówiło się, że chodzi o wadliwe modele z pierwszych partii z okolic maja / czerwca. Jeśli jednak dotychczasowe aktualizacje nie rozwiązały problemu - to oznacza że narażeni na utratę danych i sprzętu byli wszyscy użytkownicy Samsunga Galaxy S III.

2. Ja nie wierzę w teorię o firmware naprawiającym problem. A skoro do naprawy martwych urządzeń wykorzystywano płyty główne zapasowe, pochodzące z tych samych serii produkcyjnych, to oznacza że problem prędzej czy później powróci. Dopóki Samsung nie opracuje nowych płyt głównych pozbawionych wady, nie rozprowadzi ich po wszystkich centrach serwisowych, nie wyda dyrektywy o zakazie montowania starych płyt i nakazie montowania nowych płyt. Do tego czasu wszystkie egzemplarze SGS III należy traktować jako trefne i narażone na awarię pamięci flash. No chyba że ktoś się nie przejmuje ryzykiem utraty danych i wierzy w bajkę o aktualizacji naprawiającej problem - to jego sprawa :)
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#24 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 January 2013 - 10:56

@up

Widze ze zacieta dyskusja powstala, to lubie :D Wiec tak najbardziej narażonymi na uszkodzenia są właściciele płyt głównych rev 1.100 (rewizja=wersja). Juz od października, czy nawet wcześniej samsung wypuścił nowe płyty główne rev 1.400 i rev 1.500. Nie wiadomo czy są one pozbawione wad, nie mniej jednak jest mało skarg od ludzi z tą wersją płyty.

Podczas padania płyt głownych w s3, samsung dostał pewnie z milion wiadomości o tym problemie, dlatego najrozsądniej uznali, że do czasu powstania "lekarstwa" będą wymieniać płyty główne. Wg. mnie brawo dla samsunga, bo przeciez mogli nie wymieniac w ogole i powiedziec ludziom, zeby czekali do wydania fixa na te problemy.

Jezeli nie wierzysz w teorie o firmware naprawiajacym hardware to nie moj problem. Przyklad? Nexus 4 mial problem z throttlingiem (obnizenie taktowania procesora przy zwiekszaniu jego temperatury). Sprawa została zażegnana custom kernelem od chlopakow z xda. Telefon od 32 stopni do 49 stopni trzymał cały czas jedno taktowanie. Teraz czekają na sprawę z OTG ale tu sprawa jest zbyt mocno skomplikowana.

Rozmawiałem z kolegą serwistantem odnośnie padających S3. To nie tylko dotyczy jednego modelu. Na xda mozna przeczytać, że podobny problem spotkał jego starszego brata - s2. Sam zaczyna przyjmować takie uszkodzone telefony. Czyżby samsung, okradając klientów pakował uszkodzone pamięci, aby później bezproblemowo je wymienić? To jest dobry tok myślenia.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#25 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 January 2013 - 11:21

Jezeli nie wierzysz w teorie o firmware naprawiajacym hardware to nie moj problem.


No wybacz, nie wierzę. Bardziej przemawia do mnie teoria, obwiniająca konstrukcję SGS III. Mówi ona o tym, że SGS III przy swojej dużej powierzchni ma zbyt słabe ścianki obudowy, na które użytkownik podczas korzystania z telefonu wywiera nacisk i przez to cierpi płyta główna, a z czasem pada kość flash.

Czyżby samsung, okradając klientów pakował uszkodzone pamięci, aby później bezproblemowo je wymienić? To jest dobry tok myślenia.


Okradając? Ludzie dobrowolnie kupili to badziewie, więc mogą mieć pretensje tylko od siebie.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#26 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 13 January 2013 - 11:31

Jezeli nie wierzysz w teorie o firmware naprawiajacym hardware to nie moj problem. Przyklad? Nexus 4 mial problem z throttlingiem (obnizenie taktowania procesora przy zwiekszaniu jego temperatury). Sprawa została zażegnana custom kernelem od chlopakow z xda.


demagogia. to nie jest naprawa hardware a tylko dogranie "sterownika" do niego. jak upali ci sie proc to żebyś na głowie stanął to żaden kernel ci go nie naprawi. tak samo jak nie naprawi ci nic padniętych kości flash czy odklejającego sie procka. pomyśl zanim napiszesz i sprawdź lepiej znaczenie słowa jakiego masz zamiar użyć w wypowiedzi.

