Jump to content


Photo

[Rozwiązany] SuperCiD


  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1 OFFLINE   zxc79

zxc79

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 1d 13h 58m

Posted 04 January 2013 - 13:56

Witam,
Mam pytanie: czym jest SuperCID, jak go wgrać i czym różnią się jego możliwości od certyfikatów red, brown, czy blue??
FAR wyświetla komunikat, żebym przekonwertował certyfikat do brown/blue, lub SupeCID do pełnego dostępu do plików systemowych (download).
Szukałem w google, ale wujo mówi tylko coś o htc.
  • 0

#2 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 January 2013 - 16:22

Zapewne chodzi o to, że firmware dla A2 jest uniwersalne. Tzn. że jeśli masz W995 z CID 53 i 81, to każde firmware dla W995 będzie pasować. Zacytuję twórcę setool2 boxa, setool2 lite, a2 uploadera i s1 toola:

the_laser
08-05-2010, 10:31 PM
there is no any super-cid or puper-cid.


Jeśli pytasz o to pod kątem wgrywania patchy, to musisz mieć cid 53 i certyfikat brown, żeby wgrywać patche na stałe. Przy cid 53 red i cid 81 zostaje tylko patchowanie w javie. Jeśli masz cid 53 to przy brown możesz wyciągać pliki z telefonu, przy red tylko kopiować do telefonu. Ale to też zależy jakiej wtyczki fara użyjesz. Z tego co ludzie pisali wiem, że przy użyciu najnowszej wtyczki SEFP2 możesz pliki do i z telefonu przy certyfikacie red i cid 81.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#3 OFFLINE   vad3r

vad3r

    Junior Activist of Sony.yt Community

  • User
  • 161 posts
    • Time Online: 9d 13h 27m

Posted 04 January 2013 - 16:23

Coś takiego jak SuperCiD nie istnieje.

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2

Edited by vad3r, 04 January 2013 - 16:24.

  • 0

#4 OFFLINE   sonyman

sonyman

    Master of Sony Ericsson Knowledge

  • User
  • 335 posts
    • Time Online: 13d 1h 52m

Posted 04 January 2013 - 19:24

A to nie jest tak ze jak ma sie najwyzszy semcboot (box) przy cid 81 to mozna normalnie patchowa nie przez jave?
  • 0
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#5 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 04 January 2013 - 19:41

Nie ma i nie będzie stałego patchowania dla CID 81. Co więcej, wersja semcboot nigdy przy patchowaniu nie miała żadnego znaczenia. Skończcie opowiadać takie bzdury.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#6 OFFLINE   zxc79

zxc79

    Freshly registered FAQ reader

  • User
  • 11 posts
    • Time Online: 1d 13h 58m

Posted 05 January 2013 - 00:07

Cóż, szkoda. Jednak będę musiał zmienić cert ( z pół roku już się do tego zbieram ;p). Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj: po co podnosić semcboot? Co to daje, skoro i tak nie da się patchować telefonu???
  • 0

#7 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 January 2013 - 00:27

Nie wiem po co. Od dawna się nad tym zastanawiam. To nie daje kompletnie nic. Ale grupka filozofów wymyśliła sobie historyjkę, że da się podwyższać / zaniżać semcboot i na podwyższonym można patchować telefon z certyfikatem red, co jest całkowitą bzdurą.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...

#8 OFFLINE   jack79

jack79

    Distinguished Member of Sony.yt Community

  • User
  • 712 posts
    • Time Online: 22d 20h 48m

Posted 05 January 2013 - 00:56

Nie wiem po co. Od dawna się nad tym zastanawiam. To nie daje kompletnie nic. Ale grupka filozofów wymyśliła sobie historyjkę, że da się podwyższać / zaniżać semcboot i na podwyższonym można patchować telefon z certyfikatem red, co jest całkowitą bzdurą.


U mnie akurat się dało, nie wiem może mam jakiś unikatowy model C702 , bo pamiętam że jeszcze specjalnie podwyższałem SEMCBOOT A2 kingiem (taki chiński program, obecnie płatny tak jak wszystkie inne tego typu) do 029 żeby móc patchować na redzie i dopóki nie oddałem na gwarancję to telefon działał spatchowany na redzie. Natomiast w serwisie wymienili płytę główną (z powodu nie łączącego FP) i się skończyło :D
  • 0

#9 OFFLINE   Jurij

Jurij

    Emperror of Sony Kingdom

  • Administrator
  • 12,116 posts
    • Time Online: 564d 20h 32m

Posted 05 January 2013 - 01:02

Zarówno A2 King jak i Aerix zmieniały certyfikat. Patchowanie na certyfikacie red nie jest możliwe. Sprawdzałem to na kilku modelach, telefon nie uruchamiał się. Dopiero po zmianie certyfikatu patchowanie było możliwe. Dalsza dyskusja nie ma sensu, zamykam.

Problem został rozwiązany, a temat zamknięty. W razie innych problemów, proszę założyć nowy temat. Wszelkie reklamacje/uwagi /opinie/sugestie proszę zgłaszać do Redakcji Forum Sony.yt poprzez PW.
  • 0
Serwis Sony Ericsson Online | Online Sony Ericsson Service | ?????? Sony Ericsson O?????

Xperia.jpg

Więcej informacji, Cennik | More information, Price list GG: 1793684 Skype: gen.jurij

Other services: LG, HTC, Samsung, Alcatel, Blackberry, Huawei, ZTE, Motorola, Sharp unlock and more...


0 user(s) are reading this topic