Czyżby samsung, okradając klientów pakował uszkodzone pamięci, aby później bezproblemowo je wymienić?


niekoniecznie specjalnie, ale mógł dostać wcześniejsze sygnały że coś jest "nie tak" z płytą główną ale najnormalniej w świecie je olał (czego dowodzi późniejsze wypuszczenie nowszych i może naprawionych płyt głównych). śpieszyło się chłopakom żeby jak najwcześniej wypuścić go na świat (chodzi o SGS3) zanim konkurencja pokaże światu coś lepszego.
  • 0
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#27 OFFLINE   abdul190

abdul190

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 2d 9h 27m

Posted 13 January 2013 - 18:48

Ja Ci mogę polecić właśnie Samsunga i9300. Na prawdę rewelacyjny telefon. Robi cudownej jakości zdjęcia, z ekranu wręcz wylewają się kolory. 4-rdzeniowy Exynos, który napędza ten telefon działa na prawdę szybko. Telefon nie muli, nie zacina się itp. A oprogramowanie wbrew opinion internetowym jest na prawdę dobrze zoptymalizowane. Jeśli chcesz coś na dłużej to może Galaxy Note 2? Fakt faktem, że procesor to ta sama jednostka podręcona o 200mhz, ale ma 2x tyle RAMu (2gb) co na pewno zapewni pracę na najwyższym poziomie.
Sam używam SGS 3 i jestem z niego mega zadowolony. 4.8" wcale nie jest takie duże jakby się mogło wydawać i pracuje się na tym bardzo wygodnie. Choć z drugiej strony sam myślę nad przesiadką na Note 2 ze zwględu na większy ekran bez matrycy PenTile no i te 2Gb pamięci RAM.
Możesz się bać troche tego SGS3 ze względu właśnie na te padające płyty główne, ale z drugiej strony samsung wymienia telefony na nowe jeśli dopadnie Cię ta wada, więc teoretycznie nic nie ryzykujesz, a telefon jest godny polecenia.

Co do dyskusji w tym temacie. Do mnie na sprawa z fix romem też przemawia. Nie jestem informatykiem i nie znam się na tym za bardzo, ale jednak mam jakieś przeczucie, że cos może być pokopane w tych romach, które były wydawane do tej pory. Jeśli wydany przez Samsunga fix naprawi te nagłe śmierci to możemu mówic o sporym sukcesie.

Jurij wspomniał o teori zbyt mocnego naciskania na ściany telefonu - dla mnie wydaje się to jakieś niedorzeczne. Z tego co odczuwam obudowa jest na tyle sztywna, a pomiędzy bocznymmi ściankami i płytą główna jest wystarczająca ilość miejsca, żebym mógł sądzić, że takie coś jednak nie jest mozliwe.

Czyżby samsung, okradając klientów pakował uszkodzone pamięci, aby później bezproblemowo je wymienić? To jest dobry tok myślenia.

Może chcą się zabawić w fundację charytatywną?
  • 0
SGS 3: [4.1.1][DLIB] Stock
Nexus 7: [4.3][JLS] Stock
iP 3GS: iOS 6.1.3 JB

K510i: R4EA031

#28 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 January 2013 - 18:59

Możesz się bać troche tego SGS3 ze względu właśnie na te padające płyty główne, ale z drugiej strony samsung wymienia telefony na nowe jeśli dopadnie Cię ta wada, więc teoretycznie nic nie ryzykujesz, a telefon jest godny polecenia.


Nie wymienia telefonów na nowe, tylko płyty główne na sprawne. Jeśli dla Ciebie utrata danych z telefonu i strata kilku tygodni na serwisowanie telefonu to żadne ryzyko, no to cóż...

Do mnie na sprawa z fix romem też przemawia. Nie jestem informatykiem i nie znam się na tym za bardzo, ale jednak mam jakieś przeczucie, że cos może być pokopane w tych romach, które były wydawane do tej pory.


No to wytłumacz jakim cudem oprogramowanie podczas zwykłego użytkowania może uszkodzić na amen fizycznie pamięć flash w telefonie. I skoro to wina oprogramowania, to czemu wgranie najnowszego nie stawia telefonu na nogi tylko wymiana płyty głównej na nową? :rolleyes:
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#29 OFFLINE   abdul190

abdul190

    Proud Member of Sony.yt Community

  • User
  • 45 posts
    • Time Online: 2d 9h 27m

Posted 13 January 2013 - 20:48

Jedyne co mi teraz przychodzi na myśl to złe zarządzanie układami na płycie głównej przez soft. Sam na pewno wiesz, że stroną programową można uwalić telefon. Jak np za bardzo podkręcić procesor i może Ci pójść "z dymem". Wydaje mi się, że i tutaj taki błąd występuje, ale to tylko MOJE spekulacje :)
Nie chcę, żebyście od razu uważali mnie za fanboja marki "bo mam" taki telefon, nic z tych rzeczy. Po prostu uważam, że zakup tego modelu to dobry wybór. Oczywiście, że można czekać na Xperie Z i ZL, ale ich cena w oficjlanym sklepie będzie wynosiła około 2800zł.
Z tego co pamiętach na forach XDA czy samsunga były wzmianki o tym, że co poniektórzy dostali nowy telefon. Poza tym co masz na myśli mówiąc o utracie danych? wiadomości, kontakty itp? Większość z tego jest na bierząco synchronizowane z serwerami "w chmurze". Poza tym czy ktoś trzyma poufne dane na wierzchu bez zabezpieczeń w wiadomościach, kontaktach czy notesie? Wyda mi się, że nie :) A ważne dla nas pliki, dokumenty, obrazy itp można trzymać na karcie pamięci, której zawartość będzie dostępna nawet w trakcie wymiany płyty głównej :)
  • 0
SGS 3: [4.1.1][DLIB] Stock
Nexus 7: [4.3][JLS] Stock
iP 3GS: iOS 6.1.3 JB

K510i: R4EA031

#30 OFFLINE   marmal215

marmal215

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 628 posts
    • Time Online: 21d 6h

Posted 13 January 2013 - 21:43

Jednak takie dane jak wiadomości czy kontakty są poufne i nie chciałbym, aby ktoś inny miał do nic dostęp.
Ja na miejscu autora albo poczekałbym na jakieś potwierdzone komunikaty o rozwiązaniu problemu uszkadzających się płyt, albo polował na nowa xperie(tylko że wtedy zakupisz telefon sporo później). Notę przynajmniej dla mnie za duży. Obsługa telefonu dwoma rękami nie jest zbyt wygodna...

not found: Usunąłem zdublowany post i poprawiłem literówki.

Edited by not found, 14 January 2013 - 08:32.

  • 0

DENON DJ


#31 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 January 2013 - 21:56

Nie czekam na Xperie Z, bo to bez sensu, z takimi samymi podzespolami mam Nexusa 4, w ktorym przeszkadza mi skopane OTG. Jeszcze mialbym placic powyzej 2000 zl, za "flagowy" do czasu model Sony a pozniej przeczuwac czy dostane KLP czy tez nie dostane.

Wracajac do sprawy nexusa, nie wierze ze uzywalbys telefonu do temperatury powyzej 50 stopni. Musialbys chyba z 20h miec podswietlony wyswietlacz i procesor pracujacy na pelnych obrotach...

Zas wracajac do sprawy samsunga. abdul ma najwiecej do powiedzenia bo ma ten telefon. software steruje hardware, takze zly sterownik i jakas czesc/podzespoly moga niewlasciwie pracowac, kazdemu producentowi to moglo sie zdarzyc, ale ze oczywiscie padlo na telefon roku 2012, to wszedzie fale krytyki. Ja cenie samsunga ze tak postapil. Bo przeciez inny producent mogl uznac to za wine uzytkownika, ze jakies nielegalne oprogramowanie wgrywal i brzydko mowiac miec do w 4 literach, ale na przekór innym samsung postanowil wymieniac wadliwe plyty a nawet telefony.

Gdyby taka sytuacja byla z Sony to zapewne poprawka pojawilaby sie za jakies pol roku, kiedy to Sony zostaloby narazone na milionowe straty i na forach byloby: "Nie kupujcie tego telefonu. Wysiada po pol roku od premiery". Nie wiem czy tez Sony byloby takie sklonne zaraz wymieniac plyty glowne albo dawac nowy telefon.
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#32 OFFLINE   Goomowiec

Goomowiec

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 634 posts
    • Time Online: 26d 18h 21m

Posted 13 January 2013 - 22:12

a widziałeś sygnaturkę abdula? pozwól że zacytuję

SGS 3: broken - Serwis


tyle w temacie niezawodności SGS :P

software steruje hardware, takze zly sterownik i jakas czesc/podzespoly moga niewlasciwie pracowac, kazdemu producentowi to moglo sie zdarzyc, ale ze oczywiscie padlo na telefon roku 2012, to wszedzie fale krytyki.


z tym że nie ma fixa software na spartolone hardware. jeśli procesor ci sie przegrzewa z powodu wad hardware to żadnym softem tego nie poprawisz (chyba że soft będzie stał obok ciebie z gaśnicą)
  • 1
Posted Image
Skoro człowiek człowiekowi wilkiem to czy zombie zombie zombie?

#33 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 January 2013 - 22:16

Większość z tego jest na bierząco synchronizowane z serwerami "w chmurze".


Tylko wtedy, jeśli telefon ma włączoną automatyczną synchronizację. A jeśli moje dane są poufne i sobie tego nie życzę, to co? SGS III kosztował nie małe pieniądze i tego typu usterki to zwykła kompromitacja firmy. Ja rozumiem uszkodzenie telefonu przez software. I można być złym na siebie, jeśli się nie ma oleju w głowie i podkręci 1GHz procesor na 2 czy 2,5 GHz i oczekuje że będzie wszystko ok. Można się wściekać, jak się zrobi downgrade oprogramowania i uszkodzi kontroler ładowania, mimo że na forach aż kipi od wpisów żeby tego NIE robić na tej i na tej wersji firmware. Ale jeśli podłączasz telefon na noc do ładowania i rano znajdujesz martwą cegłę to jest to wina tylko i wyłącznie producenta.

Gdyby taka sytuacja byla z Sony to zapewne poprawka pojawilaby sie za jakies pol roku, kiedy to Sony zostaloby narazone na milionowe straty i na forach byloby: "Nie kupujcie tego telefonu. Wysiada po pol roku od premiery". Nie wiem czy tez Sony byloby takie sklonne zaraz wymieniac plyty glowne albo dawac nowy telefon.


Widzę, że kolega kojack ma bardzo krótką pamięć. Gdy po miesiącu od wprowadzenia do sprzedaży Zylo zaczęły padać taśmy, do na forach właśnie kipiało od postów żeby tego syfu nie kupować, producent wymieniał taśmy na nowe aż do wyczerpania zapasów a po kwartale zaczął montować poprawione taśmy. I straty były zapewne wielomilionowe. W przypadku Xperii S wadliwe wyświetlacze Toshiby były od ręki wymieniane na te sprawne od Sharpa. Wadliwe obudowy w C702 były wymieniane? Były. Wadliwe taśmy w C905? Też. Więc przestań wypisywać bzdury, bo Sony jak zawali to potrafi się przyznać do błędu i naprawić go. I nie przypominam sobie, żeby Sony odstawiło szopkę pod tytułem "wydamy nowe firmware żeby uciszyć klientów, a po cichu wymienimy wadliwe wyświetlacze na nowe".
  • 1
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#34 OFFLINE   kojack

kojack

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 120 posts
    • Time Online: 2d 6h 41m

Posted 13 January 2013 - 23:04

Dobra zakonczmy ta dyskusje, bo przeciez to forum sony i o sony ericssonach, takze kazdy bedzie bronil ta firme. Wszystkie inne telefony to zlomy, oprocz sony.

Co do tematu: wybiore co mi sie bedzie bardziej podobac.

Temat do zamkniecia
  • 0
Posted ImageSAMSUNG GALAXY S II + SE W995 = Skok do nowości i powrót do starości :)

#35 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 13 January 2013 - 23:06

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic